Projekt domu - Alfa

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
magjast
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2016, 09:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: magjast »

Załącznik WP_20170714_11_48_43_Pro.jpg nie jest już dostępny
Załączniki
WP_20170714_11_48_43_Pro.jpg
magjast
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2016, 09:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: magjast »

Juz z oknami i dachem.
magjast
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 28 wrz 2016, 09:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: magjast »

WP_20170714_11_55_34_Pro.jpg
ciag dalszy
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: KasiaK »

Bartosz34 pisze: 15 maja 2018, 16:00 Kasiu, proszę Cie bardzo jak będziesz już na etapie prac zrób kilka zdjęć, będę bardzo wdzieczny :)
Mam nadzieję, że uda mi się ruszyć w czerwcu. Oczywiście załączę zdjęcia :) Pozdrawiam
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: KasiaK »

Bartosz34 pisze: 15 maja 2018, 16:00 Kasiu, proszę Cie bardzo jak będziesz już na etapie prac zrób kilka zdjęć, będę bardzo wdzieczny :)
Tak wygląda dziś mój dom. Prace są trochę bardziej zaawansowane, bo jest strop , więźba i ściany szczytowe. Naniosłam kilka istotnych dla mnie zmian. Zamieniałam pomieszczenia. Łazienka znajduje się tam gdzie miała być kotłownia i na odwrót. Wejście do kotłowni znajduje się w korytarzyku wejściowym. Tym samym zlikwidowałam jedne drzwi w pokoju. Przez to zyskałam powierzchnię na funkcjonalne schody zabiegowe. Nie stawiam ściany działowej w pokoju. Na poddaszu powstanie tylko łazienka , po prawej stronie od schodów i przestronny pokój. Montuję dwa okna w dachu , które doświetlą schody . :) Pozdrawiam Kasia.
Załączniki
salon.jpg
kotłownia.jpg
Dom NF 40.jpg
KasiaK
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 04 sty 2016, 21:42
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: KasiaK »

Dom od strony drzwi wejsciowych
Załączniki
dom Alfa NF 40 ..jpg
tomekpaj
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2016, 19:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: tomekpaj »

Mój domek :D
Załączniki
IMG_20180913_170330.jpg
adamiwan
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 29 lis 2017, 09:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: adamiwan »

Wykonawca od dachu przekonuje mnie bym zrezygnował ze słupów popierających na tarasie i przed domem. Dal tylko na tarasie jeden narożny i podciągać na ścianę a przed domem usunął ten koło okna w łazience. Co wy na to. Logiczne to jest dach i tak w tych częściach trzyma się na stropie. A belki są tak blisko ściany ze tylko kłopot przy ociepleniu. Ale nie jestem przekonany do końca moze to jednak coś tam trzyma...
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: jakubc »

adamiwan pisze: 21 paź 2018, 11:29 Wykonawca od dachu przekonuje mnie bym zrezygnował ze słupów popierających na tarasie i przed domem. Dal tylko na tarasie jeden narożny i podciągać na ścianę a przed domem usunął ten koło okna w łazience. Co wy na to. Logiczne to jest dach i tak w tych częściach trzyma się na stropie. A belki są tak blisko ściany ze tylko kłopot przy ociepleniu. Ale nie jestem przekonany do końca moze to jednak coś tam trzyma...
Wynika to z faktu, że płatew oparta na tych słupach nad tarasem i nad wejściem jest o 4 cm wyższa, niż murłata na ścianie. Dolne poziomy tych belek (płatwi i murłaty) różnią się.
Belek nad tarasem i wejściem nie obniżałbym (nie bez powodu są grubsze - wynika to z ich rozpiętości), a podwyższenie murłaty oznaczałoby podnoszenie całego dachu no i trochę więcej drewna na murłaty. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że przed wejściem są też miecze (skośne belki, podpierające od spodu poziomą płatew). Usuwając słupek przy łazience od frontu trzeba będzie albo jeszcze wygrubić belkę, albo zamocować miecz do ściany z bloczków. Wszystkie te rozwiązania są oczywiście wykonalne, ale nie jest to "po prostu nie robienie słupka" :) Decyzja, co lepsze leży już po Waszej stronie.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Aliaksandr
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2018, 09:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Alfa

Post autor: Aliaksandr »

tomekpaj pisze: 20 paź 2018, 21:47Mój domek :D

Dzień dobry! Jestem z Białorusi, chciałbym kupić ten projekt. Możesz też wyrzucać więcej zdjęć na zewnątrz i wewnątrz, jeśli to możliwe.
bahdzevich.aliaksandr@gmail.com
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości