Projekt domu - As VIII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
beatka2117
Żółtodziób
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2016, 15:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: beatka2117 »

ruski pisze:My skusiliśmy się na realizację Asa VIII. Parter jest dla nas idealny, piętro jak dla mnie zbyt duże, ale żona jest zadowolona.
W czerwcu zaczęliśmy budowę, udało się już zrobić stan "0" w tym roku chcemy zakończyć na SSO z dachem.
Chętnie wymienię się doświadczeniami z budującymi ten projekt.

Bardzo proszę o kontakt :)
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

mail wysłany :)
p4nxyz
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2016, 12:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: p4nxyz »

Zainteresowal mnie projekt As VIII, ale chcialbym wprowadzic w nim kilka zmian:
1. Wydluzenie kuchnii i spizarki do slupa przy wejsciu, tak by sciana konczyla sie na rowni ze sciana garazu. Oczywiscie jednoczesnie trzebabylo by wyrownac dach z przodu. Czy pomysl ten jest w ogole mozliwy do zrealizowania i nie niesie ze soba zbyt daleko idacych i kosztownych zmian w odniesieniu do naciskow wywieranych przez przednia czesc poddasza?
2. Czy daloby sie np. zaglebic sama spizarke, tak by polaczyc ja z niezagospodarowana przestrzenia pod schodami?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

p4nxyz pisze:1. Wydluzenie kuchnii i spizarki do slupa przy wejsciu, tak by sciana konczyla sie na rowni ze sciana garazu. Oczywiscie jednoczesnie trzebabylo by wyrownac dach z przodu. Czy pomysl ten jest w ogole mozliwy do zrealizowania i nie niesie ze soba zbyt daleko idacych i kosztownych zmian w odniesieniu do naciskow wywieranych przez przednia czesc poddasza?
Pomysł oczywiście możliwy do wykonania. Wiązałoby się to ze zmianą konstrukcyjną, która odbije się na cenie adaptacji, natomiast cena 1m kw. budynku zapewne nie zmieniłaby się szczególne. Pozostaje oczywiście zmiana estetyczna elewacji - do oceny inwestora.
p4nxyz pisze:2. Czy daloby sie np. zaglebic sama spizarke, tak by polaczyc ja z niezagospodarowana przestrzenia pod schodami?
Oczywiście, że by się dało. Pytanie czy ma to sens - ta spiżarnia już jest pod schodami, bieg pod który chce ją Pan wsunąć w najwyższym punkcie będzie miał ok. 1,5 m wysokości. Da się tym sposobem trochę powiększyć spiżarnię, jednak kosztem ciągu półek. Ew. można wstawić tam głęboką, niską szafkę. Raczej indywidualna kwestia, zależy w jaki sposób planuje się wykorzystać tę przestrzeń.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

p4nxyz pisze:2. Czy daloby sie np. zaglebic sama spizarke, tak by polaczyc ja z niezagospodarowana przestrzenia pod schodami
Nie miałoby to sensu bo trzeba byłoby się tam poruszać na czworakach:) ale przestrzeń pod schodami od strony wejścia można fajnie wykorzystać na mini szafę, szafki, szuflady itd. które zawsze przydadzą się w przedsionku.
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

Jestem teraz na etapie budowy dachu i mam pytanie do Pana projektanta - czy można obniżyć poziom przymocowania jętek tak aby można było potem na nich zrobić podłogę strychu i tuż pod nią podwieszany sufit?
Wg projektu jętki są około 1 m od szczytu, potem jest ok. 0,5 m pustki i potem ocieplenie i płyty. Ta przestrzeń wydaje się być teraz niewykorzystana.
z góry dziękuję za odpowiedź.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

ruski pisze:Jestem teraz na etapie budowy dachu i mam pytanie do Pana projektanta - czy można obniżyć poziom przymocowania jętek tak aby można było potem na nich zrobić podłogę strychu i tuż pod nią podwieszany sufit?
Wg projektu jętki są około 1 m od szczytu, potem jest ok. 0,5 m pustki i potem ocieplenie i płyty. Ta przestrzeń wydaje się być teraz niewykorzystana.
z góry dziękuję za odpowiedź.
Nie da się tego zrobić, nie modyfikując całej konstrukcji więźby dachowej. Ilość drewna zostałaby zwiększona, no i tak czy siak trzeba by podwieszać sufit w przestrzeni między lukarnami. Jętki wypadłyby albo niebezpiecznie nisko, albo trzeba by zastosować dodatkowe płatwie (lub nawet jedno i drugie).
Ten temat był już roztrząsany, ostateczny wniosek jest jednak taki, że najbezpieczniejsza i najtańsza opcja to ta zastosowana w projekcie :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ruski
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: ruski »

Jeśli można pociągnę jeszcze temat :) - a gdyby obniżyć jętki tylko na niewielkiej części dachu od komina przy garderobie w stronę tych dwóch pokoików? Czy konstrukcyjnie byłoby ok? Drążę temat bo wyszedł by z tego nieduży, ale praktyczny stryszek, który na pewno przyda się w każdym domu.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: jakubc »

ruski pisze:gdyby obniżyć jętki tylko na niewielkiej części dachu od komina przy garderobie w stronę tych dwóch pokoików? Czy konstrukcyjnie byłoby ok?
Po obniżeniu jętek do wysokości stropu będą mniej więcej w połowie długości krokwi, licząc od podparcia do szczytu dachu. Dach nie jest wielki, jednak nie jest to rozwiązanie zalecane. Dlatego bezpiecznie mogę stwierdzić - powinno być to możliwe, ale bez obliczeń konstrukcyjnych nie da się niczego z pewnością powiedzieć. Może być konieczne np. użycie dodatkowych płatwi. Może trzeba by zastosować większe przekroje jętek. Zbyt ważki temat, żeby analizować go na wyczucie z opisu :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
kreatywna
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2017, 11:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VIII

Post autor: kreatywna »

Czy można prosić o jakieś zdjęcia z budowy??
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości