Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Póki co przesyłam takie zdjęcia - jeszcze z bałaganem.... a poniżej zdjęcia z częściowo zaimpregnowanym dachem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Witam ,,Goździkową Rodzinkę''
Cdbeavis- dzięki za zdjęcia -robią wrażenie . Miło jest śledzić Twoje poczynania i ciężką pracę , która z każdą czynnością przybliża Cię do sukcesu - zamieszkania w wymarzonym domu i rozkoszowania się ciepłem i szczęściem rodzinnym :)
oby tak dalej - trzymam kciuki i podziwiam :)
Izuch - obiecałaś, że już będziesz - wiem , wiem sezon grzybobrania , każdemu z nas zdarza się gdzieś utknąć w tej codzienności , ale mam propozycje nie do odrzucenia - w związku z jesienną aurą - zaglądajmy na forum , wspierajmy się -Nasi przodownicy załączajcie zdjęcia to rewelacyjna terapia na te jesienne dni ;) -Izuch jak Cię znam to będziesz ,,za '' i na pewno uda Ci się ożywić to Nasze Forum :D

Pozdrawiam cieplutko
Wanda
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

No, wreszcie ruszyło życie na tym naszym Forum ;) .
-Wandziu, zgłaszam swoją gotowość do współpracy. Mam przy tym nadzieją, że z Twoją pomocą oraz pomocą cdbeavis rozkręcimy naszą "Goździkową Brać" i dołączą do nas Ci co nas opuścili na tym forum :).
cdbeavis - cóż można rzec, żeby się nie powtarzać w ciągłym zachwycie - może więc rzucę tak: chata Wasza "pikna jest, że hej..." . :D
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

cdbeavis- dach jest odlotowy, nie wiem jak to wyczarowałeś, że z jasnego dachu zrobił się ciemny dach, nie wiem jakie jest na nim pokrycie, ale wiem jedno - efekt jest czarujący! A tak na marginesie jedno pytanko do Ciebie - czy ten przystojniak stojący dumnie na szczycie dachu to Ty (szczęśliwy inwestor) ;) ? A teraz całkiem serio fajnie, że brat mojego Goździka też zachował swe dworkowe piękno, dzięki rezygnacji z montażu okien dachowych od strony frontowej domu. No i do tego z tyłu domu masz okna dachowe pięknie wstawione (masz zachowaną taką jakąś fajną symetrię) :) nie wiem, jak to zrobiłeś - to chyba dzięki temu, że (jak dobrze pamiętam) sam je wstawiałeś ;) :) .
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

No w końcu się ruszyło na naszym forum! :) Witacie po jakimś czasie niebytu :)
Wandziu - dzięki za miłe słowa i obiecuję że co jakiś czas będę porzucał kolejne fotki z placu budowy.
Betizmab - z tą akustyką to nie będzie tak źle, bo część ścian będzie i tak docieplanych a poza tym sam projekt goździka bardzo fajnie pod tym względem oddziela strefę dzienną i nocną samymi odległościami poza tym ilość ścian na drodze dźwięku moim zdaniem załatwi sprawę ale jak to mówią czas pokarze.
Izucha - pokrycie dachu to gont drewniany, najpiękniejszym IMHO efektem tej technologii przy tym goździkowym dachu są tzw. owijki czyli krawędzie dachu, które w naszym domku są zaokrąglone właśnie dzięki użyciu gontu. Postaram się ująć najładniejsze elementy żeby troszeczkę bliżej to Wam pokazać. A co do dachowych postaci to zależy na którym zdjęciu ale też się tam przewinąłem chcąc nie chcąc :P I kiedy możemy liczyć na jakieś fotki od Was? :P
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Acha a co do czary mary z kolorem dachu to po prostu została nałożona pierwsza warstwa impregnatu :) i niestety póki co tylko na połowę dachu z powodu kiepskiej aury..
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

cdbeavis, Drogi Kolego - chodzi mi o tego "Przystojniaka" na dachu ze zdjęcia nr 1 i nr 2 ;) . Szczerze mówiąc jakbym miała taki piękny dach jak Twój, to sama bym na nim dumna stała przez cały dzień (mimo swojego lęku wysokości) :) . Koniecznie musisz jak najszybciej zaimpregnować drugą połowę dachu i cyknąć pamiątkowe zdjęcie - to dopiero będzie cudeńko. A tak na marginesie to czy można poprosić o jakąś fotkę ze zbliżeniem Waszego ganku, żeby móc z bliska popatrzyć na te Wasze oryginalne drewniane kolumny?

Halo, halo, Goździkowa Rodzinko :!: - A jak tam u Was prace? Skrobnijcie jakieś słówko do nas? :)

Pozdrowionka :D
Ostatnio zmieniony 17 paź 2012, 19:05 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Izucha - hmm niech ta sprawa zostanie słodką tajemnicą.... :) A co do zbliżeń gontu to masz jak w banku!
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Jak fajnie mieć wreszcie znów internet :D . Wreszcie sobie mogę z Wami popisać do woli. A przy tym jak fajnie, że nie prowadzę monologu - taj jak było to, dawno, dawno temu,jeszcze przed naszymi goździkami, a nawet jeszcze może przed goździkowymi planami ;) - czyli zanim poznałam Was. Ale tamte chwile też były fajne, choć inne :) - ale niewątpliwie te chwile są fajniejsze. Dzięki forum zrozumiałam, jak ważne są pasje, marzenia i dążenie do celu. Dzięki forum poznałam Was - fajnych ludzi. Kawał historii za nami a co przed nami ... MOŻE BYĆ JUŻ TYLKO LEPIEJ :D .

Kochani mam wreszcie gotowy portal kominkowy - kolejne marzenie spełniło się. Jutro wkleję zdjęcie mojego kominka to sami osądzicie. ;)

cdbeavis - cieszą się na nowe zdjęcia gontu - muszę się przyznać, że nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak gont drewniany istnieje :? - i do tego te zaokrąglenia - BAJKA!
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Izucha - a bylas Ty kiedy w gorach ? Tam jest sporo domow przykrytych gontem. W zasadzie gont drewniany jest protoplasta gontow bitumicznych nie wiem czy istnieja jeszcze jakies? Mialem chitry plan zakonczyc dzisiaj malowanie dachu ale jak zerknalem sobie rano przez okno to niestety prognozy się sprawdzily i w nocy troche polalo wiec nie wiem czy do poludnia przewieje mi ten dach na tyle zebym mogl kontynuowac swoje dzielo. No ale jest jeszcze sporo innuch prac wiec i tak i tak czeka mnie roboczy dzien. Co do zdjec Twojego kominka to już nie mogę się doczekac! Budujesz napiecie niczym apple przed wprowadzeniem swoich nowinek :) także pstrykaj te fotki i prosze umiesc cos w koncu niedrewnianego na tym naszym forum bo lawina belek z mojej strony przyslonila Wasze perelki! :)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości