Projekt domu - Dwupokoleniowy

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Jakub
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 08 sty 2011, 23:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: Jakub »

living, czy zastanawiałeś się jak będzie wyglądał komin kotłowni wybudowanej w garażu? wydaje mi się że będzie gargamelowaty :) wychodzić będzie dosyć nisko w skosie dachu nad garażem, a sięgać musi +- do kalenicy dachu głównego.. Ja zastanawiam się nad podpiwniczeniem lewej częsci domu, z wejściem do piwnicy z garażu, właśnie w celu umiejscowienia tam kotłowni na węgiel i pom. gospodarczych.
piecia083
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2011, 14:01
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: piecia083 »

Witam Koledzy ja właśnie myślę nad budową tego domu i chciałbym wiedzieć na jakim etapie już jesteście. Jaki jest efekt końcowy..
Chciałbym troszkę obudzić ten temat....
proszę o info e-mail piecia_s@o2.pl może jest ktoś z podlasia
GRZESIEK
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2011, 14:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: GRZESIEK »

Witam wszystkich. Mam prośbę do tych co już wybudowali lub są w trakcie budowy. Oczywiście chodzi mi o wyrażenie opinii na temat projektu , opinii osób "doświadczonych budową". Jesteśmy na etapie wyboru projektu i prawdopodobnie zdecydujemy się na zakup tego projektu ale interesują mnie ewentualne wady projektu i pomysły na ich usunięcie. Myślę o podpiwniczeniu części budynku z przeznaczeniem na kotłownie i skład opału a uzyskane miejsce(to przewidziane na piece C.O.) w pomieszczeniu gospodarczym-korytarzu przeznaczyć pod zabudowę szafami.Tylko czy korytarz jest wystarczająco szeroki? Jeśli dom (razem z dachem nad garażem)względem garażu wyniesiemy o jakieś 3 schodki w górę to czy uda się nam uzyskać normalny pokój nad garażem? Czy są w budynku jakieś pomieszczenia w których warto zrobić dodatkowe okno? Wdzięczny byłbym za załączenie zdjęć poszczególnych pomieszczeń i opinię na temat ilości w nich miejsca (zwłaszcza pod skosami na górze). A może ktoś w okolicach województwa śląskiego (czasem mam też wyjazd pod Warszawę więc przy okazji...)buduje taki dom i zgodził by się pokazać i porozmawiać o budowie?
pozdrawiam wszystkich Grzesiek
szklanek21
Żółtodziób
Posty: 22
Rejestracja: 21 wrz 2010, 21:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szklanek21 »

Witam Grzesiek . Wszystkie zdjęcia budowy mojego domu są dostępne na drugiej i trzeciej stronie tego forum łącznie ze zdjęciami pomieszczeń w środku a i jest też tam podpisane zdjęcie pomieszczenia gospodarczego co Cię tak bardzo interesuje . Pozdrawiam miłego oglądania :)
sabi27
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 11 gru 2011, 10:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: sabi27 »

Witam,
My właśnie zamierzamy na wiosnę się budować. Powiem szczerze że przez ostatnie pół roku projektowaliśmy ten dom by był bardziej funkcjonalny. Oto niektóre z nich: Zlikwidowaliśmy dach wielospadowy na dwuspadowy (gdyż takie warunki w pozwoleniu), góra stała się bardziej przestronna. na górze zrobiliśmy wielką rewolucję. Mniejsze mieszkanie powiększyliśmy tak że dorobiliśmy schody i wydzieliliśmy na górze 2 pokoiki i łazienkę. Wyrzuciliśmy kotłownie do garażu, a sam garaż wydłużyliśmy i poszerzyliśmy. W większym mieszkaniu na dole w zamian za taras zaprojektowaliśmy dodatkowy pokoik, ponadto na dole do toalety chcemy wstawić jeszcze prysznic, no i najważniejsza zmiana to to że wszędzie zaprojektowaliśmy schody ze spocznikiem w zamian za zabiegowe, by łatwiej można było wchodzić. Czy ktoś jeszcze z was mógłby podzielić się zdjęciami z budowy, szczególnie Ci którzy również mają dach dwuspadowy.
Pozdrawiam
kotwas
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: kotwas »

Witam
Mam w planach budowę tego domu. Przerażaja mnie nieco koszty. Rozumiem że są zawyżone, jak to u Was wygląda w stosunku do kosztorysu.
Dzięki za odpowiedź
niebarosz
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: niebarosz »

czy ktoś aktualnie odwiedza to forum???
yana
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2013, 21:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: yana »

Witam, jestem zainteresowana budową domu lecz chciałabym co nieco zmodyfikować, prosiłabym o kontakt osoby, które też dokonały jakichś modyfikacji w projekcie tego domu, proszę o kontakt na forum lub priv. Pozdrawiam
niebarosz
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: niebarosz »

Witam. Obecnie jestem na etapie stanu surowego otwartego. W projekcie zmian dokonalem niewielkich. Obniżyłem strop nad garażem o 36cm, w tym też pomieszczeniu zlikwidowalem słup oraz dodalem 3 okna połaciowe.
yana
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2013, 21:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: yana »

A jakie koszty Pan poniósł do tej pory? Czy budowa była systemem zleconym czy gospodarczym? I jaka wysokość będzie teraz w garażu po obniżeniu stropu? Czy mógłby Pan wrzucić kilka zdjęć budowy? tutaj ewentualnie prosiłbym na maila fachman_pb@interia.eu interesują mnie głównie zdjęcia pomieszczenia nad garażem, jak to wygląda bez słupa. I chciałbym się dowiedzieć gdzie wygospodarował Pan miejsce na kotłownię? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości