Projekt domu - Bagatela IV G

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Sinner-75
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2017, 11:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: Sinner-75 »

W sypialniach zostawiliście duże drzwi z wyjściem na taras, czy zrobiliście zwykłe okna?
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

W sypialni i pokoju obok zrobiliśmy normalne okna. Dom mamy na wzniesieniu i mamy dość duży spadek terenu także zabawa z powiększaniem tarasu odpadała, a schody nie bardzo mi się widzą. W ubiegłym tygodniu nawoziliśmy czarną ziemię i weszło na sam plac z tyłu domu 16 samochodów.... :/ finansowo trochę zabolało, ale można powiedzieć, iż delikatnie zniwelowaliśmy ten spadek. Pewnie przed samą organizacją ogrodu będę coś jeszcze zamawiać. My cofaliśmy nadproża o 2 cm, ponieważ wszędzie skrzynki od rolet mamy 165, a w salonie skrzynkę 180. Wstępnie panujemy ocieplenie 15 cm/ ewentualnie na ścianie tarasowej 20 cm/ Okno tarasowe z zamiarem zamówienia rolety z moskitierą (okno dzielone na dwie części bo zrobiliśmy zamiast 3-skrzydłowego- system przesuwny). Ale ostatnio wpadło mi w rękę moskitiera przesuwna taka plisowana (podobno lepsza niż ta co jest montowana w rolecie i się jeszcze zastanawiamy). Rolety będziemy zamawiać przed ociepleniem także mamy jeszcze czas :)
ADIKOXXX
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2018, 23:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: ADIKOXXX »

Witam.
Ma ktoś z państwa więcej zdjęć z realizacji i podeśle na meila.? :)
adik33@op.pl z góry dziękuję ! :)
PawełK
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2018, 11:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: PawełK »

Czy ktoś mógłby podać koszt budowy tego domu i więcej zdjęć. Z góry dziękuję
MartaKonrad
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2018, 12:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: MartaKonrad »

Zastanawiam się nad tym projektem. Mam pare pytań. Czy ktoś z budujących chciałby się podzielić informacjami o tym domku ?
radek.only.chelsea
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2018, 12:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: radek.only.chelsea »

Jeżeli maja Państwo jakieś pytania chętnie odpowiem . Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Proszę pisać priv :) :
Paweł1234
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2018, 15:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: Paweł1234 »

Witam, czy ma ktoś z Państwa zdjęcia z budowy domu Bagatela i podeśle na maile???? moni40@poczta.onet.pl. Z góry dziękuję:)
LukaszD
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2018, 08:51
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: LukaszD »

Witam. Prosiłbym o jakiś kontakt osób które są już w budowie tego domu na adres: lukasz.durtka@vp.pl. Będę wdzięczny za jakieś zdjęcia np ze stanu surowego. Interesowałyby mnie koszty jakie trzeba ponieść na poszczególnych etapach. Interesuje mnie również zmniejszenie kąta nachylenia dachu do 25* bo i tak nie będę robił poddasza użytkowego - obniżał może ktoś dach?
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

Zdjęcia schodów w załączeniu
Załączniki
20180403_191019[1].jpg
20180403_190950[2].jpg
Sinner-75
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2017, 11:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: Sinner-75 »

Witam

Co do obniżenia dachu poprzez zmianę kąta nachylenia, to ja chciałem zmienić na 30 stopni. W MPZP była zapis: "dopuszczalny kąt pochylenia dachu około 40 stopni..." Napisałem więc pismo do Urzędu Gminy z zapytaniem, czy kąt pochylenia 30 stopni mieści się w rozumieniu kąta "około 40 stopni". Odpisali, że tak i że mogę mieć te 30 stopni. Architekt wprowadził zmianę, złożył projekt w Starostwie do pozwolenia i tutaj się jednak okazało, że Starostwo Powiatowe kąt "około 40 stopni" interpretuje jako 35 do 45... Nie dało się nic załatwić, więc cofka do architekta i powrót do 35 stopni. Dlatego zanim Pan zdecyduje o zmianie kąta, proszę sprawdzić, czy jest to zgodne z MPZP.

Pani Marto,

Ostatnio też zacząłem się zastanawiać, nad zrobieniem tych schodów (w razie "W") mimo, że nie planowałem użytkować poddasza i mam pytanie: jeżeli nie zamierzacie użytkować poddasza, to jak zamierzacie zamknąć (zabezpieczyć) otwór w stropie i zabezpieczyć go, aby ciepło nie uciekało do nieużywanej góry? Poza tym wszystkie media wyprowadziliście na poddasze i wstawiliście również okna dachowe?


Pozdrawiam
Artur
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości