Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

bob - dzięki, zdjęcia najprędzej w połowie kwietnia jak już będą zamontowane :)

izucha - te drzwi już są pomalowane i pozostaną w naturalnym kolorze drewna z resztą tak jak cały dom, no może z pominięciem dachu :) Co do postarzania to ja osobiście bardzo szanuję i lubię stare meble dla tego jak już się naturalnie zestarzeją to będą miały prawdziwą wartość. Okna jak najbardziej ze szprosami, nie wiem tylko jeszcze jakie dodatkowe elementy dekoracyjne dodamy oprócz ozdobnych listew wokoło okien...
Okiennice odpadają chociażby dla tego, że przy takich wymiarach okien ciężko by było je w ogóle zastosować.

Obrazek

Takie mniej więcej wykończenia okien przewidujemy.
No i rynny też podobne chcemy mieć (jak na załączonym zdjęciu) :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Muszę, się przyznać, że mam tak wielką słabość do staroci, że chyba już zaczynam przeginać - muszę iść na jakiś odwyk, może zatrudnię się w sklepie z jakimiś starociami, żeby się nałykać tego piękna do oporu (może mi wtedy jakoś minie) ;) .
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

izucha - a po co? przecież o to właśnie chodzi żeby trzymać się tych swoich fantazji :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Dzięki, że mnie pocieszyłeś, że nie jest ze mną aż tak źle ;) . No to jak mogę w tych swoich starościach dalej się grzebać, to może mi podpowiecie - gdzie można dostać takie białe świeczki, które paląc się, topią wosk na zewnątrz (tak jak kiedyś paliły się świece) bo chciałabym mieć na kominku taki stary mosiężny świecznik ze świecami oblepionymi spływającym woskiem. Może ten wosk jest jakiś inny niż kiedyś, bo nijak nie udaje mi się uzyskać ze świecami takiego efektu, jak mi się marzy :( .
cdbeavis - a jakie będziecie robić szprosy w dużych oknach?
Ps. renako - a gdzie to obiecane zdjęcie Waszego wykuszu, ciągle macie to błoto? ;)

Pozdrowionka :)
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

A propos świeczek Izucha to ja mam takie szczęście że co kupie jakieś to wosk spływa tak jak Tobie się marzy :) Nie wiem co to za firma ale na pewno nie nie made in china ;) A ja czekam na te swoje okna a tu nic,za tydzien wraca zima więc wstawienie ich znowu odwlecze się :( Wiecie ja mieszkam na wschodzie ,więc zawsze jest tu dużo chłodniej niż u Was na zachodzie.
O pracach przy domu mogę dopiero marzyć w kwietniu, na działce mam jeszcze śnieg!!!!!!!!!!
Co myślicie o ledach? moja projektantka praktycznie wszędzie mi je poumieszczała?!
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Goździk w śniegu pięknie wygląda :) , więc nie smuć się, że zima u Was na wschodzie trwa dłużej niż u nas na zachodzie - gdy Wy macie jeszcze biały śnieg, to u nas panoszy się paskudne błoto ;) . Co do oczekiwania na okna, to ja podobnie jak Ty betizamb nie mogłam się doczekać ich montażu i muszę przyznać, że dopiero po ich zamontowaniu Goździk stał się prawdziwym domem. Och, jak ja kocham ten mój dom :D ...
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Izucha błoto u nas wyschło w ostatnim tygodniu ale nie mieliśmy czasu podjechać pstryknąć fotki.W naszej rodzinie i w rodzinie Goździka przybył jeszcze jeden członek :D Wykusz wygląda takObrazek

Obrazek
Cdbeavis Twoje drzwi powalają na kolana.Wykonane super i do tego te zawiasy pewnie robione przez kowala.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Izucha tylko się cieszyć że kochasz swój dom, mam nadzieję że my także swój pokochamy jeszcze bardziej niż teraz :D .Odnośnie okien to nie wiem czy dobrze zrobiliśmy, bo drzwi wejściowe i małe okienka łukowe zrobiliśmy w kolorze brązowym !Bałam się że białe będą jednak trudne do utrzymania .Renako,zastanawiam się czy okna w kuchni zmiejszaliście bo my tak, chcemy zrobić zabudowę przy oknach a w wersji projektowej nie było to możliwe :) Izucha a czy jesteś zadowolona z dużej łazienki na dole? czy mocno nie przeszkadza Ci że jest bez okna ?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Cześć koleżanki drogie - wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta i niech z tej okazji spełnią się wszystkie nasze najskrytsze marzenia ;) :) .
renako - jeżeli dobrze zrozumiałam wiadomość od Ciebie z tym NOWYM CZŁONKIEM, to znaczy że przybyło dzieciątko w rodzinie - czy mam rację? - Jeżeli tak, to przyjmij gorące gratulacje :) . Teraz mi trochę głupio, że zawracałam Ci renako głowę z tymi zdjęciami ściany z wykuszem. No ale nie ukrywam też, że bardzo się cieszę, że wreszcie mogę napieścić sobie oczy tą "goździkową perłą", jaką jest niewątpliwie wykusz. Tak sobie siedzę oglądam Twój wykusz i wykusz betizamb i dochodzę do wniosku, że ten mój "mistrz od cegły" zrobił mi chyba większy wykusz niż Wy macie, bo u mnie dach wychodził niewiele dalej za wykusz i po ociepleniu ściana byłaby na równej linii z dachem (dlatego mamy trochę inne zakończenie dachu z tej strony). Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, tj. mam w tym miejscu pięknie i wyjątkowo zrobioną podbitkę - jakby wykusz miał kapelusz na głowie z pięknie wywiniętym rondem, no i więcej miejsca na fotele w wykuszu, gdzie uwielbiam przesiadywać (a wcześniej w planach miał stać tu stół - ale już nie będzie stał, bo jest to cudowne i wymarzone miejsce do wygodnego leniuchowania i czytania :) ).

betizamb - z tymi oknami w dwóch kolorach to bardzo odważna decyzja, ale dzięki temu będziesz miała wyraźnie wyróżniony ganek od pozostałej części domu, tak więc nie martw się z każdej sytuacji jest jakieś wyjście ;) . Tak sobie myślę co ja bym zrobiła gdybym była na Twoim miejscu, gdyby jednak (odpukać) końcowy efekt był mało zadowalający, i wymyśliłam - zrobiłabym nad i po bokach białych okien, brązowe obramowania na elewacji (coś podobnego kombinujemy u nas żeby odzyskać równą linię drzwi z oknami).
Co do dużej łazienki (o którą pytałaś) - to jest fajna i duża, dzięki jej kwadratowemu kształtowi jest bardzo ustawna i jest sporo miejsca na dużą wannę, w której uwielbiam się wylegiwać przy blasku świec (i tu jest jedyny plus łazienki bez okna - mam zawsze gwarancję nastrojowego relaksu dzięki świecom rozświetlającym ciemne pomieszczenie łazienki - mówię Ci istna bajka :D ) - ale nie ma co ukrywać, że z oknem byłaby, jak marzenie.
A największym minusem łazienki bez okna jest, wiesz co? - akustyka, jak w studiu nagrań ;) .
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Jak zwykle Izucha wszystko dobrze odczytujesz.Mamy syna :D Jest to nasza druga pociecha która sprawiła że coraz bardziej zastanawiamy się nad częściowym zagospodarowaniem poddasza.
Tak jak pisałaś dach nad wykuszem najprawdopodobniej będzie się kończył u nas prawie równo z elewacją.Nam to nie przeszkadza.
Betizamb okna na wykuszu zostały takie jak w projekcie i nie zwróciliśmy na ten szczegół uwagi.Teraz trzeba będzie coś wymyślić :oops:
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości