Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

No faktycznie, bez wody bida :( My mieliśmy też spore problemy z przyłączem wody i gdyby nie fakt, że mieliśmy wód gruntowych pod dostatkiem ( po wykopaniu dużej dziury na działce - zrobiło nam się samoistne głębokie oczko wodne ) i z której to wybudowaliśmy cały dom - to trochę byśmy naczekali się z budową. Jednak już do wykończeniówki bez bieżącej wody ani róż, tym bardziej, że z czasem nasze wody gruntowe, ku naszej radości znalazły sobie inną drogę i oczko wodne stało się znów pustym dołem. Niesamowity paradoks, z jednej strony wody gruntowe były naszym kasowym i psychicznym utrapieniem a z drugiej strony dzięki tym wodom, tj. z tych wybudowaliśmy nasz dom ;) .
- A jak planujesz renako rozwiązać kwestię drzwi wejściowych - robisz wysokie czy typowej wysokości z jakimś doświetleniem ?
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Drzwi wejściowe będziemy mieli normalne z nadstawką.Będą takiej wysokości jak w projekcie. Większość stolarzy odradzała nam całe drzwi ze względu na późniejsze ich użytkowanie tzn że będą bardziej narażone na wypaczanie.Zamontujemy je jak przeschną tynki i wylewki ale żeby je zrobić musimy mieć wodę ;)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Dzięki zachowaniu wysokości drzwi jak w projekcie front Waszego domu będzie wyglądał, tak jak powinien. My niestety zamawiając drzwi a później montując je - nie zastanawialiśmy się nad zachowaniem linii drzwi z oknami, bo było gdzieś z każdej strony za dużo problemów a nikt nam nie zwrócił na to uwagi, były tylko wszędzie porady o wypaczaniu itp. No i jest jak jest - bardzo żałuję, że tego nie ogarnęliśmy właściwie i drzwi, choć są piękne, solidne i drewniane, to na tle całości frontu domu - czegoś im przez tą wysokość niestety brakuje. Tej decyzji bardzo żałujemy :( .
Czas szybko leci nawet się nie obrócicie, jak będziecie mieli wodę, no i wtedy wszystko ruszy, jak z "bata strzelił ", teraz macie czas na przemyślenia szczegółów wykończeniówki, ułożenia planu prac, poszukanie właściwych fachowców, no i wybór farb i kafli . ;)

A my teraz poprawiamy małą łazienkę, tym razem mamy już zastosowane inne rozwiązanie w prysznicu i uszczelnienie, jak na basenach. Mamy zrobione odwodnienie liniowe, tym samym nie będziemy już mieli brodzika. Mozaikę też nam się udało dobrać do kafli fajnie pasującą - więc zapowiada się dobrze :) . W przyszłym tygodniu będziemy mieli już pomalowane ściany i zakończenie prac po naszej koszmarnej "brodzikowej przygodzie" ;) .
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Nasz plan na ten rok to zrobienie wszystkich instalacji, tynków,wylewek i ocieplenia. Wykończeniówkę zostawiamy na rok przyszły.Nie mamy ciśnienia czasu więc chcemy zrobić to według naszych potrzeb.
Goździk jest naszą drugą przygodą z budową domu to nie znaczy że jest łatwiej ;)
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Mam pytanie do Ciebie Izucha odnośnie gresu na podłogach,moja projektantka zaproponaowala mi także taki sam kolor gresu w kuchni i w holu i trochę obawiam się jak on się ogolnie sprawuje,czy za bardzo nie brudzi się ?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Co do gresu, betizamb, to moja projektantka też nam tak radziła, ale my zrobiliśmy po swojemu i nie żałuję. Niewątpliwie jakby w kuchni i salonie dać gres na całej powierzchni jednakowy, to wyglądałoby to fajnie - ale w kuchni, jeżeli spędza się dużo czasu i lubi piec i gotować, to towarzystwo mąki wody i tudzież innych rzeczy na podłodze, chcąc nie chcąc, znajdzie się, a wtedy poślizg gotowy ;) . Przy tym fugi przy jasnym gresie brudzą się w najczęściej przydeptywanych miejscach przy ciągłym chodzeniu. Przy ciemniejszym gresie zapewne wygląda to lepiej ale my mamy jasny gres. Tak więc ja odradzam gres polerowany w kuchni. Co do użytkowania gresu w salonie, to jest super - łatwy w utrzymaniu, fajnie wygląda (zwłaszcza w słońcu) i nie jest na nim ślisko, jakby się mogło z pozoru wydawać :) .
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 12:33 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Dziękuję Izucha za tak szybką odpowiedź, zrozumialam że w kuchni nie masz jednak gresu polerowanego tylko coś innego, widzisz ile osób tyle opinii, moja bratowa jest jednak zachwycona gresem w półmacie fakt że tej podłogi w kuchni ma b.mało bo mieszka w bloku ,sama nie wiem co robić ! :? .Na wizualizacji wygląda to super aż szkoda zmieniać na coś innego.W pierwszej wersji projektu mieliśmy położoną podłogę z teki lub merbau w kolorze egzotycznego drewna ale że mamy w kuchni tylko ogrzewanie podłogowe, pomysł ten nie przeszedł ze względu na straty ciepła.
Ta mała łazienka Izucha na zdjęciu to ta na dole ?Jeśli tak ,to gratuluje pomysłu bo nam nie zmieściła się kabina mamy tylko koło z kotarą i mozaikową posadzkę ,aha a czy masz w niej kaloryfer bo my ograniczyliśmy się do ogrzewania podłog.Jeśli możesz to prześlij jakieś fotki z poddasza jestem b.ciekawa jak urządziłaś ,,górkę'' :) :) :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Witojcie! Hej!

Na wstępie chylę czoło przed tak szlachetnym czynem ukazującym prawdziwą miłość Męża do Żony!
Świat potrzebuje Takich ludzi jak Ty!
Zaglądałem tu na tyle często że jak już przycichło na dobre to jakby coś mnie ruszyło i na jakiś czas wygasło..
Jakaś nuta smutku po stracie nie dawała mi spokoju i pomimo tego że dzielnie wróciliście do pisania ja przyznaję że nie mogłem.. Ale już się poprawiam :)
Na wstępie małe co nie co z naszego drewnianego światka:

Obrazek

Tak będą wyglądały nasze drzwi wejściowe! Tadam! ładne co nie? :)

W tym tygodniu chcemy zamówić okna, oczywiście tylko i wyłącznie drewniane!
Później styropiany , podłogówka i wylewka posadzek.. no a później roboty w środku.
Ubolewałem strasznie nad tym że nie zdążyłem zrobić opierzenia kominów.. jak się okazuje w sumie i dobrze że tego nie zrobiłem ponieważ chata musiała w jakimś stopniu osiąść więc i tak te opierzenie byłoby do poprawki! :) Więc moje żale były daremne i nie potrzebne no ale tak już bywa że czasami marudzi się nad wyrost!
Tym czasem dziękuję Wam za wstawiane materiały graficzne oraz za misę świeżych doświadczeń, które niczym karma napełniają moją głowę kolejnymi wizjami poszczególnych detali naszej drewnianej perełki :)
Bob
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 02 sie 2010, 19:21
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Bob »

Ładne, ładne i ciekawe! Proszę o więcej zdjęć :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Łał :o ... Drzwi robią niesamowite wrażenie, są piękne, potężne i do tego te okucia, jak w zamku. A jaki kolor będą miały te drzwi? Fajnie by było gdyby można je było zrobić na takie postarzałe. Okna ze szprosami zapewne? A okiennice też będziesz miał w tej swojej "dworskiej chacie"?

betizamb- w kuchni też mamy gres ale w półmacie -nie jest on tak gładki i śliski, jak gres polerowany i też jestem z tego rozwiązania zadowolona :) . W 2 pokojach mam kafle imitujące parkiet i udaję sama przed sobą, że mam drewnianą podłogę ;) .
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości