Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

jestem już jestem :)
Czas leci nieubłagalnie a chwile spędzane przed komputerem należą w ostatnic czasach do tych mniej przyjemnych (jeżeli chodzi o moją osobę) bo albo należą do obowiązków związanych z pracą albo do wyliczeń, druków i wyszukiwań oraz ponownie kalkulacji...
Ale już ochoczo "sprzedaję" Wam porcję kolejnych zdjęć z naszych poczynań!

strop z lotu ptaka :P
Obrazek

strop z dołu
Obrazek

tzw. "stolec" :) ciekawe doświadczenie - otrzymać z uśmiechem na twarzy informacje: "postawiłem CI stolec" :) że tak wiążąco powiem - kupa śmiechu :PPP

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No a jak znajdę jutro chwilkę na zgraie zdjęć z telefonu to podeślę Wam pierwsze krokwie :)
Pozdrawiam serdecznie i też bym se coś poczytał albo pooglądał! :P
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Witam Goździkową Familię :D

Cdbeavis- bardzo dziękuję czekałam na te zdjęcia i relację , ale równocześnie doskonale rozumiem bieganinę i brak czasu -dopilnować budowy , praca i codzienność to nie lada wyzwanie.
Bardzo ładnie to wygląda -drewno- natura -wyobrażam sobie ten zapach szlifowanego drewna :) -super postępy , życzę pogody , bo zapału Ci nie braknie , a jak będzie przygasała to pamiętaj ,że Rodzinka Wam kibicuję i trzyma kciuki :lol:
Izucha co u Ciebie - nie opuszczaj Nas :( jesteś Nam potrzebna !!!!!!

Pozdrawiam cieplutko
Wanda
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Wandziu dziękuję za te słowa! :) Bardzo miło czyta się takie pochwały i szczere życzenia. W dzisiejszych czasach ciężko o dobre i za razem szczere słowo ... Ale nie o tym.
Poniżej kolejna porcja wrażeń :)
Georg zamówione zdjęcie bali, co prawda jeszcze bez tzw jaskółki ale z czasem i takie podeślę :)

Taki Orlen jakby :)

Obrazek

Obrazek

a teraz troszeczkę z daszku albo raczej ze stryszku :

Obrazek

Obrazek

Taras widokowy w trakcie budowy - najbliższy czynny taras we Wrocławiu :)

Obrazek

No i na koniec nieco izometrii i odprzodowych zarysów domu, który z każdą chwilą dostaje kształtu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrowionka!!
georg
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 03 maja 2012, 15:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: georg »

No wiesz cdbeavis, jestem pod wrażeniem, bardzo podoba mi się Twoja realizacja. Te kolumny z pięknych pni i wykończenia na końcach belek. Widzę, że dbasz o szczegóły. Trochę Tobie zazdroszczę, już widać , że będzie to bardzo klimatyczny dom.
Ja natomiast definitywnie przeniosłem realizację zasadaniczej części budowy na następny rok. W tym roku zrealizuję tylko stan 0. Licząc pieniądze chyba zadecyduję się jednak na ogrzewanie gazem a nie pompę ciepła mimo planowanego ogrzewania podłogowego. Podpowiadają mi też fachowcy od ogrzewania, że w łazience warto, mimo ogrzewania podłogowego przewidzieć dodatkowe grzejniki, np typu drabinkowego celem dogrzania, jednak nietypowego pomieszcenia jakim jest łazienka.Ponadto ściagam pomysł od Izuchy i robię przejście do garażu przez pokój i pomieszczenie w projekcie planowane jako kotłownia.
Moim zdaniem jest to lepsze dla mnie rozwiązanie niż tworzenie nowego korytarza i zmniejszanie pokoju i łazienki (jak to jest w Goździku II). W moim przypadku planowana funkcja tego przejściowego jakby nie było pokoju świetnie nadaje się do tego.
Byłem u producenta kolumn pod Warszawą, które można zastosować dla naszego Goździka. Dla mnie najbardziej trafione są takie kolumny (przy technologii tradycyjnej) jak kształt toskańskich kolumn (jak u Izuchy). Zazanaczam jednak, że u Ciebie cdbeavis nie wyobrażałem sobie innych kolumn. Właśnie czy u Ciebie są kolumny? Jednak tworzysz inną, własną jakość.
Pozdrawiam
georg
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

georg - dzięki! a co do przejścia to tak samo sądzę że jedynie taka opcja wchodzi w grę. U nas jest możliwe uruchomienie takiego przejścia później.. po prostu pilarką się wytnie otwór i wstawi drzwi :) Ale póki co zależy nam na tym pokoiku i między innymi dla tego nie robiliśmy tego przejścia.. Poza tym z uwagi na planowaną pompę raczej nie przewidujemy potrzeby zbyt częstego przechodzenia do tej części domu. I na koniec - dla samej konstrukcji lepiej że tam nie ma drzwi ponieważ lepiej ściany będą wiązały. Co do drabinek w łazience to też je przewiduję bo łazienka musi być ciepła.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

a macie żeby nie było że nic się nie dzieje :PObrazek

Obrazek
wanda
Majsterkowicz
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2011, 12:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: wanda »

Witam szanowne Goździkowe Grono :D
Cedbeavis- Bardzo bardzo dziękuję za przepiękne zdjęcia- tak Wam kibicuję , tak zastanawiam się jak to opisać , ale ta Wasza drewniana Perełka robi takie wrażenie , że trudno wyrazić to słowami ,, zachwyt; cudeńko; rozkosz dla oczu'' -dzięki

Pozdrawiam
Wanda
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Wanda - dzięki bardzo za miłe słowa! :) aż się chce chwalić :P
Jesteśmy na etapie deskowania dachu w sumie już jutro chcą zacząć kłaść papę.. Dobrze że pogoda jest dobra i że w końcu przestało padać bo już się martwiłem że deski będą mokre i wtedy trzeba by było czekać aż wyschną żeby nie gniły...
Jednocześnie wznoszą się kominy no i właśnie zamawiam okna dachowe żeby je zamontować od razu.
Izucha - po naradach i namysłach zrezygnowaliśmy z pomysłu "bawole oka" bo poprostu by nie pasowały i jest za mało miejsca..
Może jak wygramy w totka zaraz po Tobie to zbudujemy sobie drugi domek gdzie będziemy już mądrzejści i może się uda w nim te wspaniałe oka wstawić :)
Jak popsrykam fotki to cosik podrzucę :P
bud40
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2012, 14:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: bud40 »

tak z ciekawości zapytam, czy wykupiliście państwo ubezpieczenie od ognia?
Wielu klientów budujących domy w oparciu o taką technologię raczej nie myśli o ubezpieczeniu, a to duży błąd.
W takim domu warto mieć też gaśnice, ale takie większej pojemności, wiem co piszę.
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Obrazek

bud40 - oczywiście ubezpieczenie jest a co do gaśnic to myślę że na nic się zdadzą jak już by się dom zajął ogniem. Co prawda zapalić taką bal nie jest wcale łatwo bo musiała by to już być bardzo duża siła ognia ale nigdy nie można tego żywiołu bagatelizować... Myślimy raczej o zabezpieczeniu domu przy użyciu specjalnych środków ogniochronnych.. Ale póki co to z nieba nam deszczyk wszystko ładnie opłukuje :)

A powyżej zdjęcie z pierwszym oknem dachowym, które co prawda jeszcze nie opierzone ale własnoręcznie wstawiłem :)
W międzyczasie żeby było bardziej kolorowo to mieliśmy mały incydent z przechyleniem się komina i rozwaleniem tego co wystawało nad dach ale już sprawa została załatwiona i obyło się bez większych komplikacji..
Pozdrawiam!
Izucha - gdzie się podziałaś???
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości