Projekt domu - As VII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
plkDowgird
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2018, 16:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: plkDowgird »

Dzień dobry
Mam pytanie do administratora forum. Próbowałem skontaktować się z użytkownikiem "moffo", który wybudował Asa VII w okolicach Szczecina, my też chcemy budować tego Asa w Szczecinie i mam kilka pytań. Wysłałem prywatną wiadomość ale z aktywności na forum wynika że użytkownik nie zaglądał tutaj od ponad miesiąca (wybudował dom i pewnie teraz jest na forum dekoracja wnętrz:))). Podejrzewam, że forum nie wysyła żadnego powiadomienia na pocztę użytkownika, że czeka na niego wiadomość?
Czy Administrator mógłby nam pomóc w kontakcie?
Pozdrawiam
janek194
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2018, 10:19
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: janek194 »

Dzień dobry,
czy buduje ktoś AS VII w okolicach Wrocławia?
Będę bardzo wdzięczny za informacje. Pozdrawiam
KRASNALINI
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2018, 09:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: KRASNALINI »

Witam wszystkich budujących AS VII. Buduję domek w Czarnej Białostockiej gdyby ktoś chciał obejrzeć, jestem na etapie montażu stolarki okiennej.
tmach
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2018, 11:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: tmach »

Szanowni Państwo,

Jestem w sytuacji jak pewnie większość z piszących tutaj - rozważamy z żoną wybór projektu AS VII. W związku z tym mam kilka pytań i próśb do bardziej zaawansowanych inwestorów (a i niejeden ekspert tu, jak widzę, zagląda):

1. Czy jest ktoś, kto buduje dom wg tego projektu w Krakowie lub w najbliższych okolicach (najbliższa okolica = odległość do pokonania samochodem, która nie będzie jednocześnie całodniową wyprawą ;-))?
2. Czy mógłbym prosić, w prywatnej wiadomości, o koszty budowy - SSO i SSZ?
3. Co sądzicie o następujących przeróbkach w projekcie poddasza:
- przesunięcie ściany między pokojem a pralnią (powiększenie pokoju kosztem pralni)
- przeniesienie łazienki w miejsce fragmentu pokoju i garderoby
Ściana działowa między pokojem a garderobą jest póki co ustawiona orientacyjnie.
Rysunek w linku poniżej - wybaczcie niefachowe ułożenie terakoty ;-)

https://i.imgur.com/XA2Qn3m.jpg

Interesuje mnie przede wszystkim kwestia doprowadzenia pionów do łazienki w nowej lokalizacji - czy waszym zdaniem jest to w ogóle możliwe?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: jakubc »

plkDowgird pisze:Dzień dobry
Mam pytanie do administratora forum. Próbowałem skontaktować się z użytkownikiem "moffo", (...)
Czy Administrator mógłby nam pomóc w kontakcie?
Pozdrawiam
Dzień dobry,
użytkownik powinien generalnie otrzymać powiadomienie mailowe o otrzymaniu wiadomości na forum. Chyba, że świadomie wyłączył taką możliwość :) Niewykluczone, że i na maila nieczęsto zagląda.
Miesiąc nieaktywności na forum w przypadku inwestora, który już zakończył budowę to nie tak długo, myślę że jeszcze się pojawi. Najlepiej włączyć sobie powiadomienia o odpowiedzi (na dole forum) - wtedy dostaniesz maila kiedy ktoś odpisze w tym konkretnym temacie.
tmach pisze:https://i.imgur.com/XA2Qn3m.jpg

Interesuje mnie przede wszystkim kwestia doprowadzenia pionów do łazienki w nowej lokalizacji - czy waszym zdaniem jest to w ogóle możliwe?
Faktycznie to wygląda na największy problem w przypadku tej łazienki.
Ja bym to raczej widział w ten sposób:
as_VII.JPG
Pionem kanalizacji trzeba byłoby trafić na parterze obok okna gabinetu, ale tak żeby się jeszcze zmieścić w gabinecie i nie robić pionu w salonie. W odwodzie zostaje jeszcze możliwość odwodnienia prysznica i wanny w tym samym pionie, co kominek.
Pamiętajcie o wentylacji mechanicznej - widać ją na rys. szczegółowych (są na stronie Asa pod wizualizacją, w zakładce "Do pobrania"). Chyba, że nie robicie rekuperacji, wtedy zamiast tej wentylacji można zrobić pion przy ścianie korytarza.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Wszystkomizajeli
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2018, 09:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: Wszystkomizajeli »

KRASNALINI pisze:Witam wszystkich budujących AS VII. Buduję domek w Czarnej Białostockiej gdyby ktoś chciał obejrzeć, jestem na etapie montażu stolarki okiennej.
Chętnie bym obejrzała dom, jesteśmy na etapie wyboru projektu i ten wydaje się być rozsądną opcja, boje się tylko tych skosów-czy byłaby opcja zobaczenia zdjęć domu, albo obejrzenia go osobiście? Pozdrawiam, Anna
kimel55
Majsterkowicz
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kimel55 »

Bez obaw, ścianka kolankowa jest wysoka dzięki temu poddasze jest w 100% wykorzystane. Miejsca jest bardzo dużo.
Załączniki
E85CA00A-5A8A-4BCE-A9ED-EBA01FB53F29.jpeg
D2F05EEF-6744-46D1-AA76-C8868187BF2F.jpeg
123DFA42-DBEF-4DBB-AB53-E2122075FEA5.jpeg
EE5DD2C4-E24D-4A26-B3BB-A645E1B99E96.jpeg
80A96D9D-3359-450D-8237-497583E742D0.jpeg
9077B698-E42B-4EB6-ACA9-B69E19E86BBA.jpeg
4BD28057-B206-4A72-808F-77CEAC583FE9.jpeg
59688773-4A25-4C02-847E-1DE22135812D.jpeg
KRASNALINI
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2018, 09:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: KRASNALINI »

Wszystkomizajeli pisze:
KRASNALINI pisze:Witam wszystkich budujących AS VII. Buduję domek w Czarnej Białostockiej gdyby ktoś chciał obejrzeć, jestem na etapie montażu stolarki okiennej.
Chętnie bym obejrzała dom, jesteśmy na etapie wyboru projektu i ten wydaje się być rozsądną opcja, boje się tylko tych skosów-czy byłaby opcja zobaczenia zdjęć domu, albo obejrzenia go osobiście? Pozdrawiam, Anna
Witam.
Oczywiście nie ma problemu z obejrzeniem domu. Będę w Czarnej Białostokiej 30.04 także zapraszam. Proszę podać e-mail to napiszę numer telefonu.
kociolek87
Majsterkowicz
Posty: 33
Rejestracja: 29 wrz 2017, 07:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kociolek87 »

witam,
interesuje mnie koszt POSADZKI + TYNKI???ile płaciliście za metr z materiałem lub bez.i ile macie metrów bo zdaje mi się że tynkarz coś dużo mi policzył.
miro_506
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2017, 17:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: miro_506 »

Buduje ktoś asa w małopolsce?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 56 gości