Projekt domu - Hornet III

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Projekt domu - Hornet III

Post autor: jakubc »

hornet III widok frontowy.jpg
hornet III widok frontowy.jpg (26.79 KiB) Przejrzano 25413 razy
Strona projektu
AXI
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:48
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: AXI »

Projekt wygląda przyzwoicie...ale... Jak mawia Ferdek Kiepski ,,Po pierwsze primo" przedsionek jest śluzą odcinającą dom od garażu (opary paliwa, spaliny ,hałas itp.) brakuje mi drzwi od strony domu (czyli nie zachowano funkcji). Po kolejne - w dużym mieście działka zazwyczaj kosztuje więcej niż sam dom. Jeśli mamy spory kominek, to potrzebne jest miejsce na składowanie i (czasami) pocięcie opału. Po następne - na drugiej kondygnacji połączył bym pralnie i garderobę, tworząc łazienkę (pok. kąpielowy ,może nawet z sauną), a w miejscu łazienki (sypialnia gł.) zbudował bym garderobę (sprawna wentylacja). W samym opisie brakuje mi informacji istotnych dla projektu kierowanego do konkretnej grupy docelowej - klasa średnia/średnia-wyższa. Te informacje zapewne ujmuje dokumentacja techniczna, ale ja jako zwykły zjadacz bigosu nie mam do nich dostępu przed podjęciem decyzji o wyborze projektu... A) Czy w budynku jest sejf lekki (np. ścienny), oraz czy obiekt posiada pomieszczenie ukryte na ciężkie urządzenie zabezpieczające - kolekcje (np. numizmaty), malarstwo, broń ,dokumenty itd. ; B) Na ile budynek jest samowystarczalny (np. awaria sieci energetycznej w środku zimy); C) Jakie posiada inne udogodnienia (których nie widać) np. kanał serwisowy w garażu, własne ujęcie wody (głębinowe) m.in. do podlewania trawników, alternatywne ogrzewanie itd. itp. W sumie taki całkiem sympatyczny domek.
arciu2
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2020, 19:52
Kontakt:

Projekt domu - Hornet III

Post autor: arciu2 »

Witam,
Zaczynamy budowę tego domu zapraszam innych inwestorów do wymiany doświadczeń.

Czy ktoś próbował zamiast markizy dobudować daszek narożny.?


Pozdrawiam,
Arkadiusz
Marta83
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2020, 15:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: Marta83 »

To jest chyba pierwszy projekt o faktycznie zbitej bryle. Większość projektów ma wysunięty garaż i zbędne tarasy. Brakuje mi tylko pokoju gościnnego/gabinetu na parterze. Teoretycznie można by go zrobić w miejscu gdzie jest kominek. Wolałabym też płaski dach.
arciu2
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2020, 19:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: arciu2 »

Szukałem długo domu bez zbędnych udziwnień i ten jest jednym z niewielu a naprawdę sporo czasu poświęciłem na szukanie.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: jakubc »

Marta83 pisze: 29 sie 2020, 15:09 To jest chyba pierwszy projekt o faktycznie zbitej bryle. Większość projektów ma wysunięty garaż i zbędne tarasy. Brakuje mi tylko pokoju gościnnego/gabinetu na parterze. Teoretycznie można by go zrobić w miejscu gdzie jest kominek. Wolałabym też płaski dach.
Można go na płaski zaadaptować. Problem z płaskimi dachami w naszym kraju jest taki, że w niewielu miejscach pozwalają je zbudować (Warunki Zabudowy/MPZP).
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
daniel_r
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: daniel_r »

czy ktoś w mazowieckim buduje Hornet III?
emciaczek
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2022, 18:34
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: emciaczek »

Czy ktoś zdecydował się na ten projekt? Jakie zmiany wprowadziliście?
daniel_r
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: daniel_r »

My się zdecydowaliśmy, zmian wprowadziliśmy sporo
Załączniki
663B8939-BC67-401E-B9E0-27AEB74B3F35.jpeg
663B8939-BC67-401E-B9E0-27AEB74B3F35.jpeg (3.16 MiB) Przejrzano 14707 razy
daniel_r
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2020, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Hornet III

Post autor: daniel_r »

Zainteresowanych poproszę o kontakt
biuro@izo-system.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości