Projekt domu - As VII

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
madlen-29
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 03 sie 2017, 19:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: madlen-29 »

Witam.Czy byłaby możliwość obejrzenia tego domku w realu?Bardzo proszę o kontakt.Małopolska
asiok
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 29 paź 2016, 22:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: asiok »

Witam,
Właśnie położyłem sobie wełnę na stryszku i mam pytanie do Admina. Czym zakryć wełnę na stryszku aby się tak nie "pyliła"? Myślałem o folii paroizolacyjnej ponieważ trochę mi zostało ale mam obawy, że nie będzie przez tą folię żadnej wentylacji, a stryszek w tym budynku jak wiadomo jest bardzo niski (u mnie w najwyższym punkcie 125cm) ):
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: jakubc »

asiok pisze:Witam,
Właśnie położyłem sobie wełnę na stryszku i mam pytanie do Admina. Czym zakryć wełnę na stryszku aby się tak nie "pyliła"? Myślałem o folii paroizolacyjnej ponieważ trochę mi zostało ale mam obawy, że nie będzie przez tą folię żadnej wentylacji, a stryszek w tym budynku jak wiadomo jest bardzo niski (u mnie w najwyższym punkcie 125cm) ):
Raczej nie słyszałem o takim problemie :) Ale nie izolowałbym tego niczym, co utrudni przenikanie wilgoci. Tak jak piszesz - wełna powinna mieć możliwość wentylacji i wysychania. Jeżeli robicie w tej przestrzeni rekuperację, to można tylko ten fragment prowizorycznie zabudować drewnianą konstrukcją - ale raczej i bez tego wełna nie powinna w niczym przeszkadzać.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
miro_506
Majsterkowicz
Posty: 30
Rejestracja: 02 kwie 2017, 17:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: miro_506 »

Witam.jakie sa realne koszty budowy tego domu od fundamentow az po dach? Pozdrawiam i dziekuje za pomoc
magdalena.lach
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2017, 15:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: magdalena.lach »

Witam,
Jestem w trakcie wypełniania wniosku o przyłącze prądu do działki. Czy ktoś mógłby podać jakie jest zapotrzebowanie mocy i energii do placu budowy i docelowej:moc przyłączeniowa zasilanie podstawowe, moc przyłączeniowa zasilanie rezerwowe, przewidywane roczne zużycie energii, przewidywany termin poboru energii elektrycznej?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: jakubc »

magdalena.lach pisze:Witam,
Jestem w trakcie wypełniania wniosku o przyłącze prądu do działki. Czy ktoś mógłby podać jakie jest zapotrzebowanie mocy i energii do placu budowy i docelowej:moc przyłączeniowa zasilanie podstawowe, moc przyłączeniowa zasilanie rezerwowe, przewidywane roczne zużycie energii, przewidywany termin poboru energii elektrycznej?
Do placu budowy w ogóle bym niczego nie podłączał. Tymczasowe przyłącze kosztuje, a ekipy radzą sobie bez tego.
Moc docelową można wpisać 14 kV, a przewidywane zużycie energii 10 000 kWh. Termin poboru niby taki, w jakim Pani zacznie użytkować. Ale z doświadczenia lepiej dać wcześniejszy ("optymistyczny"), żeby potem nie siedzieć w gotowym budynku bez przyłącza. Dla zakładu nie jest to wielki problem.
Rezerwowego złącza też się raczej nie robi, chyba że indywidualnie sobie Pani życzy. W takiej sytuacji te pola zostawiamy puste (to samo w zapotrzebowaniu placu budowy).
Potrzebuje Pani jeszcze akt własności działki i kopię jakiejkolwiek mapy (np. do celów informacyjnych).
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ajka
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 13:54
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: ajka »

Cześć, jesteśmy aktualnie na etapie kondygnacji, wysyłam zdjęcia - domek rośnie :) .
Mam pytanie odnośnie łazienki na górze, a właściwie jej lokalizacji. Wg projektu jest ona po stronie balkonu (zostawiliśmy ten balkon, a pod nim robimy wykusz). Czy zostawiliście tak jak jest, czy przenosiliście łazienkę na drugą stronę, a zamiast niej robicie pokój z wyjściem na balkon? Mam dylemat, bo jeszcze nie spotkałam się z tym, żeby z łazienki było wyjście na balkon... Jakie wg Was są korzyści/ wady takiego rozwiązania? Wg mnie:
Zalety:
- można sobie latem wywiesić ręcznik na balkonie :)
Wady:
- trudno będzie ustawić wannę wolnostojącą (drzwi balkonowe)
- zimniej, będzie ciągnąć po podłodze?

Mam też dylemat odnośnie schodów - jakie robicie? Drewniane czy betonowe? Zdania są podzielone odnośnie kosztów...
Załączniki
20170915_183108.jpg
20170915_183026.jpg
kimel55
Majsterkowicz
Posty: 41
Rejestracja: 11 lut 2017, 21:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kimel55 »

Witam, my przenieśliśmy łazienkę na drugą stronę a schody zostały wylane. Jesteśmy na etapie kolankowej. Podrzucajcie więcej zdjeć, cieżko znaleść ten dom podczas realizacji, wszelkie sugestie mogą byc również przydatne.
kociolek87
Majsterkowicz
Posty: 33
Rejestracja: 29 wrz 2017, 07:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kociolek87 »

Witam,
zaczęliśmy budwę 12/09.pomału pniemy się do góry.robimy małe zmiany w projekcie tzn.zmieniliśmy wymiary okień,zrezygnowaliśmy z jednego okna w kuchni.
Załączniki
20170928_171155_Richtone(HDR).jpg
20170926_103341_Richtone(HDR).jpg
20170926_074512_Richtone(HDR).jpg
20170922_165448_Richtone(HDR).jpg
20170919_150951_Richtone(HDR).jpg
kwachu
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 30 wrz 2017, 14:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - As VII

Post autor: kwachu »

Witam

Czy ktorys z inwestorow buduje swoj dom w woj Lubuskim lub Wieklopolskim?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości