Projekt domu - Goździk

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

koszt dachu

Post autor: Mario »

Rozmawiałem z fachowcem o cenie dachu Goździka. Cena dachu od A do Z , czyli robocizna i materiały (więźba, dachówka ceramiczna). Cena mnie powaliła. Dekarz zażądał 100 tys. Inni trochę więcej. Czy nie da się zejść niżej? Ile od Was chcą za dach?
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Mario - ja niestety Ci tutaj nie pomogę bo mi wykonawca od razu to wliczył w koszty.. A co do okien to coś ten Twój adres nie działa mi za bardzo, zwraca mi wiadomości.. Masz może inne konto?
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

W maila wkradł się błąd. Wysłałem na priva prawidłowy adres.
Nie ukrywam, że cena dachu mnie trochę załamała.
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witajcie, chciałam się z Wami podzielić nowościami a mianowicie - dziś wstawili nam okna dachowe i ... udało nam się zachować dach z przodu domu w pełnej krasie, czyli bez zmian. Mamy trzy okna z boku nad wykuszem, jedno od tyłu i jedno z boku nad garażem. Wygląda bardzo fajnie :D !
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

Izucha: hmm no nie widać póki co :) Pode ślij zdjęcia jak znajdziesz chwilkę! A ja mam do Was prośbę o podesłanie skanów z fundamentami pod dom. Chciałbym je porównać z moimi. A u nas sprawa wygląda tak: na początku kwietnia (jak wszystko pójdzie dobrze) zaczynamy robić fundamenty :)
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Mam pytanie do osób, które zagospodarowują poddasze. Jaki macie projekt? Czy taki lub podobny jak w Goździku II ?
Nurtuje mnie pytanie czy uda się schować w ścianach słupy od więźby? Czy Wam się udało?
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Witam po długiej przerwie całą "Goździkową Brać"! Mieliśmy i praktycznie wciąż mamy problemy z internetem w Netii, dlatego taka cisza z naszej strony.
- cdbeavis co do skanów fundamentów o które prosiłeś, to niestety w tej chwili nie mam możliwości ich zrobienia, bo projekt mamy u projektanta, który robi nam zmiany do pozwolenia na budowę (pompa ciepła itp). Cieszę się, że wreszcie startujecie z budową, będę wam mocno kibicować! :)
- Mario, co słupów na poddaszu, to nie zamierzam ich absolutnie chować w ściankach działowych (choć jest oczywiście taka możliwość), bo są one prawdziwą ozdobą "góry" - ale jest to oczywiście rzecz gustu i smaku.
-betizamb, a co u Ciebie, jak wykończeniówka i na jakim jesteście etapie prac?

Co do naszego Goździka, to krótko mówiąc - wrze szaleństwo robót, że aż miło patrzeć :D (byle tylko nie zapeszyć). Obecnie jesteśmy w domu na etapie tynków i już nie mogę doczekać się wylewki na podłodze. Mamy wstępnie wyrównany teren, tym samym podarowana od naszych miłych sąsiadów ziemia została wreszcie rozplantowana - i jest już całkiem fajnie ;) . Jak syn wróci z uczelni, to wrzucimy zdjęcia.

Pozdrowionka!
Mario
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 10 kwie 2011, 22:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: Mario »

Mam pytanie o pompę ciepła. W projekcie jej nie mam. Czy jak chciałbym ją zainstalować muszę robić nowy projekt? Jeszcze raz występować o pozwolenie na budowę?
cdbeavis
Majster
Posty: 138
Rejestracja: 04 sie 2011, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: cdbeavis »

właśnie! ja też przyłączam się do pytania Mario! Jak jest z tą pompą?? My przemyśleliśmy sprawę i raczej pobudujemy komin w kotłowni tak na wszelki wypadek... Ale ogólnie póki co planujemy pompę :P Nam się troszeczkę termin rozpoczęcia prac przesuną... Wszystko przez 4 miesiące batalii z urzędami etc.. w czwartek składam KOMPLETNY projekt z wszystkimi wpisami mapami adaptacjami i czym tylko jeszcze co trzeba żeby rozpocząć w końcu fundamenty! No a poza tym to dobrze że się odezwałaś Izucha bo już myślałem że mieszkacie w namiocie na działce budowlanej :P
izucha
Kierbud
Posty: 201
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - Goździk

Post autor: izucha »

Na szczęście do sierpnia mamy jeszcze stary dach nad głową więc namiotu nie musimy rozbijać na działce :D Ale czasami to by się przydał taki namiot - bo jesteśmy cały czas w rozjazdach między starym i nowym domem a przy tym jeszcze dochodzą kursy do różnych sklepów i hurtowni. Jednym słowo szaleństwo - ale trzeba przyznać, że to MIŁE SZALEŃSTWO ;) !
- Co do pompy to jesteśmy w trakcie załatwiania zmian projektu i pozwolenia (ale z tego co wiem, to co urząd to inne wymagania). My robimy pionowe kolektory i rezygnujemy z gazu - więc wymagane jest załatwianie zmiany decyzji pozwolenia na budowę. Potrzebny jest też projekt do pompy i odwiertów - to trzeba złożyć w Starostwie w wydziale Ochrony Środowiska, po otrzymaniu zgody można robić odwierty. Dopiero potem można załatwiać w Starostwie zmiany ogrzewania (niektóre urzędy przyjmują to w formie zgłoszenia a inne wymagają zmiany pozwolenia). Tak więc znowu dodatkowe koszty u projektanta i czas...
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości