Projekt domu - Dwupokoleniowy

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
niebarosz
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 02 cze 2013, 20:12
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: niebarosz »

Wysokość w garaźu netto będzie wynosiła około 2,5m. Strop można jeszcze obniżyć i nie będzie to przeszkadzało w instalacji bramy.Moźna również zwiększyć otwór bramy. Pomieszczenie gospodarcze wystarczy do tego aby zainstalować kocioł np. Na gaz- innego rozwiązania nie brałem pod uwagę. Jeśli chodzi o inne możliwe zmiany to wydaje mi się, że można powiększyć salon w większej części przez przesunięcie ściany i likwidację tarasu. Piszę to ponieważ salon nie robi wrażenia. Trzeba jednak dodać, że gdy otrzymamy krokwy wydłuźone o 30 cm jak zaleca projektant to możemy wydłużyć okap o około 15 cm i wówczas powstaje naprawdę duże zadaszenie nad tarasem (około 280cm szerokie). Jeśli ktoś ma chęć to z perspektywy dnia dzisiejszego mogę napisać, że można podnieść ściankę kolankową lecz wymaga to zmian w konstrukcji stalowej, na której opiera się dach, lecz istnieje ryzyko, że popsujemy bryłę domu. Ogólnie ja decydowałem się na gotowy projekt i jestem zadowolony. Realizacja nie przyniosła niemiłych niespodzianek i dom po wykończeniu będzie spełniał nasze oczekiwania. - Tak przypuszczam :). Koszty zależą od tak wielu czynników, że ciężko się sugerować. Zawsze można je podwyższyć przez użycie droższych materiałów lub obniżyć przez zakup innych tańszych. Mylę, że można się sugerować kosztorysem z projektu. Powodzenia.
Sewer27
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2014, 17:59
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: Sewer27 »

Witam! Cieszy mnie ze ktoś w końcu sie odezwał na forum. Jesteśmy rownież w trakcie budowy tego domu.obecnie dzis kończymy murowanie ścianki kolankowej i ścian działkowych u góry. Zmieniliśmy w projekcie wysokość ścianki kolankowej z 80 na 100 mm bo wydawało nam sie za nisko.zalewamy rownież skosy u góry betonem co tez obniżalo nam pokoje. Z garażu który był b.duzy zrobiliśmy pokój i pom.gosp.oraz wiatrolap do części bez poddasza a tym przesunęła sie ściana nosna kuchni i powiększyła sie nam ta cześć. To co istotne to zrezygnowalismy z tarasu jak juz pisał kolega wyżej na rzecz salonu bo był mały. Nie mamy rownież wykuszu w jadalni zmiana na 3 okna na prostej scianie. Kuplismy juz dachowke roben piemont tobago bo jako jedyna była podobna do tej na projekcie . To co dopiero zmieniliśmy w trakcie budowy to schody kierunek wchodzenia od strony wiatrolapu by wejście do łazienki na dole było pod schodami. Bo wg projektu trochę nie widziało nam sie wejście zaraz przy jadalni. Kolejna zmiana u gory w spinalni mamy okno balkonowe 200/180 z wyjściem na taras. Kotlownia jest mała nadaje sie jedynie pod kocioł gazowy i nic innego.
Jeżeli ktoś ma chęć obejrzenia aktualnych zdjęć proszę o kontakt seweryn.pawelczak@wp.pl .rowniez jeżeli ktoś z woj łódzkiego bądź śląskiego zakończył juz budowę proszę o kontakt chcielibyśmy popytać o wasze opinie i zmiany. Nasza lokalizacja to Radomsko. Dzis zaczęliśmy przygodę z oknami oknoplus profil norskstill kolor dąb bagienny cena za okna ok.21000 rolety do tego 11000.
yana
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2013, 21:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: yana »

Witam ponownie. Mam jeszcze pare pytan dotyczacych kosztow o ile moglbys troche przyblizyc koszty za stan surowy pokrycie dachu okna itp i czy orientowales sie czegos na temat wentylacji mechanicznej jaki to koszt i gdzie mozna byloby ja najlepiej zamontowac uwzgedniajac to ze nie bedzie strychu bo chce delikatnie opuscic garaz o 1-2 pustaki i podniesc sciane kolankowa by zrobic normalny pokoj. I jakich materialów uzywales do stawiana scian oraz jakie poniosles koszty do tej pory a i jaki strop wylewales ? Sam stawiales mieszkanie od stanu surowego czy zlecales komus budowe? Odnośnie zdjec odezwe sie na maila. pozdrawiam.
lotniks
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: lotniks »

Witam!
Czy ktoś z budujących Dwupokoleniowy lub mieszkający już ;) zagląda na to forum? Chętnie nawiążę kontakt! Chcemy jeszcze przed wakacjami zacząć budowę!Jeśli nie przeszkadzałoby to chętnie bym zobaczyła "na żywo" dom! A poza tym ciekawa jestem jak funkcjonalnie sprawuje się dom i czy jest szansa by nie zbankrutować ;) ! Proszę o kontakt lotniks@interia.pl
Pozdrawiam Budowniczych
szczekusia
Domator
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szczekusia »

Lotniks, ja planuje budowe tego domu wiosna tego roku. Zdecydowalismy sie na odbicie lustrzane.
Z tego co widzialam tutaj w tym watku jesli przeszukasz strony znajdziesz troche zdjec w trakcie budowy projektu 'Dwupokoleniowy'
(np. str.3)
zuzia
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2016, 08:34
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: zuzia »

witam serdecznie
Mam pytanie dla osób budujących ten dom, gdyż mężem jesteśmy już prawie zdecydowani na budowę tego domu ale bardzo chcielibyśmy zobaczyć go w realu. Mieszkamy w województwie wielkopolskim. Czy ktoś z osób na forum ma wybudowany dom w województwie wielkopolskim lub kujawsko-pomorskim?
Pozdrawiamy
szczekusia
Domator
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2016, 15:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: szczekusia »

Hej zuzia,

Chetnie prześle ci zdjęcia wybudowanego domu - Dwupokoleniowy.

pozdrawiam,

szczekusia
cameleon
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 lut 2017, 11:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: cameleon »

szczekusia,
czy i ja mogę prosić o zdjęcia domu na maila? również myślimy nad budową tego domu.
Dzięki z góry!
kamilek2@o2.pl
paqnio81
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Dwupokoleniowy

Post autor: paqnio81 »

poproszę o zdjęcia na maila. i orientacyjne koszty budowy.
z góry dziękuje.
patrykmarlega@gmail.com
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości