Projekt domu - Bagatela IV G

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
anna_sz
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2017, 19:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: anna_sz »

Witam
Jestem zainteresowana budową domu Bagatela IV G lub IV G2.
Czy ktoś z forumowiczów ma już zrealizowana budowę i czy była by możliwość obejrzenia gotowego domu nawet bez wykończenia, na terenie województwa świętokrzyskiego i województw ościennych.
Pozdrawiam wszystkich.
ewelina 1982
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 16 sty 2018, 09:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: ewelina 1982 »

Witam.
Czy może mi ktoś napisać jaki jest przybliżony koszt stanu surowego zamkniętego ?
daro1064
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 02 sty 2018, 14:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: daro1064 »

Witam. Też interesuje mnie ten projekt i koszta SSO oraz Ssz realne. Będę wdzięczny za informację
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

My się zastanawiamy czy nie przesunąć ściany wiatrołap przed schody (schody są wylewane i będą zabudowane drzewami gdyż będzie to wejście na strych nie przewidujemy góry użytkowej). W wiatroplapie chcemy mieć szklane drzwi. Jeszcze nie wiem czy jedno skrzydło np z DRE czy wahadłowe dwuskrzydlowe np. Globus drzwi. Napewno jako drzwi wejściowe będziemy mieć drzwi z naswietlem bocznym z Wikeda. Muszę wybrać kolor stolarki. Zastanawiam się nad winchester oraz orzech. Padło chyba na orzech gdyż okleina jest bardziej porowata i ewentualne uszkodzenia będzie mniej widać. Ciężkie te wybory
Załączniki
20180122_222713.png
iip
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2017, 19:15
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: iip »

Wolałabym mieć większy przedsionek niż jeszcze większy korytarz, on i tak jest spory :) Mi też chodzi po głowie ten winchester, wydaje mi się, że orzech jest troszkę za ciemny, ale ktoś napisze że winchester za jasny, to już naprawdę kwestia gustu
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

U nas bardzo dużo miejsca zajęły schody. I tak patrząc na ten przedsionek to może być duży ale z zabudowanym schodami (kiepska wersja bo zweza się ku drzwiom) albo mniejszy kosztem wizualnym holu. Nie wiem jak u Państwa ale u nas schody ciągną się prawie pod wejście do pokoju całkowicie wizualnie pasując korytarz. Jest poprostu wąski. Dlatego chcąc polepszyć efekt wizualny myślimy zmienić ten przedsionek.
Sinner-75
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2017, 11:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: Sinner-75 »

Witam

Skoro nie planowaliście robić poddasza użytkowego, a jedynie sam strych, to nie lepiej było zamiast schodów wylewanych zrobić zwykłe składane i chowane w suficie? Ja również nie będę zagospodarowywał "góry" i zdecydowałem się właśnie na takie rozwiązanie, więc w przedpokoju będę miał dużo więcej miejsca.

Co do rolet, ja również o tym myślałem, ale prawdopodobnie zamiast rolet zdecyduję się na tzw. "markizy pionowe" - również chronią od słońca, ale jednocześnie pełnią rolę moskitiery. Po całkowitym ich opuszczeniu wewnątrz jest dosyć ciemno i chłodno, ale jest przewiew oraz widać co się dzieje na zewnątrz. Są to markizy VMZ firmy Fakro.


Pozdrawiam
Artur
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

Szczerze mówiąc to u nas koncepcja zmienia się co chwile, nie planujemy użytkować ale mimo wszystko mąż chciał zorganizować poddasze (jest tam ogromną przestrzeń pierwotnie jako piwnicę) ale nie wiem czy przypadkiem nie zostanie tam zorganizowany w przyszłości jakiś pokój np dla gości czy też ogromną sypialnia z garderoba :) sugerowalismy się znajomymi którzy też mają dom parterowy a po kilku latach użytkowania zdecydowali się na generalny remont i wstawienie normalnych schodów. Nie ma co ukrywać że jest to duża przestrzeń która można fajnie zorganizować. A może poprostu nic tam nie będzie. Bynajmniej nie chciałam schodów przelotowych drewnianych i tak zostało. Początkowo myślałam że mam wszystko zaplanowane niestety w trakcie budowy wychodzi tyle spraw że człowiek nie jest w stanie określić co będzie lepsze. Już na tym etapie bym parę rzeczy pozmieniała. Bynajmniej ciekawszych spraw zamówiłam okna a ciągle nie mamy dachu liczę że do kwietnia zostanie on założony. Ciągle zastanawiam się nad drzwiami frontowymi czy wybrać opcję drzwi pełne bez przeszklenia tylko z wstawka że stali nierdzewnej czy drzwi przeszklone. W obu wersjach oczywiście z boku będzie 400 mm naswietle boczne... nie wiem co lepsze.
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: marta_w` »

Odnośnie markiz słyszałam o nich jednak mam obawy jak będzie wyglądać mycie materiału? Bo nie ukrywajmy ze wszystko fsjnie wyglada jak jest czyste. Rolety można potraktować z węża ogrodowego plus jakąś gąbka i są czyste. My potrzebujemy rolet aby zachować prywatność (nie planuje firanek itp). Jak były wylane ławy i siedzieliśmy z mężem to podziwialismy jakie mamy piękne widoki i spokój (mamy dzialke na wzniesieniu) obecnie wyrosło nam 3 sąsiadów z każdej strony i juz nie jest tak super ale to było kwestia czasu.
A czy już ruszyliście z budową?
Sinner-75
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2017, 11:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G

Post autor: Sinner-75 »

My jeszcze nie wystartowaliśmy z powodu zamieszania z szerokością domu. Będziemy startować na wiosnę, jak tylko warunki na to pozwolą. Ekipa budowlana jest już umówiona. Pewnie w tym roku zrobię tylko SSO, a resztę będę kończył w przyszłym roku.

Co do markiz, to są podobno wykonana z tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC, więc przypuszczam, że powinno się to dobrze myć (powłoka z tworzywa sztucznego). Kolejną ich zaletą jest mała skrzynka w której markiza jest zwijana, nie trzeba cofać pustaków nad oknem, ani dawać przesadnie grubej warstwy styropianu (zwłaszcza przy drzwiach od salonu, gdzie wysokość to ok 235 cm).
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości