Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

- duża łazienka (w budowie)

Obrazek


- mała łazienka (na tle wiatrołapu i wyjścia z domu)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 17:32 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

To by było na tyle z tym spacerkiem!
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 17:48 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

"Goździk" z projektu narysowany kreską na papierze - ożywa i nabiera prawdziwych realnych kształtów, staje się z dnia na dzień coraz piękniejszym domem.
- Kominy są wreszcie skończone (czerwona cegła klinkierowa + grafitowa fuga) i trzeba przyznać, że prezentują się fajnie.
- Dach przykryty jest już folią i założone są czerwone rynny na mahoniowej desce czołowej, do tego dojdzie później mahoniowa podbitka - będzie super!

W PONIEDZIAŁEK EKIPA RUSZA Z DACHÓWKĄ !!!!!!!!!!!!!!!!
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Wreszcie po tygodniowej przerwie ruszyły znowu roboty na dachu. Na całej długości deski czołowej położone są już rynny - wyszło super. Gorąco polecam takie zestawienie kolorów deski i rynny. Praktycznie na większości domów (bez względu na kolor dachówki) zamontowane są brązowe rynny i dlatego trochę obawiałam się czy nasza decyzja w kwestii kolorów nie jest oby zła. Na szczęście okazało się, że był to strzał w dziesiątkę - mahoniowa deska i czerwona rynna świetnie się komponują i w zestawieniu dają taki fajny i stonowany efekt, w odcieniu ciemne bordo/wiśnia. Co do dachówki to na razie na całym dachu są one rozłożone w jakieś osobne kupki, chyba jest to przygotowane do układania na jutro, żeby nie biegać po każdą dachówkę osobno. Niby jest to logiczne ale dla mnie czarna magia. Szczerze mówiąc to przy tej budowie, dowiaduję się cały czas wielu nowych rzeczy, o których nie miałam zielonego pojęcia, bo nigdy nie przywiązywałam do nich większej wagi - a szkoda, teraz by się niejednokrotnie ta wiedza zdecydowanie przydała !!!
Obrazek
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Piękny dom i szybko budowany. Moje gratulacje. Małe pytanie. Jak wykończycie facjaty? Na zdjęciach widać puste trójkąty. Czym je wypełnicie? Cegły? Jakaś płyta?
dora&tomek as2
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 mar 2011, 11:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: dora&tomek as2 »

Rynny genialne - my mamy czarne i w cieniu idealnie pasują do antracytowej dachówki, ale ta w słońcu ma raczej brązowawy odcień, więc rynny wydają się być ciemniejsze. Ale pewnie się czepiam :)
Powodzenia z dachówką.
Na kiedy planujecie "wprowadzkę"?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Cieszę się, że ktoś z czytających zostawił wreszcie jakiś ślad po sobie. Na tym forum niestety "kuleje" wymiana opinii i dlatego przeniosłam się na Forum Muratora - dlatego bardzo mi miło, że napisaliście "słówko".

= Co do "wprowadzki" do naszego domu to marzy mi się grudzień tego roku, ale jest to bardzo mało realne ze względu na finanse.
- Co do zabudowy nad tarasem, to będą cegły i koniecznie okienko a podsufitkę chcemy zrobić taką, jak w projekcie (choć nie do końca wiemy, jak to zrobić).

Ps. jadę właśnie na budowę zobaczyć czy są jakieś postępy z dachówką; postaram się wkleić jakieś bieżące zdjęcie naszego domku)
dora&tomek as2
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 mar 2011, 11:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: dora&tomek as2 »

Trzymam kciuki, żeby Wam starczyło :). U nas idzie szybko, bo od stano "0" do dachu pracowała firma w porywach 8osobowa. w dalszych krokach zlecać będziemy elektrykę, hydraulikę, tynki i posadzki. To będą etapy szybkie, ale jak już przyjdzie czas na wykończenia, to już mój Mąż i duet Ojciec z Teściem dorywczo będą pracować, więc tempo nam niestety spadnie...
Ale liczymy, że do końca roku rzeczywiście się wprowadzimy
Co do muratora, to też odwiedzam, ale blogi o wystroju wnętrz, bo znalazłam ciekawy wątek o szarościach, które mnie nęcą :)
Czy macie zamówione okna? Bo my zdecydowaliśmy się na złoty dąb na zewnątrz a białe w środku. Tak naprawdę to bym chciała obustronnie białe, ale skapitulowałam jak zobaczyłam białą bramę po kilku latach obkurzania. Natomiast nie podobają mi się brązowe okna w środku, we wnętrzach nie skomponowanych z tym brązem. Podobają mi się jasne wnętrza, więc mam nadzieję, że jakoś to wszystko razem zgram.
Się rozgadałam.
Kończę :)
pzdr
dora
p.s.
czekam na Twoje relacje z budowy, u nas akcja "styropian :)"
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Czas najwyższy pochwalić się aktualnymi fotkami Goździka, które wklejam z największą przyjemnością, bo okazało się (ku mojemu zdumieniu i wielkiej radości), że jest parę osób na tym forum, które kibicują nam w budowie, tym samym specjalnie dla nich, no i może dla innych, którzy z życzliwością rzucą okiem na nasz ukochany domeczek.

W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI DLA WAS: ON, NASZ GOŹDZIK DZIŚ !
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 lip 2011, 22:31 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości