Projekt domu - As VII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
miro_506
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2017, 17:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: miro_506 »

Witam.jakie są realne koszty budowy tego domu pod klucz? Czy maja Państwo jakies zdjecia z realizacji wykonczenia? Jakie zmiany wprowadzic? Czy nie za duża jest łazienka na górze?dziekuje wszytkim za odpowiedz.
kimel55
Majsterkowicz
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kimel55 »

Witam, proszę wszystkich którzy są w trakcie budowy o zdjęcia i ewentualne wskazówki, będę bardzo wdzięczny.
asiok
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2016, 22:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: asiok »

Mam pytanie do admina odnośnie podłogi na stryszku.
Czy można wyłożyć podłogę na stryszku z desek 32mm bez legarów, tzn. czy można przykręcić deski bezpośrednio do jętek? Jeśli tak, to w jaki sposób je ułożyć? Wzdłuż jętek czy w poprzek?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: jakubc »

asiok pisze:Mam pytanie do admina odnośnie podłogi na stryszku.
Czy można wyłożyć podłogę na stryszku z desek 32mm bez legarów, tzn. czy można przykręcić deski bezpośrednio do jętek? Jeśli tak, to w jaki sposób je ułożyć? Wzdłuż jętek czy w poprzek?
Pozdrawiam
Admin nie musi się koniecznie znać na budownictwie :D
Odnośnie pytania - wszystko zależy od tego, co ma być na tym stryszku. Jętki są stosunkowo gęsto, więc powinno się obejść bez pośredniej konstrukcji z legarów.
Wzdłuż czy w poprzek - nie mogę sobie wyobrazić jak układać deski bez legarów wzdłuż, więc radzę w poprzek ^^
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
asiok
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2016, 22:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: asiok »

jakubc pisze:
asiok pisze:Mam pytanie do admina odnośnie podłogi na stryszku.
Czy można wyłożyć podłogę na stryszku z desek 32mm bez legarów, tzn. czy można przykręcić deski bezpośrednio do jętek? Jeśli tak, to w jaki sposób je ułożyć? Wzdłuż jętek czy w poprzek?
Pozdrawiam
Admin nie musi się koniecznie znać na budownictwie :D
Odnośnie pytania - wszystko zależy od tego, co ma być na tym stryszku. Jętki są stosunkowo gęsto, więc powinno się obejść bez pośredniej konstrukcji z legarów.
Wzdłuż czy w poprzek - nie mogę sobie wyobrazić jak układać deski bez legarów wzdłuż, więc radzę w poprzek ^^
Wiem, źle zapytałem odnośnie kierunku układania desek:) Sam sobie myślałem ale już nie wytłumaczyłem.
Chodziło mi o to gdyby położyć na krańcach oraz w połowie długości jętek po jednej desce (legarze) w poprzek a resztę już układać wzdłuż na tych deskach (legarach). Ale chodzi o wytrzymałość konstrukcji , tzn w jaki sposób jętki lepiej będą znosić obciążenie gdyby w ciągu kilku lat nazbierało się trochę gratów na strychu:) Czy wtedy będzie miało znaczenie w jakim kierunku je się ułoży ? :)
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: jakubc »

asiok pisze:Wiem, źle zapytałem odnośnie kierunku układania desek:) Sam sobie myślałem ale już nie wytłumaczyłem.
Chodziło mi o to gdyby położyć na krańcach oraz w połowie długości jętek po jednej desce (legarze) w poprzek a resztę już układać wzdłuż na tych deskach (legarach). Ale chodzi o wytrzymałość konstrukcji , tzn w jaki sposób jętki lepiej będą znosić obciążenie gdyby w ciągu kilku lat nazbierało się trochę gratów na strychu:) Czy wtedy będzie miało znaczenie w jakim kierunku je się ułoży ? :)
Rozumiem :)
Normalnie w tarasach zaleca się rozstaw 100 cm przy deskach o grubości ok. 4 cm. Zakładając, że tutaj obciążenie będzie mniejsze, zapewne starczyłoby te 3,2 cm, ale dla pewności polecałbym jednak trochę grubsze deski.
Legary byłoby na tej przestrzeni ciężej położyć, no i stracilibyście trochę miejsca na tym stryszku, a i tak jest go niedużo. Dlatego raczej deski prosto na jętki.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
kimel55
Majsterkowicz
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kimel55 »

Witam, czy ktoś z budujących zmieniał okno w kuchni na mniejsze? Jak to wyglada wizualnie?
moffo
Domator
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: moffo »

Witam, My zrezygnowaliśmy z okna na bocznej ścianie budynku, a okno w kuchni przesunęliśmy bardziej na środek.
Czy ktoś wprowadzał jeszcze jakieś zmiany w projekcie ???
kimel55
Majsterkowicz
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kimel55 »

A czy jest możliwość zobaczyć kilka zdjeć? My jesteśmy na etapie ściany fundamentowej. Ale wydaje nam sie ze okno w kuchni 240 jest zbyt duże. Kwestia tylko, jak będzie to wyglądało
moffo
Domator
Posty: 17
Rejestracja: 15 lis 2016, 14:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: moffo »

Mamy stan zero na dana chwile wiec nie mamy sie na razie czym pochwalic, jesli ruszy do przodu na pewno wstawie zdjecia. Jakie zmiany jeszcze Panstwo wprowadzili?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości