Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Hej!
No i się w końcu ruszyło ! :)
Georg - fajnie patrzeć jak Ktoś następny startuje z Goździkiem :) dużo zapału i dobrej pogody życzę.
Poniżej zdjęcie drzwi jakie widziałem w piątek u braci nowackich z obornik. bracianowaccy.pl tam znajdziesz więcej informacji.

Obrazek

A poniżej podsyłam Wam wykończenia jakie chciałem na początku aby zaistniały na oknach.. Ale stwierdziliśmy że będzie to przesadne i zostaniemy przy prostym ryflowaniu oraz lekkich akcentach na głowicy i stópce tych listew. Nie wiem czy zrozumiale piszę ale chodzi tu o zdobienie tej pionowej części, która jednocześnie jest formą słupka...

Obrazek

Obrazek

Okna montujemy jakoś w połowie maja...
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Niech się mury pną do góry

cdbeavis faktycznie drzwi warte zainteresowania. Jednak mój główny inwestor ;) zadecydował, że mają być szybki w łuku. A ja muszę się dostosować :)
Tak poza tym jak patrzę jak wybierasz swoje rozwiązania jestem pod wrażeniem. Mam nadzieję, że jak skończysz swój dom będzie pełen duszy jak u izuchy.
Obrazek
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Fajnie, że wreszcie ta utęskniona i długo wypatrywana wiosna zawitała do nas na dobre, dzięki czemu można wreszcie wystartować z wieloma robotami :).
georg - dzięki za zdjęcie (tylko czemu tylko jedno :( ). Rozpoczęliście fantastyczny etap prac - kiedy mury pną się do góry, to i serce rośnie z zachwytu, a każdy dzień przynosi "więcej i więcej" emocji, bo z każdym dniem mamy tego naszego wymarzonego Goździka coraz więcej. Bardzo mile wspominam te chwile i chyba każdy z nas, kto już wybudował swój dom - też potwierdzi, że etap budowania domu, to niezapomniane i piękne chwile :) . Czekam z utęsknieniem na więcej zdjęć.
cdbeavis - okna robią wrażenie, są rzeczywiście piękne. Tak się przy tym zastanawiam, jaki wystrój wnętrza domu pasuje do takich oryginalnych okien i drzwi? - Musi być też chyba jakiś niepowtarzalny i oryginalny? Ale czy bardziej surowy, prosty, może kolonialny czy też raczej masywne, rzeźbione zdobne komody, kredensy, itp ...
- dziewczyny a co u Was nowego? Czemu się tak długo nie odzywacie na naszym goździkowym forum?

Czekam na nowości ;) . Pozdrowionka :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Tu cicho sza, tam cicho, sza :)

A ja mam okieeeenka i drzwi tymczasowe

Obrazek

Obrazek

A z Wami co się dzieje??

Izucha - jeżeli chodzi o środek to mówiąc szczerze za dużo mam w głowie pomysłów i nie chcę tego sknocić więc zapewne najpierw to sobie wspólnie z Połowicą zaplanujemy rozrysujemy i wtedy będziemy działać. Ale raczej minimalizm będzie królował :P

georg - a jak u Was roboty zapewne poszły do przodu a zdjęć ni widu :(
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witajcie kochani! Mam nadzieję, że nawet jeśli nie piszecie to choć zaglądacie tu jeszcze choć na chwilę. Ja choć już nie piszę, to zaglądam bardzo często, czekam na nowe nowinki i zdjęcia - a tu... ciągle nic. Szkoda, że nie piszecie, nie wklejacie zdjęć, bez tego nasze Goździkowe Forum przestanie istnieć i z czasem pójdzie w niepamięć - a szkoda, bo nasz Goździk to piękny i magiczny dom, o którym można w nieskończoność mówić w zachwycie. Ja byłam swego czasu bardzo zaangażowana na tym naszym forum, dzięki pisaniu łatwiej było przetrwać trudne chwile, a przy tym mogłam pobujać w obłokach marzeń, snując swoje często nierealne plany. Miałam w tych swoich romantycznych uniesieniach fantastycznych kompanów, w tym osobę wyjątkowo mi bliską, której dane było realizować marzenia nie tu na ziemi lecz gdzieś tam w niebie . Bardzo fajnie tu kiedyś na tym naszym forum było ... szkoda tylko, że się tak wszystko jakoś szybko skończyło. Wciąż wszyscy zaganiani, szaleńcze tempo życia, papiery, urzędy, biurokracja, no i kasa (lub raczej jej brak) - jednym słowem ciągłe życie w stresie i na czas, tak więc dla nas samych czasu na zbytki i przyjemności nie ma zbyt wiele; więc tym bardziej, warto zatrzymać się na "chwiluńkę" (w tym biegu) i napisać "słóweńko" na forum, wkleić jakieś "zdjęciuńko" - uwierzcie mi: podzielenie się swoją radością z innymi, albo jakimś smutkiem, bardzo pomaga, dodaje siły i magicznej mocy. Tak więc niech goździkowa moc uniesie się nad nami i zaczaruje nas znów swoją magią :) .

Ps. betizamb, renako - jak tam Wasze okienka i Goździki :?: cdbeavis - okienka super :!: georg - kiedy wreszcie wrzucisz jakieś zdjęcia, zaglądam i zaglądam, a tu ciągle NIC :( .

Pozdrowionka ;) .
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witajcie
No tak trochę zaniedbałem informacji co się dzieje na budowie :? , ale poprawię się.
Jak widać na zdjęciach kolumny toskańskie są na miejscu i zachwycają szczególnie moją żonę :D , dzięki Izucha za inspiracje i kontakt. Myślę dodatkowo o przesunięciu drzwi by skrzydło drzwi wycofać z przestrzeni pokoi przy łazience. Pozwala moim zdaniem, na to układ w naszym Goździku. Jak widać na zdjęciu zdecydowaliśmy się na drzwi łukowe. Myślę, że mój miejscowy producent poradzi sobie z tymi drzwiami, widziałem jego prace (i ceny ;) ) Zastanawiam się nad miejscem montażu centrali elektrycznej. Zastanawiam się między garażem a miejscem pod schodami. Jakie Wy macie na to pogląd?
Cdbeavis muszę przyznać, że Twoja wersja Goździka wygląda stylowo, bardzo Tobie kibicuję.
Izucho , martwisz się , że na forum cicho, no tak życie nas gna, brak czasu. Masz rację mamy swoje radości i smutki. Przy budowie domu chyba typowe. Smutek , że finanse ograniczone, radość z coraz nowych postępów na budowie. Dla mnie projekt Goździka jest ekstra, tym bardziej, że tak łatwo, indywidualne dostosować do swoich potrzeb.
Pozdrawiam wszystkich. Obrazek

Obrazek
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Alleluja!
Jednak nie opuściliście jeszcze naszego forum! Jak ja się cieszę :)
georg - widzę, że dokonałeś kilka zmian w projekcie, okno w pokoju gościnnym jest zwężone? no i garaż jest na jedno autko tak? Kolumny robią wrażenie i tak samo jak w domu Izuchy będą stanowiły bardzo mocny element upiększający cały dom. NO i chyba zrezygnowałeś z wykuszu? A masz w kuchni spiżarnie? Jestem ciekaw jak wygląda u Ciebie ściana od wykuszu..
Izucha - dobrze że wróciłaś , pytanko - dla czego już nie piszesz??
A u nas trwają prace wewnętrzne. Czekamy n projekt podłogówki i potem lecimy z koksem. Na dzień dzisiejszy mamy zaimpregnowane ściany wewnętrzne oraz przygotowaną większość materiału. Na dniach rozłożymy wiatroizolacje na ściany. A przy okazji mamy skoszoną trawkę i jest pięknie :)
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że znowu się tu zrobi gwarno :)
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witajcie
Nie nie, wykusz w domu jest, zgodny z projektem, po prostu nieszczęśliwe ujęcie. Garaż niestety na jedno autko bo działeczka za mikra :( a jeśli chodzi o pokój gościnny to okno jest już poszerzone do 1500, zdjęcie jest już więc pod tym względem nieaktualne. A tak ponadto trwa zbieranie funduszy bo jak wiadomo wykończeniówka źle zaplanowana może wykończyć ;). W kuchni nie planujemy spiżarni, to miejsce będzie zagospodarowane meblami kuchennymi.
Obrazek
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

georg - my tez zrezygnowaliśmy z spiżarni. stwierdziliśmy, że będzie zabierała za dużo światła. Wcześniej wspominałeś coś o rekuperatorach - masz może już coś na oku? Być może do końca tygodnia będę dysponował już jakąś propozycją od znajomego, który pomaga mi przy podłogówce oraz rekuperacji. Poza tym jaki planujecie piec? I jaką formę ogrzewania? My z uwagi na brak funduszy projekt pompy ciepła odsuwamy na dalszy plan. Obecnie swoją uwagę zwróciłem na bufor ciepła...
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witam wszystkich
cdbeavis - mam już wybrany rekuperator, jednak nie tylko samo urządzenia ma znaczenie, również sposób rozprowadzenia i przejścia przez stropy mają znaczenie, stąd też rozwiązywałem ten problem na etapie wykonywania stropu. Warto by przewody rozprowadzające były dobrze izolowane. Ponadto, moim zdaniem nie jest dobre montowanie rekuperatora na nie ogrzewanym poddaszu, co proponują niestety niektórzy wykonawcy. Jeśli chodzi o ogrzewanie to oczywiście najtańsze jest na paliwo stałe (np. na tzw eko groszek). No ale przy ogrzewaniu podłogowym to raczej nie zalecane :) . Pompa ciepła wg moich ustaleń opłaca się tylko w sytuacji braku sieci gazowej ( gaz w butli czyli propan-butan lub olej nie jest to wg moich ustaleń zbyt ekonomiczne). Tak przynajmniej wynika z wielu symulacji kosztowych, które przeanalizowałem. Pompa ciepła to na pewno duża wygoda. Jeśli zaproponują Tobie pompę ciepła powietrzną (bez odwiertów) dobrze przeanalizuj propozycję gdyż te pompy dobrze działają tylko w pewnych, określonych warunkach. Ja zdecydowałem się na kondensacyjny piec gazowy. Przeprowadzona symulacja kosztowa uwzględniająca koszt inwestycji i użytkowania 20-to letniego wykazała, w moim przypadku, że jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, korzystniejsze jak pompa ciepła. Trzymam, kciuki za Twoją wersję Goździka.
A tak przy okazji, izucha miałaś rację, gdy się mury pną do góry i z każdym dniem czegoś przybywa, daje to dużą frajdę. Mam nadzieję, że nadal jesteś pod urokiem tego co stworzyliście u siebie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości