Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Najmad
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Najmad »

Witam serdecznie.
Na początek chciałbym przywitać ze wszystkimi budującymi, gdyż jestem tu nowy :)
Mam pytanie - czy buduje ktoś ten dom w województwie śląskim, ew. opolskim, małopolskim - jest możliwość podjechania, zobaczenia?

Bardzo mnie kusi ten projekt, ale chciałbym zobaczyć jak wygląda na żywo.
Dodatkowo mam pytanie do zespołu DK - czy istnieje możliwość poszerzenia ściany budynku od storny garażu o 0,5m w sposób bezinwazyjny, czy też trzeba przeliczać całą konstrukcję?

Boję się, że z czasem garaż może okazać się za mały :(
Majka89
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 21:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Majka89 »

Też chciałabym poszerzyć garaz;) 0,5m ;) mam jeszcze pytanie odnośnie okna u góry w pokoju z garderoba...nie da sie.zrobic okna od szczytu? A garderobę zlikwidować????
Majka89
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2018, 21:25
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Majka89 »

Czy jest ktos kto juz wybudował ten domek? Moge prosić o kontakt?
kingawalczak1989@wp.pl
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: jakubc »

Majka89 pisze: 27 cze 2018, 21:43 Też chciałabym poszerzyć garaz;) 0,5m ;) mam jeszcze pytanie odnośnie okna u góry w pokoju z garderoba...nie da sie.zrobic okna od szczytu? A garderobę zlikwidować????
Z oknem trzeba uważać - od spodu dachu dochodzi jeszcze 30-40cm izolacji i parę cm płyty G-K. Okno musi być o tyle odsunięte od dachu. Żeby wcisnąć tam okno, można je zrobić niżej (co nie zawsze dobrze wygląda :)).

Z drugiej strony z kolei ogranicza nas komin z kotłowni.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
o1la
Domator
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2016, 14:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: o1la »

Poszerzenie garażu to dobry pomysł. Uzytkujemy już drugi rok i garaż jest trochę ciasny, po wjechaniu samochodem starcza miejsca tylko tyle, żeby wysiąść. Pół metra, metr i byłoby dużo wygodniej
Najmad
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2018, 16:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Najmad »

o1la pisze: 29 cze 2018, 07:47 Poszerzenie garażu to dobry pomysł. Uzytkujemy już drugi rok i garaż jest trochę ciasny, po wjechaniu samochodem starcza miejsca tylko tyle, żeby wysiąść. Pół metra, metr i byłoby dużo wygodniej


O1la, mógłbym prosić o więcej zdjęć na priw?
Wysłałem Ci też jakiś czas temu wiadomość w tym temacie :)

Gdzie jesteście wybudowani?
pozdrawiam
magdakrazek
Żółtodziób
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2016, 09:08
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: magdakrazek »

My poszerzyliśmy garaż o 0,5m. Wyszło super. Dzięki temu też powiększają się łazienka, garderoba i pokój na dole (po przesunięciu ścianki działowej z kotłownią).
Milena&Karol
Domator
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2018, 08:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Milena&Karol »

Wybudowalismy ten domek, poszerzenie ściany garazowej jest dobrym pomysłem aczkolwiek u nas nie było takiej możliwości. Osobiście uważam że domek jest bardzo fajny i funkcjonalny. My zlikwidowalismy okno narozne ponieważ przemyślałam sobie jak bym chciała meble w kuchni i tak jest porostu bardziej ustawna , zmniejszylismy też okno w salonie i uważam że jest super. Łazieneczka na dole troszke mała ale wystarczająca . Natomiast w lazience u góry dodaliśmy jeszcze jedno okno i jest mega dużo światła.
Slawooo
Majsterkowicz
Posty: 39
Rejestracja: 22 paź 2018, 18:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Slawooo »

Cześć.
Przymierzamy się do zakupu projektu Miki IV, ale to jest projekt jedynie o kilka m2 większy od Miki III. Niestety na ten moment na forum Miki IV cisza - pusto.
Czy rzeczywiście jest w projekcie projekt kotłowni gazowej, rekuperacji z wentylacją mechaniczną? W opisie projektu sa jedynie zdawkowe informacje. Jesteśmy z Gdańska i pytanie czy jest ktoś w pomorskim lub w okolicach kto wybudował już ten dom?

Dziekuje.
Slaw
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: jakubc »

maly-sk pisze: 22 paź 2018, 18:52 Czy rzeczywiście jest w projekcie projekt kotłowni gazowej, rekuperacji z wentylacją mechaniczną? W opisie projektu sa jedynie zdawkowe informacje. Jesteśmy z Gdańska i pytanie czy jest ktoś w pomorskim lub w okolicach kto wybudował już ten dom?
Hej, ten zestaw to standard w Domowych Klimatach - kotłownia gazowa i rekuperacja. W Mikim też jest :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości