Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witajcie kochani po długiej, długiej przerwie. Cieszę się bardzo, że o mnie ciągle pamiętacie, mimo, że nic nie piszę i praktycznie ślad po mnie przepadł. Ale to nie jest tak, że o Was zapomniałam wręcz przeciwnie tęsknię za tymi naszymi rozmowami - niestety los sprawił, że jestem chwilowo odcięta od internetu (minus lokalizacji mojego Goździka) ale mam nadzieję, że za jakiś czas coś się uda zrobić i będę wreszcie z Wami znowu, jak wcześniej. Ale wpadam na forum, jak mam chwilę przerwy w pracy - tyle, że mogę tylko poczytać z pisaniem już gorzej, bo niestety nie wolno. Dzisiaj korzystam z okazji - odwiedziny u rodziny :D więc mam okazję napisać kilka słów do Was. :D ;)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

cdbeavis! - dom cudeńko, kolumny marzenie, dom bajkowy i wyjątkowy - dlatego, nazwę którą mu nadałam, jak najbardziej pasuje, bo nie ulega żadnej wątpliwości, że to Goździkowa Perełka. Cieszę się, że podciągacie ten Swój piękny dworek pod naszego murowanego ale równie pięknego Goździka - dodaje to jeszcze wykwintności i magii projektowi "Goździk" ale nie ma co ukrywać, że jest to trochę inny klimat i inna magia ... ale prawdziwie wyjątkowa :D ;) . Wydaje mi się również, że dach macie jakby niższy od naszego - cz to złudzenie na zdjęciu, czy coś też może przerabialiście?

Wandziu! pozdrawiam cię bardzo, bardzo serdecznie. Muszę Ci się przyznać, że dzięki Wam a w tym szczególnie dzięki Tobie udało mi się przetrwać trudne chwile wyszukując w nich zawsze gdzieś zawsze smaku słodyczy... i udało się- Mam Swojego Wymarzonego Cudownego Goździka, w którym czuję się bardzo szczęśliwa. Mieszka się cudownie, robót dużo przed nami, ale to też fajnie - mamy wciąż cel i marzenia, a to jest przecież w życiu najważniejsze :D ;) .

No niestety muszę już uciekać, bo jadę na imprezkę do brata - został dziadkiem a ja dzięki temu stałam się "ciocio-babcią" Antosia :D :D :D .
Kończę już -piszcie proszę dużo, wklejajcie zdjęcia i dzielcie się WSZYSCY Swoimi osiągnięciami, co z resztą naszej Goździkowej Rodzinki - jak prace u Was?
Pozdrowionka dla Wszystkich! ;) ...i pamiętajcie: JESTEM Z WAMI NAWET JAK MNIE Z WAMI NIE MA :!:
Ps. Georg niedługo się odezwę, czekam jeszcze na wykończenie portalu. ;) Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 20:13 przez izucha, łącznie zmieniany 1 raz.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

No w końcu! :)
Całe szczęście że się odezwałaś bo już była ta Twoja obecność mocno podejrzana :)
Jak widzisz na zdjęciach prace idą w górę a dokładnie teraz prace stanęły albo raczej odbywają się ale wolniejszym tempem na dachu.
Cała sztuka w tym aby gont położyć ładnie na załamaniach i narożnikach.
Tak zwane "owijki" nie dają spokoju ekipie górali i co chwile pytają się " a nie można było zrobić takiego ładnego dachu jak u nas? dwuspadzisty i ładny.. a nie takie cholera wywijasy.." :) ale już się pogodzili z tym że w końcu trzeba to zrobić no i tak robią. Ekipa została co prawda sporo odchudzona do fachowców i jak na razie dzielnie 2 najstarszych z ekipy działa przy daszku naszego "goździczka" :)
Izucha rzeczywiście jest to inny klimat i nie ma co ukrywać że zerwaliśmy z kilkoma utartymi szlakami i jest to za równo twór nietypowy jak na dworek i nietypowy jak na chatę z bali :) W połączeniu z bardziej nowoczesnym ale nadal minimalistycznym wystrojem wnętrz oraz z własnymi (inspirowanymi wieloma rzeczami) dodatkami mamy nadzieję finalnie stworzyć coś dopasowanego do nas samych. Ale nigdy chyba nie będzie to "produkt" finalny gdyż możliwości jest tyle że tylko nasze głowy mogą tu stanowić bariery :)
No i taki mały szczególik... ta 6 to jak nie pęknie w totka to dudki też będą siatką łapiącą pomysły w potrzask :)

Serdecznie pozdrawiamy i czekamy na odezwę Reszty kibicujących i budujących!
Wandziu czy Ty aby nie wyjechałaś na jakiś urlop? :P
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Izucha - a z tym dachem to w sumie nie wiem jak do końca jest może jest ciut niższy ale.. no sam nie wiem. My bynajmniej nic nie zmienialiśmy (albo raczej nie mieliśmy takiego zamiaru) tylko że nie mam wszystkich wymiarów murowanego goździka więc nie mam co porównywać.. Ale jest ładny dach zobaczysz :P
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Dzień dobry w ten rześki wrześniowy poranek :D
Witam w szczególności ,,Goździkową rodzinkę''
Cdbeavis- jak zauważyłeś troszkę mnie tu z Wami nie było , nie był to niestety urlop wypoczynkowy- choroba nie daje za wygraną przypomina mi ,kto tu jest najważniejszy , ale ja się staram i w szpitalu daję jej w kość ;) żebym to ja mogła być najważniejsza ;)
Przecież Wam obiecałam ,że będę walczyć - jesteście moim ukojeniem i wzorem waleczności do naśladowania :D
Twoja ,,Perełka'' rośnie w oczach -Tobie pewnie wydaje się ,że można by było zrobić więcej , ale te relacje są taką karmą dla duszy ,więc dawkuj Nam tą przyjemność ,aby starczyło na dłużej :D
Izucha - nie masz pojęcia jak bardzo się ucieszyłam , gdy zajrzałam dzisiaj na forum ,aby dowiedzieć się co słychać w ,,Goździkowej rodzince'' i zobaczyłam wpisy od Ciebie -wierzyłam ,że Nas nie opuścisz , kto jak kto , ale nie TY!!!!!!!! Dzięki ,że wiemy co się dzieję i możemy do Ciebie pisać , nawet jak nam nie odpowiesz ;)
Przepraszam ,ze może dzisiaj troszkę smucę , ale jestem jeszcze słabiutka, nabiorę sił i obiecuję będę pełna zapału do życia i działania.
Budujcie piszcie jestem z WAMI
Pozdrawiam
Wanda
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

:D Oświadczam wszystkim, że wróciłam do WAS na dobre - od dzisiaj mam znów internet :D . Bardzo się cieszę, że znów mogę być z Wami i wreszcie mogę do Was pisać a muszę się przyznać, że bardzo mi tego brakowało ;).

Wandziu kochana, trzymam mocno kciuki żebyś jak najszybciej odzyskała pełnię sił i żeby wrócił uśmiech na twarz a w duszy niech znów radość zabrzmi pełną parą :) Pamiętaj nie jesteś sama masz NAS - GOŹDZIKOWĄ RODZINKĘ, My jesteśmy z Tobą i dzięki temu szybciej odzyskasz siły - bo My telepatycznie łączymy się z Tobą przesyłając same dobre emocje i do tego przekazujemy Swoje moce i siły ;) Tak więc wnet zapomnisz o chorobie i wreszcie będziemy sobie mogły znowu popisać "w tych naszych romantycznych uniesieniach", zachwycając się tym i tamtym :) A nie ma co ukrywać, tematów do obgadania mamy całą masę ;) . Więc zbieraj się Kochaniutka w garść a moje hasło przewodnie niech będzie z Tobą "Głowa do góry, Klata do przodu i Dalej przed siebie :!: "

Pozdrawiam Cię serdecznie i czekam z utęsknieniem na Twoje wpisy :) :).
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Goździkowa Rodzinko, jakoś cicho się robi na tym Naszym Forum, mało piszecie, mało radzicie, mało chwalicie, jakoś zaczynacie się wykruszać - a szkoda, przy innych domach ludzie piszą, dzielą się spostrzeżeniami a tu u nas .... prawie można rzec "PUCHY" :cry: . A tyle pięknych i ciekawych tematów można ruszyć - na pierwszy plan wysuwa się dom z bali, który buduje cdbeavis, nic nie piszecie tak więc i cdbeavis przestał słać zdjęcia (dobrze, że choć wanda wciąż mocno dopinguje i dzieli się z wszystkimi tym co czuje i myśli :) ). Tak więc bierzmy się do roboty - niech Nasze Goździki nie zasypiają "snem zimowym" ;) - lecz niech kwitną, niech upajają nas pięknem swych kształtów, potęgą kolumn i magią tajemniczości.

cdbeavis- czekam z utęsknieniem na nowe zdjęcia (prawy i lewy profil drewnianej perełki, przód i tył, kolumnowe słupy, dach, itd ). ;) Ps. Jak Ty wyślesz to i ja cyknę i wrzucę fotki mojego "Ukochanego" Goździka.

Pozdrowionka dla wszystkich ;) .
betizamb
Murarz
Posty: 52
Rejestracja: 28 sie 2011, 15:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: betizamb »

Witam Wszystkich po tak dłuuuugiej przerwie!!!! wróciłam, myślę już na dobre. Nie pisałam na forum bo nic w moim goździku nie działo się. Byłam pochłonięta innymi sprawami, m.in zarabiałam pieniążki na obczyźnie 8-) .Ale od czasu do czasu śledziłam wasze posty i mogę powiedzieć jestem na bieżąco z Waszymi Goździkami, izucha Twój domek jest na pewno cudowny ,szkoda że tak mało zdjęć wstawiłaś :( będzie nam miło jeśli pokażesz nam więcej.Ciekawa jestem jak urządziłaś poddasze,salon i kuchnię.Proszę podrzuć nam troszkę fotek ;) Drewniana Perełka cdbeavisa też cudowna,klimat drzewa jest niepowtarzalny ,tylko ta akustyka :!: będzie głośno ;) ;) .Jeśli chodzi o mój domek to robimy hydraulikę ,no i byłam u projektantki na pierwszym spotkaniu :) oj zawróciła nam w głowach zawróciła :D Ale zanim tam zamieszkamy minie jeszcze dłuuuga droga. :lol:
Pozdrawiam wszystkich, czekam z niecierpliwością na Wasze zdjęcia i wpisy :) :) :)
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Cześć betizamb :D , jaka miła niespodzianka - wreszcie do nas wróciłaś :!: Mam nadzieję, że sobie wreszcie popiszemy na tym naszym Goździkowym forum, jak za starych, dobrych czasów i nie znikniesz gdzieś nam znowu na tak dluuuuuuuugo ;) . Jeżeli ruszasz z hydrauliką, to znaczy, że wracasz na falę robót :) . Piszesz, że zarabiałaś na obczyźnie "kaskę" - więc roboty wykończeniowe w Twoim Goździku powinny ruszyć pełną parą i nawet się nie obejrzysz, kiedy będziesz PRAWDZIWĄ PANIĄ WE DWORZE. Cudowny moment kiedy zmienia się twoja lokalizacja i pozycja z "Pani na dworze" w "Panią we dworze" :D ;) :) . Mówię Ci, jak się cudownie mieszka się w tym Goździku i jak fantastycznie smakuje kawa na tarasie a obiad na tarasie to istna - BAJKA! i do tego wszystkiego jeszcze te piękne KOLUMNY - MAGIA! Życie jest piękne :!: :!: :!: :!: :!: trzeba tylko umieć się nim cieszyć i wierz mi - nie trzeba mieć skończonych wszystkich prac, żeby upajać się szczęściem - my mamy jeszcze wiele do zrobienia i nie wiem czy kiedykolwiek je wszystkie skończymy - ale to nie jest najważniejsze :) ... Dziś wiem, że najważniejsze jest to, żeby umieć się cieszyć tym co się ma, jak się to uda - to już można smakować szczęścia :D .
Ps. :) Fajnie, że się odezwałaś - smutno tu było bez Ciebie :) .
Pozdrowionka dla Ciebie i całej naszej Goździkowej Braci, która zapadła gdzieś w jesienną ciszę i melancholię albo ...poszła na grzyby ;) .
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Cześć Wszystkim!
Ciesze się że wróciłyście Panie na forum i mam nadzieję że podzielicie się zdjęciami Waszych domków? U nas prace "góralskie" zakończone :) Niestety warunki atmosferyczne nie pomagają w prowadzeniu dalszych prac i czekamy na poprawę sytuacji na niebie :)
Ale pół dachu już jest pomalowane gontoxem zmieszanym z primerem sbs.. i jakby ktoś z Was szukał impregnatu do drewna na zewnątrz to serdecznie polecam! woda pod razu po nim ścieka i chroni drewno najlepiej. Zdjęcia podrzucę jutro.
Przymierzamy się też do zbiorowego mycia chaty szarym mydłem! Jedna ściana już tak została potraktowana i rzeczywiście stara i sprawdzona metoda daje rade! Tym czasem zmykam i do jutra!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 136 gości