Projekt domu - As VIII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
cola1977
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: cola1977 »

Witam
Mam pytanie buduje ten dom w tej chwili i dopiero teraz zauwazyłam ze w pralni nie ma okna???? jak to mozliwe bo okno dachowe jest nad schodami a co z pralnia?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

cola1977 pisze: 11 wrz 2018, 08:03 Witam
Mam pytanie buduje ten dom w tej chwili i dopiero teraz zauwazyłam ze w pralni nie ma okna???? jak to mozliwe bo okno dachowe jest nad schodami a co z pralnia?
W pralni nie ma okna, bo to pomieszczenie jest rzadko użytkowane a okno jest dodatkowym kosztem i stratą ciepła ;)
Oczywiście wstawienie okna między krokwie jest możliwe. Zwracam tylko uwagę, że układ krokwi pozwala na umieszczenie go blisko prawej ściany kotłowni. Kolejna przestrzeń międzykrokwiowa krzyżuje się już z konstrukcją lukarny.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
cola1977
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 11 gru 2017, 12:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: cola1977 »

Kotłownia jest po drugiej strony domu- nie rozumiem..... oczywiscie zlecam małe okno w pralni- w sumie obok drugiego okna nad schodami to chyba nie problem?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

cola1977 pisze: 11 wrz 2018, 14:48 Kotłownia jest po drugiej strony domu- nie rozumiem.....
Ja też niestety nie rozumiem, czy to ma jakiś związek z poprzednim pytaniem? ;)
oczywiscie zlecam małe okno w pralni- w sumie obok drugiego okna nad schodami to chyba nie problem?
Podtrzymuję to, co napisałem w poprzednim poście :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

mieszkamy w ASieVIII już prawie od roku, więc się wypowiem :)

brak okna w pralni faktycznie jest problemem, trochę żałujemy, że go nie wstawiliśmy. Byłoby małe i tuż przy lukarnie, ale na pewno jest potrzebne, szczególnie jeśli chce się w niej suszyć pranie. Mamy rekuperację, ale pomimo, iż wg pomiarów wydajność w pralni jest odpowiednia to jak dla nas wymiana powietrza nie była na zadowalającym poziomie. Rozwiązaniem był zakup suszarki do prania :)

Jeśli chodzi o zmiany to w salonie zlikwidowaliśmy słupek między oknami, dzięki temu mamy dużego HS-a, zrezygnowaliśmy z okienka w łazience na parterze, po małej przeróbce korytarza na poddaszu łazienkę przy sypialni zamieniliśmy na dodatkowy oddzielny pokój. Łazienkę przy sypialni zrobiliśmy natomiast z garderoby (tej na środku korytarza) wyszła super mieści się wanna, wc, bidet, podwójna umywalka, i prysznic (tu pożyczyliśmy sobie trochę przestrzeni z pokoju córki). Braku garderoby na górze nie odczuwamy zbytnio, być może dzięki temu, że nad częścią domu udało nam się zrobić pojemny strych (jest w części na prawo od włazu).

Mieszka się nam b. przyjemnie a w domu przebywamy w 4-5 osób praktycznie 24h/dobę.

pozdrowienia.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

ruski pisze: 21 lis 2018, 07:01 mieszkamy w ASieVIII już prawie od roku, więc się wypowiem :)

brak okna w pralni faktycznie jest problemem, trochę żałujemy, że go nie wstawiliśmy. Byłoby małe i tuż przy lukarnie, ale na pewno jest potrzebne, szczególnie jeśli chce się w niej suszyć pranie. Mamy rekuperację, ale pomimo, iż wg pomiarów wydajność w pralni jest odpowiednia to jak dla nas wymiana powietrza nie była na zadowalającym poziomie. Rozwiązaniem był zakup suszarki do prania :)

Jeśli chodzi o zmiany to w salonie zlikwidowaliśmy słupek między oknami, dzięki temu mamy dużego HS-a, zrezygnowaliśmy z okienka w łazience na parterze, po małej przeróbce korytarza na poddaszu łazienkę przy sypialni zamieniliśmy na dodatkowy oddzielny pokój. Łazienkę przy sypialni zrobiliśmy natomiast z garderoby (tej na środku korytarza) wyszła super mieści się wanna, wc, bidet, podwójna umywalka, i prysznic (tu pożyczyliśmy sobie trochę przestrzeni z pokoju córki). Braku garderoby na górze nie odczuwamy zbytnio, być może dzięki temu, że nad częścią domu udało nam się zrobić pojemny strych (jest w części na prawo od włazu).

Mieszka się nam b. przyjemnie a w domu przebywamy w 4-5 osób praktycznie 24h/dobę.

pozdrowienia.
A to ciekawa opinia. Może warto byłoby w takim wypadku wykonywać dwa kanały wyciągowe w pralni? Wam to już pewnie nie pomoże, ale jest to pewna nauczka dla innych. Niestety wentylacja w domkach ma swoje ograniczenia (jedna centrala, jeden obieg - więc i brak zróżnicowania siły ciągu). W większym obiekcie opłaca się dać bardziej złożony system, który pomieszczenia sanitarne przewietrzy mocniej.

Zastanawiam się, jak wyglądają takie pomiary w praktyce? Każde pomieszczenie badają? Czy chałupniczą metodą to robiliście? :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

Nie, był człowiek z z takim specjalnym urządzeniem (mniej więcej coś takiego: https://www.conrad.pl/p/anemometr-voltc ... so-1240797 przykładał szczelnie do każdego anemostatu i pokazywała mu się wartość.
titsonista
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2018, 21:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: titsonista »

Witam. Mam pytanie dotyczące kosztów budowy. Przymierzamy się do zakupu i chciałabym wiedzieć, czy mierzę siły na zamiary. Podane koszty przy projekcie są zgodne z tym co Państwo wydali? Będę wdzięczna jeśli Pan zechce o przesłanie kosztorysu. mój mail- titsonista@gmail.com
Piotr.Paulina
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2018, 20:58
Kontakt:

Projekt domu - As VIII

Post autor: Piotr.Paulina »

Witam serdecznie,
Przymierzam się z mężem do zakupu tego projektu, lecz chciałabym go najpierw oglądnąć w rzeczywistości. Czy ktoś wybudował ten dom w województwie małopolskim lub okolicach i niemialby nic na przeciw żebyśmy z mężem przyjechali oglądnąć byłaby ogromnie wdzięczna. Mail kontaktowy paulinka352@poczta.fm
szklarza
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2018, 20:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: szklarza »

Witam, zakupiłem projekt i jestem na etapie papierologii do pozwolenia. Czy ktoś wybudował się może w okolicach Wrocławia? Chętnie bym obejrzał dom na żywo.
A może ktoś się podzieli jak z kosztami wygląda sprawa? Mocno odbiegały od kosztorysu, czy w granicach?

Pozdrawiam, Michał

szklarza@o2.pl
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości