Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

A u mnie znowu zima! zasypało nas dokładnie,okna mają być już w przyszłym tygodniu oby nie było mrozu! Izucha super że łazienka jest ustawna no i ten klimat-marzenie :) Ciekawe jaka moja będzie ,bo przecież jest zmniejszona o 1 m.zrezygnowałam w niej też z prysznica ,będzie tylko wanna :oops: .Na strychu dokładamy jeszcze 4 okna dachowe, bo przy dwóch jest zdecydowanie za ciemno :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

renako - Gratulacje!! Ja muszę się przyznać, że u nas razem z momentem wznoszenia domu przez Górali również powiększyła się Rodzinka! :) Także okres podwójnie ważny i wspaniały! Mało tego Pani architekt, która przerabiała projekt goździka na drewniany oczekiwała narodzin Potomstwa w momencie jak i na świat przychodził nasz Synek i powstawał nasz Goździk! :) Wspaniałe prawda! a teraz jeszcze jeden Goździkowy Żbik :P
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Przepraszam za nieobecność - ale nie mieliśmy znowu internetu, na szczęście dziś już jest :) .

cdbeavis- Ty łobuzie, jak mogłeś nie podzielić się ze swoją goździkową rodzinką tak wspaniałą wiadomością, że macie SYNA!!!! GRATULUJĘ WAM Z CAŁEGO SERCA! Muszę przyznać, że jesteś niesamowitym szczęściarzem: masz piękną i przemiłą żonkę, cudny i wyjątkowy dom, pierworodnego przesłodkiego synka i do tego jeszcze sam jesteś świetnym chłopakiem ;) - do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze tylko ślicznej córeczki :) .
Ale fajnie się złożyło w tej naszej rodzince, że się nam dwójka dzieci narodziła - a może jest już więcej "dziećków" ? Widzicie, magia dworków działa, ma swoją czarodziejską moc, przepojoną ciepłem i miłością :D .

betizamb - a u nas, jak u Ciebie: 30 cm śniegu i minus 17 stopni (masakra, jak zimno :( - ale z drugiej strony, jak pięknie :) ).

renako - decyzja o adaptacji części poddasza jest jak najbardziej słuszna - my też mamy dwójkę dzieci (tyle, że znacznie starszych) i z noclegiem gości trochę krucho; wcześniej planowaliśmy zrobić dwa pokoje na górze, potem stanęło na jednym a teraz nie robimy już żadnego (przez kasę) ale nie ma tego złego... będziemy mieli wielką przestrzeń do tańca ;) :) .

Pozdrowionka!
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

Witajcie wszyscy
Po różnych losach, zmianach ale jednak zgodnie z deklaracją ruszyłem ze swoim Goździkiem :D
Powiem szczerze, że o rozpoczętych pracach pierwsza dowiedziała się izucha. Ale chyba przyznacie , że matka o swych dzieciach powinna w pierwszej kolejności się dowiedzieć ;)
W załączeniu fotki które były jeszcze przed mrozami. Jak widać obiekt wytyczony a i studnia przyłącza jest gotowa. Ruszyłem!! :D Obrazek

Obrazek
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Izucha chcemy na poddaszu zrobić jeden gościnny pokój+łazienkę.Planujemy również wstawić kilka okien dachowych aby doświetlić to piękne poddasze ale od strony frontowej nie będzie żadnych okien dachowych bo moim zdaniem zniszczyłyby cały wygląd naszego goździka.
Cdbeavis dzięki i gratulacje również dla Ciebie.Takie maleństwa (czasem nieznośne) a tyle radości :D
Georg witamy po przerwie
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

renako - toż to istna proza życia :)
georg - świetnie że do nas budujących dołączyłeś! 3mamy kciuki! nie wiem jak wygląda reszta okolicy ale część działki widoczna na załączonym zdjęciu zapowiada się zacnie :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witajcie w ten piękny, mroźny, zimowy, marcowy poranek! Właśnie wróciłam ze spaceru z psami - na dworze jest prawdziwie bajecznie: słoneczko przeglądające się w "lodowych lustrach" powstałych ze ściętych przez mróz wczorajszych śniegowych roztopów, zieleń lasu, biel śniegu i śpiew ptaków...Boże, jaka jestem szczęśliwa, że mam swój wymarzony dom w tak cudownym miejscu :D ta cisza jest tak ujmująca i magiczna, że nie zamieniłabym jej na żadne skarby.

georg- fajnie, że wreszcie się odezwałeś, teraz wszyscy będziemy żyli Twoją budową. Jak tak patrzę sobie na te Twoje paliki i przypominam sobie moje paliki - to wiem co czujesz, jaka przejmująca radość rozgrzewa Twoją duszę, bo od tych palików zaczyna się to, na co z wielkim utęsknieniem czekamy START BUDOWY NASZEGO WYMARZONEGO DOMU. Bardzo się cieszę, że wreszcie udało się Wam wystartować z budową tego swojego ukochanego Goździka :D .
Ps. Mój Goździk, jak dowiedział się, że będzie miał wkrótce brata Goździka, to bardzo się ucieszył i kazał Wam przekazać, żebyście Go tylko z miłością budowali, wszelkie niesforności Mu wybaczali - to na przyszły rok będziecie się w Nim już magicznym szczęściem upajali :) .

renako - okna dachowe są faktycznie niezbędne, ale nie ma co ukrywać - psują i burzą dworkowy urok tego domu, jak zachowacie front domu bez okien dachowych, to to co najważniejsze w tym domu, na co ciągle patrzymy wchodząc (czyli przód domu)- będzie ciągle piękny a boki i tył domu z oknami dachowymi - mniej rzucają się w oczy, dzięki czemu jak uda am się uchronić przód bez montażu okien w dachu, to będziemy mogli ciągle upajać się jego bajkowym czarem. :)

Pozdrowionka
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Halo, halo Goździkowa Rodzinko, co z Wami, dlaczego nic nie piszecie? Czyżby śnieg drogę zasypał do komputera ;) ? Ja właśnie odśnieżyłam i biorę się do pisania :) .
betizamb - jak tam Twoje okna, już dojechały?
renako - a w którym miejscu planujesz na górze zrobić łazienkę? My planowaliśmy ją zrobić z prawej strony schodów (to jest nad kuchnią), jednak do czasu realizacji marzeń w miejscu planowanej łazienki będzie stała sobie dumnie nasza pralka :) - będzie bliżej do sznurków ;) .
georg- a jak tam u Ciebie roboty, działacie coś na tej swojej działeczce.
cdbeavis - a co nowego u Was, masz już zamontowane te piękne drzwi?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Muszę ze smutkiem stwierdzić, że widać iż wszyscy wypatrujemy wiosny i depresja nas zaczyna dopadać :( . Roboty stoją, planowanie jakichkolwiek terminów do wykonywania prac - wręcz niewykonalne :( . Zima się zaparła i nie chce ustąpić wiośnie miejsca a my "bidaczki" drepczemy nerwowo w miejscu, czekając na sygnał startu do biegów z "goździkowymi robotami" :( .
- Musimy coś z tym zrobić, bo już nawet na naszym forum śniegiem i mrozem tak mocno zawiało, że aż nas stąd wszystkich wywiało ;) . Zróbmy więc na przekór zimie - piszmy dużo i radośnie, dzięki czemu bliżej będzie do nas wiośnie, wtedy stopnieją śniegi a my rozpoczniemy nasze wymarzone goździkowe biegi :)

Tak więc podejmę kolejną próbę rozruszania naszej goździkowej braci - kto planuje z was rekuperację w domu i montaż odkurzacza centralnego - SUPER SPRAWA!!!

NO I NAJWAŻNIEJSZE :!: Chciałam się z Wami wszystkimi podzielić bardzo miłą wiadomością, a mianowicie po raz kolejny miałam okazję przekonać się, że NASZE CUDOWNE DOMY TWORZĄ CUDOWNI LUDZIE Z PRACOWNI DOMOWE KLIMATY, A NAZWA KTÓRĄ PRZYJĘLI TO RZECZYWIŚCIE PRAWDZIWE SŁOWA A NIE - ZWYKŁE HASŁO REKLAMOWE . Potrzebowałam z Pracowni pilnej pomocy i otrzymałam ją natychmiastowo, ale to nie jest w tym wszystkim najważniejsze (choć jest to bardzo, bardzo ważne), najważniejsze jest to, że gdy zadzwoniłam do Pracowni to okazało się, że my Forumowicze nie jesteśmy dla Nich tylko zwykłymi klientami - tylko jesteśmy, jak prawdziwa rodzina :). Nie jesteśmy dla Nich osobami nieznanymi i obcymi, bo śledzą nasze dyskusje na bieżąco i znają nas wręcz doskonale (już po kilku słowach naszej rozmowy, gdy powiedziałam, że jestem stałą bywalczynią goździkowego forum, Pan zapytał mnie, czy ja jestem 'izucha'' - to było zaskakująco miłe).
Dziś dostałam obiecaną przesyłkę i ... miłą NIESPODZIANKĘ: PIĘKNĄ PISANKĘ I KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ Z POZDROWIENIAMI OD SAMEGO PANA CHARKIEWICZA I PRACOWNIKÓW PRACOWNI (taką prawdziwą kartkę od serca, bo napisaną odręcznie) - jestem zaszczycona i przeszczęśliwa, że mój dom stworzyli tak fantastyczni ludzie :) . Teraz już wiem, dlaczego w tym moim domu jest tyle magicznego ciepła: w tej naszej Pracowni tworzone są "domy z duszą" i wraz z zakupem projektu - dostajemy w pakiecie gratis: domowy klimat (zaczarowany najpierw w kartach projektu a przy budowie przechodzący do wnętrza domu i do naszych serc :D ).
-Tak więc jeszcze raz, bardzo, bardzo dziękuję za udzieloną przez Pracownię pomoc i korzystając z okazji również chcę bardzo gorąco pozdrowić wszystkich pracowników "DOMOWYCH KLIMATÓW" na czele z Panem Charkiewiczem :D .
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

WITAM!
Izucha - :) jak zawsze ,urocza optimistka ,nawet zima Ci nie straszna, a tu wieja ,mrozi i sypie. A MOJE OKNA nadal czekają ,czekają :lol: .Odnośnie rekuperacji mamy zamiar też zrobić, no i centralny odkurzacz także, do tego jeszcze filtry wody na cały dom :) :) :) .Dodam jeszcze że nasza szacowna pracownia DOMOWE KLIMATY jest w moim obecnym województwie ,z czego jestem b.dumna ,i mogę nawet osobiście TĘ PRACOWNIĘ odwiedzić, bo mam b.blisko ;)
POZDRAWIAM WSZYSTKICH i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT no tych WIELKANOCNYCH jakby ktoś nie wiedział :D :D :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości