Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Najwyższy czas coś "szrajbnąć" - bo zapomnicie o mnie na tym naszym goździkowym forum ;). Dzisiaj podjęliśmy ostateczną decyzję w kwestii ogrodzenia, tak więc boki działki robimy siatką ocynkowaną a przód ogrodzenie metalowe ocynkowane i malowane proszkowo (kolor złoto antyczne) i co najważniejsze z bramą przesuwną na pilota :) :) :) :) :) - wreszcie nie trzeba będzie wychodzić w deszczu czy śniegu z samochodu żeby otworzyć bramę :D :D :D :D . Ogrodzenie będziemy mieli już w połowie marca (jak oczywiście pogoda pozwoli). Niestety zrezygnowaliśmy z pięknych słupków i murków z Jońca, czy też produkowanych przez Drewbet (cięcie kosztów) - ale też będzie ładnie :) .
- A jak u Was roboty?
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Witam Goździkową Rodzinkę mojej Wandzi

Postanowiłem zbudować ten dom dla Niej naszej ukochanej Wandzi tak bardzo by się cieszyła , ale myślę ,że jest bardzo zasmucona ,że forum , które tak uwielbiała prawie umarło oj jakbyście ją znali to wiedzielibyście ,że Ona cały czas Wam kibicuje i trzyma za Was kciuki.
Pozdrawiam
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

To wspaniała a zarazem zaskakująca wiadomość, że podjąłeś decyzję o budowie Goździka dla Wandzi :) . To jest największy dowód miłości, jaki możesz Jej ofiarować. Jestem przekonana, że jeżeli uda Ci się ten dom wybudować - to Wandzia będzie Ci w tym pomagała i będzie Cię strzegła z całej Swej mocy, a że jest tak blisko "Najwyższego" - to będziesz miał najlepszą ochronę z możliwych. Wszyscy wiemy, jak bardzo ważny był dla Naszej Wandzi "Wasz Dom'' - tak więc Twoje plany budowy Goździka dowodzą, że jesteś fantastycznym facetem a Wandzia była wielką szczęściarą, że miała takiego cudownego męża - zresztą co tu ukrywać Ona była tak wspaniałą osobą, że w pełni zasługiwała na to szczęście.
Masz rację, to forum było dla NIej bardzo ważne, byliśmy dla siebie tak tu bliscy, jak prawdziwa rodzina - później gdy Wandzia odeszła do wieczności, coś na tym Naszym forum prysnęło i jakby skończyło się, może dlatego, że to właśnie Ona była dobrym duchem tego forum i bardzo nam Jej tu brakuje... Ale masz też rację, powinniśmy się zebrać i pisać, tak jak wcześniej - JESTEM ZA :!:
Ostatnio zmieniony 25 lut 2013, 22:07 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Więc piszmy.
My w końcu mamy dach nad głową:) Po wybraniu Goździka od razu wiedzieliśmy jaką dachówkę chcemy mieć :D .Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Teraz przyszła kolej na okna.I tu bijemy się z myślami czy dawać szprosy czy nie. Zastanawiamy się nad zewnętrznymi.Zobaczymy jak to wyjdzie cenowo i po tym zdecydujemy.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

No wreszcie doczekaliśmy się upragnionych fotek - I TO JAKICH :!: :!: :!: :)
renako- gratuluję wyboru dachówki, dach wygląda fantastycznie - a jaką planujecie podbitkę dachową?
Co do szprosów, to nie ma co ukrywać, że nadają i podkreślają charakter dworu. Jeżeli mogę doradzić, to nie oszczędzajcie na szprosach - macie zachowaną taką piękną linię okien i drzwi, do tego te łukowate kształty na ganku, że aż szprosy same się proszą o montaż, żeby dom był jeszcze bardziej magiczny. Ja niestety nie mogłam sobie pozwolić na wiele rzeczy, bo ogólne koszty budowy i wykończenia domu przerosły nasze najśmielsze przypuszczenia, założenia, plany oraz wszelkie zasoby i możliwości finansowe, jednak cieszę się bardzo z tego co mam i nie rozpaczam absolutnie z powodu braku tego czy tamtego. Jednak gdybym nie utopiła 100 tys. w ziemię przez mokradła - to zapewne nasz Goździk miałby szprosy i drewniane okna, bo zawsze mnie zachwycały w dworkach takie piękne okna, no i KOLUMNY :) :) :) :) .
Czekam z utęsknieniem na zdjęcie od strony wykuszu, bo bardzo mnie ciekawi, jak z tej strony domu macie zrobiony dach.
Pozdrowionka ;)
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Dziś po burzy mózgów zadecydowaliśmy że okna jednak zamówimy bez szprosów. Zadecydowała niestety cena i to że okna wybraliśmy PCV a szprosy byłyby przyklejone do szyby zewnętrznej co budzi nasze obawy że mogłyby się z czasem odkleić.
Fotki od strony wykuszu dodam następnym razem ponieważ ogromne błoto (jak to na budowie) nie pozwoliło mi zrobić zdjęć.
Podbitkę planujemy zrobić PCV w kolorze złotego dębu ale to temat dopiero po ociepleniu z zewnątrz.
pozdrowionka
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

renako- no niestety, nie da się ukryć, że szprosy podnoszą cenę okien dość znacznie. szczerze mówiąc to ja również nie zdecydowałabym się na szprosy przyklejane z zewnętrznej strony szyby, bałabym się że z czasem poodpadają mi one przy myciu okien, no i wydaje mi się, że od środka okna takie by wyglądały na taki trochę "podrabiany dworkowy styl" - ale może się mylę. My mamy drewnianą podbitkę, malowaną na złoty dąb, w pierwszej wersji marzyła mi się taka gładka podbitka (jak sufit) robiona z płyt OSB ale okazało się, że wyszłoby zbyt drogo, z PCV też rozważaliśmy ale jak pojeździliśmy po okolicy oglądając różne podbitki, to stanęło ostatecznie na drewnianej - i muszę się przyznać, że był to strzał w dziesiątkę, jestem nią zachwycona :) . Nie ma jednak co ukrywać - wszystko jest kwestią gustu i ilości kasy w kieszeni ;) .
Pogoda zaczyna się wiosennie klarować, więc chyba na Wielkanoc będziecie już mieli stan surowy zamknięty, no i wreszcie skończą się przeciągi w domu (nie wiem jak u Was - ale u nas były przed montażem okien i drzwi straszne przeciągi, prawie głowy nie urwało, no i było przy tym strasznie zimno).

-georg, a Ty drogi przyjacielu co tak długo się nie odzywasz na forum - jak u Was ze startem robót, ekipa już wybrana do budowy dworu? Kiedy mam podsyłać swoich super chłopaków do wykończeniówki ;) .

-cdbeavis, wracaj na forum :!: Ja już wróciłam więc i Ty musisz wrócić do pisania ;) . A tak na marginesie to nie wstyd Ci, że nic jeszcze nie napisałeś o zdjęciach domu zamieszczonych przez renako? - A jest co komentować, bo to Goździk najprawdziwszy z prawdziwych, bo zgodny całkowicie z projektem :)

- Goździkowa Rodzinko, "wandzik" uzmysłowił mi, że czas wracać na forum, że warto jest wracać - więc wróćmy TU, bo pustką długo u nas niestety wiało...

Pozdrowionka :)
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam wszystkich po tak długiej przerwie ,powoli,powoli wszyscy powracamy :) za oknami prawie wiosna !więc i my ruszamy z pracami.
Piszecie o oknach ,ja też już mam zamówione ,lada dzień mają przyjechać :) , zamówiliśmy białe z PCV ze szprosami wewnętrznymi,zrobione mam też projekty wnętrz i troszkę elektryki i hydrauliki ,jeszcze jesienią,
pozdrawiam wszystkich :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Oj, jak miło Cię kochana betizamb powitać na forum po tak długiej przerwie :D. Świetnie, że wkrótce ruszacie z pracami. Co do okien to też analizowałam białe okna, bo są one nie ma co ukrywać - ponadczasowe i do tego mają dobrą cenę, jednak biała podwójna brama już mi nie pasowała, bo żeby ładnie wyglądała to trzeba by ją było cały czas myć i właśnie ta kwestia przesądziła o tym, że białe okna odpadły w "kastingu barw" a do tego jak zobaczyłam bramę Hormanna ciemny dąb, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia - to decyzja zapadła: okna trzeba było dopasować do koloru bramy. Wracając jednak do Twoich okien betizamb - to jesteś szczęściarą, że będziesz miała okna ze szprosami. Ja, jak trafię 6 w totka, to w te pędy od razu zamawiam okna ze szprosami a te obecne oddam za darmo - a co tam zaszaleję ;) .

- A jak prace, czy plany prac wyglądają u pozostałych "Goździkowców": georg, cdbeavis, maja 335, Mario i innych budowniczych? Ciekawe Robiin, czy tu do nas na forum czasami zaglądasz - fajnie by było :) .

Pozdrawiam i czekam z utęsknieniem na Wasze nowości - ROZKRĘĆMY WIOSNĘ NASZYMI GOŹDZIKAMI NA MAKSA :!: :!: :!: :!:
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Z tymi przeciągami Izucha masz rację.Wieje jak diabli :) Okna zamówione ( PCV złoty dąb oprócz dwóch łukowych przy wejściu i drzwi wejściowych których niestety dla nas nie da się wykonać z PCV i które będą drewniane). Co do szprosów w grę wchodziły tylko te zewnętrzne bo one de facto wyglądają jak drewniane ale były trzy razy droższe od międzyszybowych.Cena i brak pewności że nie będą się odklejać zadecydowały.
Niestety dla nas dopiero za jakieś cztery miesiące będziemy mieli podłączoną wodę a bez tego nic nie możemy dalej zrobić.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 69 gości