Projekt domu - As IX

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Goga
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2018, 16:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Goga »

Do Aggga

Witam Aggga. My również budujemy dom wg projektu As. Jesteśmy na etapie wyboru okien i drzwi wejściowych. Czy mogłabyś podzielić się wiadomościami w tym zakresie. Czy okna macie z roletami? Pozdrawiam Małgorzata
Aggga
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 15 lut 2018, 07:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Aggga »

Witam. Okna zamawialismy z firmy Petecki Veka82 trzyszybowe. Póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Okno tarasowe PATIO narazie się sprawdza chociaż jeszcze nie mieszkamy, niestety na HST brakło funduszy. Jeżeli chodzi o kolor to orzech dwustronny tylko w salonie, jadalni i kuchni. Pozostałe są w kolorze jednostronnym. Zdecydowaliśmy się na rolety zewnętrzne na wszystkich oknach. Znajomi bardzo polecali a długo się nad tym zastanawialiśmy. Myślę że to była dobra decyzja bo nie jestem fanką rolet wewnętrznych. Drzwi zewnętrzne dopiero zamówiliśmy z Wikęd także tu niewiele mogę napisać. Mogę podesłać na maila wyceny okien, rolet i drzwi. Pozdrawiam
Goga
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 22 kwie 2018, 16:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Goga »

Witam Aggga.
Bardzo proszę o wycenę.

Pozdrawiam Małgorzata
kingaw
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2016, 17:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: kingaw »

Witam, a ja bardzo proszę o ile to możliwe o informacje na temat orientacyjnych kosztów budowy, a także ogólnych wrażeń dotyczących AS 9 wszystkich budujących a szczególnie Aggge - będę bardzo wdzięczna. Projekt jest już kupiony może pod koniec przyszłego roku ruszymy z budowa.
Pozdrawiam serdecznie
Aggga
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 15 lut 2018, 07:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Aggga »

Jeżeli chodzi o koszty to dawno przestalismy liczyć a ceny wszystkiego są tak różnorodne. W dużej mierze zależy to od zasobności portfela inwestorów. Dom nie jest duży i prosty w budowie dlatego koszty w porównaniu z innymi projektami są niższe. Polecam zrobić strop betonowy na poddaszu. Z przeróbki okien w kuchni też jesteśmy zadowoleni. Ściankę w łazience przesuneliśmy o 15cm w stronę korytarza dzięki temu będzie można swobodnie zmieścić prysznic. Myślę że jak się wprowadzimy to będę mogła coś więcej napisać.
Pozdrawiam
kingaw
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 01 lis 2016, 17:22
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: kingaw »

Aggga dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam serdecznie
JoannaG
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2019, 08:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: JoannaG »

Witam wszystkich budujących dom As IX :) Kochani, jestem zdecydowana na ten projekt ale jestem bardzo ciekawa ile wyniosła was budowa. Chociaż tak orientacyjnie na ile się nastawić ;) będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam :)
Krucha_ann
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2019, 16:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Krucha_ann »

Witam, przymierzam się do budowy domu, jestem na etapie adaptacji projektu, stąd mam pytanie do osób, które mają postawione ściany. Czy jest sens na piętrze zamieniać pomieszczenie gospodarcze na łazienkę? Nie będzie za małe? Planujemy tam tylko wannę, toaletę i umywalkę, fajnie by było zmieścić tam też pralkę. Dziękuję za wszystkie podpowiedzi :)
Aggga
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 15 lut 2018, 07:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Aggga »

Witam,
Według mnie miejsca jest sporo na wannę, pralkę, umywalkę, wc i nawet prysznic. Ścianka kolankowa jest dość wysoka-spokojnie można umieścić pod skosem wannę.
Krucha_ann
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2019, 16:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - As IX

Post autor: Krucha_ann »

Aggga, dziękuję za odpowiedź, bardzo mi to pomogło. Masz może jakieś propozycje co do rozplanowania kuchni? Zostawiliście rozmieszczenie okien takie jak w projekcie czy może inne?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości