Projekt domu - As VIII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
szklarza
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: szklarza »

Dla potencjalnych kupców - jestem na etapie wyboru ekipy do budowy. Zrobiłem spore rozeznanie w materiałach, mam 10 ofert ekip, porobiłem różne warianty kosztorysowe. Będę budował systemem zleconym, materiały sam kupuję (mam rabaty niezłe), wykończenie jak najwięcej samemu.
W okolicach Wrocławia trzeba liczyć 550-600 tyś bez działki za ten dom (200 metrów po podłogach) systemem zleconym, ale nie od A do Z, tylko poszczególne ekipy do kolejnych etapów, płatna robocizna, jak najwięcej samemu dłubać :)

Ja za szybko kupiłem projekt, teraz bym brał max 110-120 użytkowej powierzchni, nie wiecej niż 155 m2 całkowitej. Za taki metraż może wyszoby 420 tyś (tyle ma kosztować stan deweloperski ASA VIII wg kosztorysu Domowych Klimatów na I kw 2019)

Pozdrawiam!
beatka2117
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: beatka2117 »

witam
nas na dzien dzisiejszy to jest stan zamkniety dachówka ceramiczna roben z oknami, brama garazowa wylewkami, tynkami gipsowymi, hydraulika i ogrzewanie podłogowe (brak pieca), ociepleniem wełną koszt wyniósł 220tys zł z dużym wkladem własnej pracy. Przez wakacje zabieramy się za ocieplenie zewnetrzne + regipsy i płytki. Dom naprawde duży. pzdr woj śląskie
szklarza
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: szklarza »

beatka2117 pisze: 14 kwie 2019, 17:51 witam
nas na dzien dzisiejszy to jest stan zamkniety dachówka ceramiczna roben z oknami, brama garazowa wylewkami, tynkami gipsowymi, hydraulika i ogrzewanie podłogowe (brak pieca), ociepleniem wełną koszt wyniósł 220tys zł z dużym wkladem własnej pracy. Przez wakacje zabieramy się za ocieplenie zewnetrzne + regipsy i płytki. Dom naprawde duży. pzdr woj śląskie
witam, mogę prosić pani maila, chciałbym parę pytań zadać - proszę do mnie napisać: szklarza@o2.pl
220 tyś ładny wynik, aż się nie chce wierzyć. chyba samemu murowanie itp.
ja mam najtańszą wycenę za SSO 240 tyś. a gdzie cała reszta..

pozdrawiam
simen1986
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: simen1986 »

beatka2117 pisze: 14 kwie 2019, 17:51 witam
nas na dzien dzisiejszy to jest stan zamkniety dachówka ceramiczna roben z oknami, brama garazowa wylewkami, tynkami gipsowymi, hydraulika i ogrzewanie podłogowe (brak pieca), ociepleniem wełną koszt wyniósł 220tys zł z dużym wkladem własnej pracy. Przez wakacje zabieramy się za ocieplenie zewnetrzne + regipsy i płytki. Dom naprawde duży. pzdr woj śląskie
Witam,
Czy moglibyśmy z Żoną podjechać na Waszą budowę i zobaczyć jak to cudo prezentuje się na żywo?
Proszę o wiadomość prywatną
Pozdrawiamy
Ewa87
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2019, 10:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: Ewa87 »

Witam, prośba o podpowiedź ile sztuk (mniej więcej) pustaka poryzowanego zamawialiście na budowę Asa?
Pepe99
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: Pepe99 »

Witam wszystkich!
Jakiś czas temu zaczęliśmy budowę domu AS VIII metodą gospodarczą. Obecnie jesteśmy na etapie ocieplania fundamentów. Niedługo zabieramy się za zasypywanie ich. Tutaj mam małe pytanie odnośnie podprowadzenia wody pod ławą.

W projekcie ujęte jest podciągnięcie wody przez garaż. Nie jasne jest dla mnie, gdzie ta woda dalej ma być doprowadzona? (wiem, że do kotłowni, ale na rysunku jest to nie jasno zaznaczone)

Druga sprawa, że mamy podciągniętą wodę obok kotłowni. Czy możemy przekopać się pod ławą od razu w kotłowni i tam wyprowadzić sobie wodę? (miejsce to zaznaczam na rysunku)

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam
IMG_8766.JPG
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

Pepe99 pisze: 10 cze 2019, 10:25 W projekcie ujęte jest podciągnięcie wody przez garaż. Nie jasne jest dla mnie, gdzie ta woda dalej ma być doprowadzona? (wiem, że do kotłowni, ale na rysunku jest to nie jasno zaznaczone)
Nie bardzo rozumiem - woda dochodzi do zaworu wewnątrz garażu. Dalsze rozprowadzenie w posadzkach.
Pepe99 pisze: 10 cze 2019, 10:25 Druga sprawa, że mamy podciągniętą wodę obok kotłowni. Czy możemy przekopać się pod ławą od razu w kotłowni i tam wyprowadzić sobie wodę? (miejsce to zaznaczam na rysunku)
Nie widzę przeszkód, zapewne w takiej sytuacji zawór wody zrobicie w kotłowni.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Pepe99
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:45
Kontakt:

Re: AsVIII woj. mazowieckie/ łódzkie

Post autor: Pepe99 »

Ekb pisze: 28 mar 2018, 08:50 Witam, czy ktoś buduje w mazowieckim/ łódzkim ten dom? Czy byłaby możliwość obejrzeć. W zamian za pomoc oferuje dobre winko i czekoladki. Pozdrawiam

[EDIT] - wpis przeniesiony z forum "Wymiana doświadczeń z budowy" - jakubc
Hej, my budujemy ten zacny domek w mazowieckim, koło łódzkiego. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowania ścian pod strop. Zapraszam do kontaktu na priv 😉
Pepe99
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2017, 10:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: Pepe99 »

jakubc pisze: 27 cze 2019, 13:51
Pepe99 pisze: 10 cze 2019, 10:25 W projekcie ujęte jest podciągnięcie wody przez garaż. Nie jasne jest dla mnie, gdzie ta woda dalej ma być doprowadzona? (wiem, że do kotłowni, ale na rysunku jest to nie jasno zaznaczone)
Nie bardzo rozumiem - woda dochodzi do zaworu wewnątrz garażu. Dalsze rozprowadzenie w posadzkach.
Pepe99 pisze: 10 cze 2019, 10:25 Druga sprawa, że mamy podciągniętą wodę obok kotłowni. Czy możemy przekopać się pod ławą od razu w kotłowni i tam wyprowadzić sobie wodę? (miejsce to zaznaczam na rysunku)
Nie widzę przeszkód, zapewne w takiej sytuacji zawór wody zrobicie w kotłowni.
Dziękujemy za odpowiedź.
JanBro
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2020, 20:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: JanBro »

Dzień dobry,

Mam zakupiony projekt, aktualnie jestem na etapie więźby dachowej i mam pytanie odnośnie jej wytrzymałości przy pełnym deskowaniu. Konstrukcja jest tylko jetkowa i mam obawy czy całość wytrzyma ciężar deskowania i dachówki betonowej Braas Teviva?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości