Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Ireneusz
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, 06:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Ireneusz »

[quote="monika.m"]Witam! Ja jestem w trakcie budowy ścian nośnych parteru. Fundamenty były wykonane w październiku. Na stan zero wydałam więcej niż zakłada kosztorys. Spowodowane było to wysokim stanem wód gruntowych.Moje fundamenty wyglądały w pewnym momencie jak piwnica :shock: Raz w tygodniu dopada mnie małe załamanie i mam potem kłopoty ze snem ;) , ale na tą przypadłość cierpi chyba duża część inwestorów ;)
Zastanawiałam się nad kolorem dachówki. Pierwotnie miałam koncepcję pójść w stronę nowoczesnych kolorów i form. Buduję dom pod miastem i na moim "osiedlu" większość domów jednorodzinnych ma prostą bryłę i czarne lub grafitowe dachy. Nie chciałam się aż tak bardzo wyłamywać z tej konwencji.
Ale jak przyszło do wyboròw to doszłam do wniosku , że kolumny toskańskie jednak są konieczne.
Bez nich dom dużo traci
. Dachówka creaton titania glazurowana brąz lub czerwień winna. Boję się, że czekolada będzie za smutna.
Okna- początkowa koncepcja białe lub dąb antyczny ( to miało byç do czarnego dachu).
Dzisiaj doszłam do wniosku , że do czerwieni winnej na dachu pasują okna meranti, a do czekoladowego brązu będzie można łatwiej coś dobrać.
I tak człowiek nie wie co ma robić , żeby nie popełnić strasznych błędów ( bo albo dom będzie smutaśny , albo rodem z dzielnicy czerwonych latarni ;) g
To tyle z rozterek inwestora.
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia!
Ps. Takie nowoczesne chyba "Babie lato" można zobaczyć na garnek.pl , użytkownik bulli107 .
Można spojrzeć dla kotrastu ;)

Cześć Monika!

Mnie szczęśliwie udało się od 3 miesięcy zamieszkać w Goździku. Mieszkanie w nim daje dużą satysfakcję. To taki bardzo polski styl. Kolor dachówki wybrałbym czerwony i elewacje w odcieni bieli to taka klasyczna forma ale w klasycznym dworku klasyka bardzo pasuje. Ja tak zrobiłem i wprowadziłem w zachwyt sąsiadów, każdy mówi że w tym projekcie te kolory pasują. Oczywiście jeśli chcesz zobaczyć mogę wysłać zdjęcie na majla.
Ireneusz
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2014, 06:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Ireneusz »

betizamb pisze:Witam ,ponownie
Widzę że tylko ja próbuję na tym forum cokolwiek napisać, wszyscy nie mają czasu albo ochoty dzielić się swoimi problemami lub szczęsciem, ;)
My jesteśmy na etapie tynków już skończonych zresztą , czekamy na wyschnięcie, zrobiliśmy także ogrodzenie, oświetlenie przed domem/latarnie/, wykopalismy oczko wodne i czekamy na altankę :) ,jeśli koś chce to mogę podesłać propozycję podłączeń elektrycznych, pozdrawiam i niech ktoś w końcu coś napisze :!:
Cześć!

Większość z nas pewnie mocno przygotowuje się do prac w związku z nadchodzącym sezonem. Mnie od niedawna udało się zamieszkać w goździku. Choć musiałem go przerobić. Wielkim błędem projektanta był brak przejścia do garażu wewnątrz budynku. Teraz już wiem że to bardzo ważne , korzystam z tego przejścia kilkanaście razy dziennie i gdyby go nie było to byłaby tragedia biegać na dwór za każdym razem gdy potrzebny jest młotek lub śrubokręt, nie mówiąc o wizytach w kotłowni czy w samochodzie.
Obrazek
monika.m
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: monika.m »

Pięknie wygląda Ireneuszu Twój dom :D
Jeżeli możesz przyślij mi zdjęcia : monika.mikszewicz@wp.pl
laura
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2014, 16:30
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: laura »

Witam!

Ja również zakupiłam projekt domu goździk II, jak dla mnie jest tam idealny układ, zależało mi na bezpośrednim przejściu z domu do garażu, jedyne co będę zmieniać to likwidować spiżarnię w kuchni, oraz wykusz gdyż mam za małą działkę! dopiero załatwiam papiery, więc tak szybko nie zaczniemy, ale bardzo się cieszę ze mogłam juz sporo poczytac Waszych sugesti. Wszystkie domy które były pokazane wcześniej na zdj wyglądają super, dom Ireneusza bardzo ładny, piękny kolor, super okna!
Ja mam problem z oknami widzę ze muszę cos pozmieniać , czy moglibyście służyc radą jakie macie wymiary okien z przodu i z tyłu domu.
Ireneuszu jakbys mógł wrzucic jeszcze jakies zdj, byłoby super, jest co oglądać!

pozdrawiam!
skowronki
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2013, 12:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: skowronki »

Witam
zmieniliśmy w całym domu wielkość okien. Zdecydowaliśmy się na okna pojedyńcze tz. kuchnia i pokój od strony frontowe150x180 , nie mam wykuszu tylko normalne okno o wymiarach 150x180 , jedno balkonowe 235x110( w salonie) i pozostałe 3 okienka zrobiłam 150x150 ( salon i 2 pokoje).
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tych zmian, pomieszczenia są doświetlone. Wybraliśmy kolor biały ze szprosem.
Obecnie jesteśmy na etapie pokrycia dachowego.
pozdrawiamy :D
Laurka

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Laurka »

Dlaczego taki ruch jest tylko w tym wątku dla mnie ten dom nie jest aż taki super :D
monika.m
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2013, 14:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: monika.m »

Prowokacja ;) :D
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Jak rozwiązaliście słabą wentylację w Goździku? Zwłaszcza wentylację mniejszej lazienki?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

A ja zrezygnowałam z małej łazienki ,robię tam garderobę :)
A tak wogóle na jakich etapach jesteście ,może ktoś już mieszka ?
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Puk,puk jesteście!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości