Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

cdbeavis - przepraszam, nie dopisałem, mam namiary na kilka dobrych dostawców i wykonawców rekuperacji. Jeśli potrzebujesz oczywiście przekażę. Pozdrawiam
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

georg - pompa ciepła rzeczywiście jest najdroższa pa starcie ale daje wygodę... gaz świetny ale póki co nie ma gazu we wsi i raczej nigdy nie będzie a butla popsułaby urok działki. Dlatego stanęło na piecu na paliwo stałe, który w połączeniu z buforem ciepła może okazać się nie aż tak straszną w obsłudze instalacją, którą w razie możliwości można dodatkowo zasilać z innych źródeł np z solarów... ale ten temat jeszcze będę rozpatrywał jak już uporam się z resztą póki co ważniejszych spraw. Co do kontaktu odnośnie rekuperacji to chętnie zerknę :) cdbeavis@poczta.onet.pl A masz może projekt tudzież plan rozprowadzenia rur do rekuperacji? Jestem ciekaw jak to masz rozwiązane. W naszym przypadku rury można schować pomiędzy belkami stropowymi w warstwie izolacji, która ma wynieść 15-20 cm. Belki mają wysokość 25 cm także jeszcze od dołu będą dekorowały sufit a od góry przychodzi deska podłogowa... jest to najtańsze i w sumie najprostsze rozwiązanie. A co najprostsze najczęściej bywa najsłuszniejsze :)
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

cdbeavis - schowanie rur w izolacji stropowej wydaje się najlepszą propozycję bo jak sam stwierdziłeś najprostsze rozwiązania są najlepsze.Rury są rozprowadzone po "obrysie" budynku, zabierane jest powietrze zużyte z łazienek i kuchni a oddawane w pokojach (w pomieszczeniu z wykuszem 2 do 3 punktów oddających powietrze "czyste"). Pozostałe informacje przekazałem na e-mail.
Pozdrawiam
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Witam Wszystkich po dłuższej przerwie.
Jak zwykle Izucha ma rację ten świat za szybko pędzi. U nas w tym tygodniu zostało zamontowane część okien (bez dwóch drewnianych łukowych przy wejściu),elektryka podciągnięta do garażu i zamontowany alarm.Pracowity tydzień :D :D Złożyliśmy projekt przyłącza wodociągowego więc za ok 2 miesiące będzie woda.W następnym tygodniu ma przyjść elektryk a po nim hydraulik i tynkarze.Prace ruszyły pełną parą :D Właśnie się wybieramy na budowę porobimy kilka fotek i wrzucimy.
Georg my też mamy okna łukowe.Zwróć uwagę na ich wysokość bo teraz chyba nie masz wylewanych schodów.W projekcie dół okien jest trochę wyżej niż te w kuchni i sypialni po to aby wyszły wygodne schody na poddasze.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Cześć
Dobrze, że wróciliście!
renako - czekamy na foty :P
georg - a czy robiliście osobny projekt do instalacji rekuperatora? Zastanawiam się czy tylko oz tych pomieszczeń wystarczy wyciągać powietrze??
A my właśnie otrzymaliśmy projekt podłogówki. Teraz naniesiemy jeszcze niewielkie zmiany i będzie można rozglądać się nad dostawcą. W międzyczasie cały czas trwają u nas prace przygotowawcze. Dokładniej mówiąc cięcie, impregnowanie, frezowani i wiercenie. Potem ten materiał posłuży jako konstrukcja docieplenia, podwieszenie sufitu itd. Taka niewdzięczna robota bo nie widać efektu od razu ale cieszy oko przerobiony materiał.
Izucha - jestem strasznie ciekaw jak z waszym ogrodzeniem jak finalnie wygląda i czy macie już ten temat zamknięty?
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Ciężko zrobić zdjęcie jak się zapomniało zabrać aparatu fotograficznego :) Dziś to uczyniliśmy i tak wyglądają nasze okna...
IMG_9656.JPG
IMG_9657.JPG
IMG_9658.JPG
IMG_9665.JPG
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witacie
renako ale fajnie wygląda twój Goździk, Twoja dachówka robi wrażenie.
Moje okna łukowe przy wejściu na zdjęciach faktycznie nie są na odpowiedniej wysokości, już są zmieniane zgodnie z potrzebami dla schodów na górę.
cdbeavis na rekuperację miałem projekt od instalatora rekuperacji, namiary podałem Tobie w e-mailu, podobno wszystko jest prawidłowo. Powoli zaczynam myśleć o zakresie wykończenia wnętrza i racja jest , że gdy mury były wnoszone widać postęp prac, później dość długo czeka się na efekty. Ale muszę stwierdzić, że warto czekać. Tak przy okazji zastanawiam się dlaczego wszyscy macie kolumny dzielone. Czy czegoś nie wiedziałem. Zamawiając kolumny w całości miałem tą samą cenę wraz z transportem. Czyżby trafiłem tak dobrze czy coś mi innego umknęło?
Pozdrawiam wszystkich
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

No kochani - tak trzymać! Jestem przeszczęśliwa, że udało mi się Was rozruszać i wróciliście do pisania na forum :). Tak miło jest tu zaglądać, gdy nasz piękny Goździk znów bawi na forum DK wśród innych pięknych domów, zajmując miejsce w czołówce tych najpiękniejszych i wyjątkowych, o których można pisać bez końca...
Renako, Georg - domy macie piękne, fotki robią wrażenie - aż by się chciało te taśmy zabezpieczające z tych Twoich okien i drzwi renako pozrywać, by zobaczyć dom w pełnej krasie. No i te bajeczne kolumny... jakież one są PIĘKNE!!!! Jesteśmy szczęściarzami, że mamy domy z tak wspaniałymi kolumnami - ja każdego dnia zachwycam się ich potęgą i dostojnością. Wiem, że nie wszyscy są tak zauroczeni magią kolumn i dworków, jak MY - ale mi to nie przeszkadza, bo przecież każdy buduje dom dla siebie i szuka takiego domu, który będzie dla niego jedyny i najpiękniejszy. Ja kocham ten swój dworkowy dom z kolumnami, który jest dla mnie wyjątkowy, jedyny i najpiękniejszy, i wiem, że nigdy nie zamieniłabym go na żaden inny :) .

Ps. cdbeavis, słusznie zauważyłaś, że już nie piszę - stwierdziłam, że najwyższy czas przekazać swą pałeczkę Wam, bo to Wy musicie przejąć inicjatywę w swoje ręce i zarażać swą pasją i miłością do Goździków następnych budowniczych. Ja dzieliłam się swoimi emocjami i tak długo - teraz czas na Was! Ale obiecuję, że ciągle będę z Wami i często będę tu zaglądała, a znając siebie to zapewne czasami też coś napiszę (bo nie wytrzymam ;) ) :) .

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKICH i TRZYMAM ZA WAS KCIUKI :!:
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Izucha masz rację, praktycznie wszyscy , którzy oglądają nasz Goździk są pod wrażeniem tych toskańskich kolumn. Świetnie one pasują do dworków polskich. Podobno przywieźli je nasi rodacy wracając z dalekich stron to jest w czasie gdy wymyślono w naszym hymnie "z ziemi włoskiej do Polski". Ciekawe ile w tym jest prawdy.
Trochę zmian zrobiliśmy w naszym Goździku. Przesunęliśmy drzwi pokoi przy dużej łazience do linii korytarza. Drzwi będą otwierane do środka pokojów. Zastanawiamy się także by drzwi do dużej łazienki także uwierały się do środka.
Jeśli chodzi o rekuperację to dokładniej jest tak, że wyciągi są w łazience, przedsionku, wc, i 3 szt. w kuchni, nawiewy natomiast są w: 3 szt pokoje (w każdym po jednym i 3 szt. w salonie.
Pozdrawiam wszystkich
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Witam ,Gozdzikową rodzinke mojej ukochanej Wandzi

Tak jak Izucha czasami tu zaglądam ,i dzisiaj uśmiech pojawił się na mojej twarzy coś drgnęło pojawiły się zdjęcia super to po części było życiem mojej Wandzi i bardzo chciałbym ,aby tak zostało pewnie ciągle jest z Wami , bo byliście jej bardzo bliscy zwłaszcza DREWNIANA PEREŁKA - tak mówiła ,ja odczuwam jej opiekę mam nadzieje ,ze wy też , a zwłaszcza Izucha ona miała przeczucie ,jak pisałaś jak jest ciężko ,ze spotka Cie nagroda i mam nadzieje ze tak się stało nic nie dzieje się bez przyczyny .

Pozdrawiam Wszystkich
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości