Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
xFish
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 18:30
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: xFish »

Bardzo podoba nam się ten projekt. Dodatkowo nie wydaje się drogi w budowie. Czy średnia cena systemem zleconym 280tys z kosztorysu jest realna do osiągnięcia?
Czy ktoś już go wybudował i mógłby wrzucić zdjęcia i podzielić się spostrzeżeniami?
Ponieważ pokój dzienny jest trochę mniejszy niż byśmy chcieli zastanawiamy się nad poszerzeniem domu o 0.5m od strony pokoju dziennego.

Mam również pytanie do architekta. Ten projekt jest sprzedawany jako wersja NF40. Czy to oznacza, że w projekcie jest już rozprowadzona mechaniczna wentylacja z rekuperacją?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: jakubc »

xFish pisze:Mam również pytanie do architekta. Ten projekt jest sprzedawany jako wersja NF40. Czy to oznacza, że w projekcie jest już rozprowadzona mechaniczna wentylacja z rekuperacją?
Zgadza się
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
xFish
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2016, 18:30
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: xFish »

Mam jeszcze pytanie odnosnie kosztorysu.
Czy 190 m2 dachu za 30-kilka tysiecy (dachówka) to nie jest troche zbyt optymistyczne czy faktycznie takie sa ceny?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: jakubc »

xFish pisze:Mam jeszcze pytanie odnosnie kosztorysu.
Czy 190 m2 dachu za 30-kilka tysiecy (dachówka) to nie jest troche zbyt optymistyczne czy faktycznie takie sa ceny?
Kosztorysy robimy na podstawie cen z Sekocenbudu. Niestety, ceny w rzeczywistości potrafią wahać się znacznie (zależy jaka dachówka, pomiędzy województwami są naprawdę spore różnice w kosztach materiałów i robocizny itd.). Jest to jakieś uśrednienie, które obrazuje skalę kosztów, no i pozwala porównać ceny poszczególnych projektów, bo nakłady materiałowe wszędzie obliczamy w ten samo sposób i zgodnie z prawdą :) Do projektu może Pan dodatkowo zamówić pełen kosztorys który następnie, dysponując odpowiednim oprogramowaniem lub zatrudniając kosztorysanta, może Pan dostosować do swojej realnej sytuacji.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
o1la
Domator
Posty: 9
Rejestracja: 15 lip 2016, 14:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: o1la »

jeżeli chodzi o koszt materiałów na dach, 30 tys zl. to jak najbardziej realna kwota. My kończymy budować ten dom. Zdecydowalismy się na dachowke betonowa braas - plaska cesar teviva. Koszt dachówki plus cztery okna dachowe fakro (dolozylismy dwa i nie zalujemy), wyniósł około 22 tys. zl. Do tego koszt drewna - około 8 tys. zł. Oczywiście dochodzi robocizna, kominy. Są tansze materiały (np. blachodachowka), ale efekt już nie ten...

zdjęcia zamieściłam w galerii...
milasq29
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 19 wrz 2016, 07:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III

Post autor: milasq29 »

Witam, super że ktoś podzielił się fotkami z realizacji projektu Miki 3.
My zaczynamy dopiero za 2 tygodnie. Mam kilka pytań: czy zmienialiście wysokość ścianki kolankowej. Czy istnieje możliwość kontakty mailowego (z o1la), jeśli tak to podaję adres domowy pilarska.milena@gmail.com mamy z żoną mnóstwo pytań i wątpliwości. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
janol69
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2017, 19:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: janol69 »

Bardzo nam się podoba projekt Miki III jest może ktoś kto buduje ten dom na śląsku i byłby skłonny podzielić się z nami informacjami , jeżeli tak to prosimy o kontakt janol69@op.pl
Iwa21
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 07:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: Iwa21 »

Witam. Mam pytanie czy w garderobie na piętrze przy sypialni da radę wstawić okno dachowe?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Miki III, Miki III bliźniak

Post autor: jakubc »

Iwa21 pisze: 16 maja 2018, 07:49 Witam. Mam pytanie czy w garderobie na piętrze przy sypialni da radę wstawić okno dachowe?
Da radę, da... :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości