Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witam w piękny niedzielny poranek!
cdbeavis, fajnie, że wciąż tu jesteś; ja już zwalniam swoje obroty na forum, ale czasami tu jeszcze zaglądam i muszę przyznać, że miło jest kiedy znajduję jakieś nowe wpisy w "Goździkowym" temacie. Wielkie dzięki za wyszukane przez Ciebie zdjęciowe inspiracje :) Jestem na etapie szukania pomysłów na zrobienie wykończenie ganku z moimi trójkątami, tarasu, ogrodzenia i całego wejścia z przodu. Bardzo żałuję, że przez szukanie oszczędności nie zrobiliśmy okienka na portyku, teraz musimy szukać innych rozwiązań, bo ewidentnie czegoś brakuje na tym trójkącie :( . Ten pomysł z cegiełkami na wklejonych przez Ciebie zdjęciach też jest fajny, ale na skosach będzie dużo przycięć. Cegła jest piękna, taka prawdziwa, ma w sobie magię starości i surowości ze szczyptą zarozumiałej wyniosłości a przy tym daje poczucie ciepła i przyjemności patrzenia na stworzone aranżacje z jej udziałem. Tak więc wcale Ci się nie dziwię, że masz ochotę na cegłę w tak wielu miejscach w Swoim domu :) - ale jak zrobisz jej zbyt wiele, to wydaje mi się, że może ona trochę przytłoczyć wnętrze i nie będzie ono wtedy przytulne. Co do kamienia na wejściu - rewelka! Bardzo mi się podoba ten pomysł, może u siebie zrobię :?:
Pozdrowionka
Ps. Jakbyś miał pomysł na trójkąt, to bardzo proszę wklejaj, jak najwięcej.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Obrazek

A może po prostu zróbcie takie koło i już? :P
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

hejka :!: Widać, że w naszym temacie cisza zapanowała na maksa, jakby śnieg zasypał nasze goździki :( . No to może trochę odśnieżymy temat ;) .
cdbeavis - dzięki za inspiracje, coś w tym stylu będziemy musieli zrobić, czy to będzie koło - to jeszcze nie wiemy, ja skłaniam się chyba bardziej do czegoś w owalnym kształcie z jakimiś delikatnymi zdobieniami, no i koniecznie muszą być te boczne listwy (gzymsy), które ładnie podkreślą kolumny i trójkąt nad gankiem i tarasem a przy tym oddzielą te dwa istotne elementy, przez co portyk będzie bardziej dostojny :) .
Wczoraj podjęliśmy pierwsze rozmowy w sprawie polbruku i ogrodzenia - szykujemy się już na wiosenny start robót :) .
A co u Was?
Pozdrawiam
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

cisza to za mało powiedziane. Tutaj już chyba tylko my co jakiś czas zaglądamy..
Jestem ciekaw jakie ogrodzenie wybraliście?
My zaczynamy jakoś na koniec lutego z robotami..
Jakby co to pewnie podrzucę fotki :)
Pozdrawiam
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Witam Wszystkich
Nasz Goździk w chwili obecnej jest przykrywany dachówką.Co prawda trochę przeszkadza nam zima ale prace powoli się posuwają do przodu.Fotki zamieszczę po położeniu.
Mam pytanie do Was.Powiedzcie jakiej szerokości zrobiliście drzwi balkonowe na taras? W projekcie jest 1.1m ale przy tej szerokości okazuje się że okna PCV mogą się wyginać i wypinać się z zawiasów.
pozdrawiam
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Co do okien to mamy takie jak w projekcie. Rozwiązaniem jest poprzeczna belka w oknie, która usztywni okno.
Mam inne pytanie. Jak robicie boniowanie przy wejściu i z tyłu przy drzwiach tarasowych? Mam z tym problem
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

U nas drzwi balkonowe będą szerokie na 1,5m i będą raczej podwójne. A co do boniowanie to naszego domku to nie dotyczy :) Zarówno okna jak i drzwi będą oprawiane ozdobną szeroką deską. Taki jest bynajmniej plan :)
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Właśnie nie do końca jestem przekonana co do usztywnienia drzwi balkonowych tą poprzeczną belką i tak jak cdbeavis zostawiliśmy otwór 1.5 ale bijemy się jeszcze z myślami czy to nie za mało na dwa skrzydła.
Nad elewacją jeszcze nie zastanawialiśmy się. Co prawda kupując pokrycie dachowe na ekspozycji widziałam deskę Cedral (cementowo-włóknową) Może to wyglądałoby fajnie przy wejściu? Ale do wyboru elewacji mamy jeszcze kilka miesięcy ;) więc koncepcja może się zmienić :D
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witajcie, my mamy drzwi na taras o szerokości 1.8 m z ruchomym słupkiem, jak dla nas rozwiązanie super - wyglądają fajnie, nie wypaczają się, super rozświetlają wnętrze i do tego są rewelacyjne do bezproblemowego wnoszenia mebli o dużych gabarytach. Szczerze polecam takie rozwiązanie :) .
renako
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 28 lis 2011, 12:23
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: renako »

Dzięki Izucha za podpowiedź.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości