Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Hejka!
Masz rację cdbeavis cisza na tym naszym forum, ja też urlopowałam - pustką powiało na maksa. Szkoda, że mało kto dzieli się nowinkami a Mario, georg, betizamb to już chyba nawet tu nie zaglądają :( . Wiem, że trudno nam się wszystkim odnaleźć po tej dramatycznej informacji o Wandzi i jakoś teraz ciężko się pisze - ale niestety takie jest życie, nikt nie wie co mu sądzone. Może właśnie dlatego musimy cieszyć się tym co mamy, musimy wyszukiwać w teraźniejszych chwilach to co piękne i ważne - bo nie wiemy co nas spotka "jutro". Miło, że Wandzi rodzinka też zagląda tu czasem - jestem pewna, że dla naszej "wandy" to też jest bardzo ważne, że zostawiacie tu jakieś swoje słówko, tak jak Ona to robiła.
Renako - udało się wam zadaszyć dom przed śniegami ? A jak okna, zamówiliście już - teraz są dobre ceny.
cdbeavis - u nas ściany już wyschły. Ale w tym roku raczej nie ma już szans na zakończenie prac. U nas piękna zima, dom w śniegu prezentuje się fantastycznie, tym bardziej, że maskuje niedoróbki ogrodu a raczej działki ;) . Może uda mi się zrobić jakieś fajne zdjęcie domu zanim przyjdą roztopy (temperatura jest już bliska zeru). A co u Was cdbeavis - robicie jakąś wykończeniówkę cy czekacie do wiosny?
georg, Mario - a Wy wystarowaliście przed zimą z jakimiś pracami u siebie?
Pozdrowionka :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Izucha - na ten rok już odpuszczamy, warunki zdecydowanie niefajne do robót zewnętrznych :)
Poniżej fotka z pięknej zimy

Obrazek
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Nobilitujemy się, udajemy coś, budując "pseudodworki"

Post autor: Mario »

Zobaczcie to:

http://www.tvp.pl/kultura/magazyny-kult ... 12/8984516


Czy ludzie budujący tradycyjne domy (nawet stylizowane na dworki) coś udają, nobilitują się?
Ciągle czytam pochwałę modernistycznych budynków z płaskim dachem i krytykę tradycyjnej architektury. Wręcz naśmiewanie się z niej.
Uważam, że każda architektura (nieważne czy tradycyjna czy nowoczesna) może być dobra lub zła.
Akurat Goździk należy do tej pierwszej :)

P.S. Akurat skrytykowany dom w audycji dom nie zasługuje, moim zdaniem, na taką krytykę.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Mario - ja zupełnie inaczej odebrałem ten program.. Szczerze mówiąc w kilku miejscach byłbym w stanie się podpisać pod padającymi jak gromy oskarżeniami ze strony prowadzących. Sarkazm jest wygodny i z punktu widzenia krytyka daje taką niepohamowaną swobodę wypróżniania się z jakichkolwiek negatywów, że aż ciężko się powstrzymać :). Bywa jednak, że strzały są kierowane nie tam gdzie trzeba... Jak dobrze zauważono diabeł tkwi w szczegółach. Tak jak na przykładzie domu Izuchy dbałość o szczególiki nadają swoistego klimatu i harmonii. Ja nie chciałbym zepsuć swojego Goździka jakimś elementem i nadal się głowię i troję co tu zrobić z wejściem, jak nie zepsuć tarasu, który chcę zrobić z drewna i z zejściem z każdej strony... I jest wiele innych mniejszych i większych momentów zaważających nad trafnością naszych wyborów. Obawiam się, że wielu Polaków budujących swoje domy pomimo chęci zbudowania swojej perełki często spotyka się ze zmęczeniem i brakiem funduszy. Szczególnie jak już dom powstanie i się do niego trzeba wprowadzić a zostało jeszcze tyyyle rzeczy do zrobienia... Ale miejmy nadzieję, że nas to ominie i że damy radę zaspokoić przede wszystkim swoje potrzeby wizualne i ku uciesze najważniejszych czyli własnych oczu będziemy z dumą patrzeli na swoje Dzieła! :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Wesołych Świąt!!
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Zdrowych i wesołych Świąt, no i dużo pieniędzy, które są niezmiernie potrzebne do spełnienia marzeń! :)

Ps. Mnie niestety przed Świętami zmogłą grypa i jeszcze nie mogę dojść do siebie :( .
Tak więc życzę zdrowia dla nas wszystkich - bo ono jest najważniejsze, kasa też potrzeba do zdrowia - więc i kasy dla nas wszystkich, a jak będziemy mieli jedno i drugie - to wesoły nastrój gwarantowany ;) .

Pozdrowionka :D
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

No i nastał Nowy 2013 Rok! Ważny rok dla wielu z nas, którzy wybudowali swój dom, są w trakcie budowy lub będą ruszać z jego budową. Życzmy sobie zatem radości i spełnienia swych marzeń, dużo zdrowia żeby udało nam się je zrealizować, wystarczającej ilości pieniędzy żeby spokojnie móc przebrnąć przez problemy, które są niestety w życiu nieuniknione ale oby były one- jeśli już muszą być - jak najmniejsze no i na koniec życzmy sobie szczęścia, które sprawia że się śmiejemy i że chce nam się żyć, dzięki któremu odzyskujemy nadzieję i wiarę na lepsze jutro :) .

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU I OCZYWIŚCIE NIECH NASZE GOŹDZIKI ROZKWITAJĄ, A W SWEJ KRASIE NIECH SPRAWIĄ ŻE ŻYCIE NASZE BĘDZIE BAJKOWO PIĘKNE, PRZEPEŁNIONE CIEPŁEM DOMOWEGO OGNISKA I PRAWDZIWĄ MIŁOŚCIĄ :D :!:

Pozdrawiam wszystkich
izucha
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Postanowiłem rozpocząć jakiś wątek bo wieje zimą :)
Poszukuję aktualnie cegły gotyckiej lub jej imitacji do wzniesienia ścianki działowej. W zasadzie to nawet więcej niż ściankę..
Mam do zabudowania dwie ścianki w małej ubikacji oraz ścianę od pokoju na wprost wejścia.. Dodatkowo myślałem o obudowaniu komina tą cegłą oraz być może połaszę się na kominek zamiast kozy i też obudowałbym to cegłą.
Obawiam się jednak że może to być zbyt duży nawał ceglany i to na samym wejściu :)
Dodatkowo rozważam zastosowanie cegieł do konstrukcji schodów tak jak na poniższych zdjęciach

Obrazek

Obrazek
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Acha no i Najlepszego!!! :)
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ale jednak raczej kamień będzie lepiej pasował...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości