Projekt domu - Bagatela IV G2 / IV S G2 / V / V S G2

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Piotrek72
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2016, 14:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: Piotrek72 »

Witam, buduję ten dom w Krakowie i mam pytanie, czy koszt dachu pokrywa się z kosztorysem? Dziękuję z góry za odpowiedz.
michal.kozal@o2.pl
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2016, 22:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: michal.kozal@o2.pl »

Witam

Czy buduje ktoś ten domek z woj. Wielkopolskiego? Może ktoś wstawi jeszcze jakieś fotki ?Dzięki za odpowiedz. Pozdrawiam.
serene
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 18 lis 2016, 21:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: serene »

Witam,
bardzo podoba mi się projekt, właściwie jest idealny- ma wszystko to, czego szukałam:)
Czy ktoś z okolic województwa lubelskiego/mazowieckiego ma wybudowaną Bagatelę( czy jest możliwość obejrzenia?)
Jaki jest całkowity koszt w rzeczywistości?Jakie zmiany warto wprowadzić?
Z góry dziękuję za informację:)
mój mail: gosia.s3@poczta.fm
Annamichalak
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2017, 19:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: Annamichalak »

Witam. Również rozważamy budowę tego domu. Bierzemy również pod uwagę ta większa bagatele 149 m2 ale zastanawiam się czy warto. Myślałam żeby w tym projekcie w salonie nie robić tego wykuszu tylko powiększyć salon i kuchnie na całej długości o te 60 cm tak żeby ściana tworzyła jedną linię. Czy można coś takiego zrobić. Myślałam także aby w garażu nie robić tego jednego okna tylko np 2- 3 mniejsze na przeciwnej ścianie. W kuchni natomiast myślałem żeby zrobić okno narożne? Najbardziej zastanawia mnie jak to faktycznie wygląda na poddaszu . Czy przestrzeń która tam powstanie będzie praktyczna. Napewno na poddaszu myślałem żeby zrobić pomieszczenie biurowe które jest mi bardzo potrzebne a także taką strefę rozrywkową dla dzieci. Będę ogromnie wdzięczna za zdjęcia poddasza. Nie chodzi mi tu i aranżacje tylko jak to mniej więcej z tym miejscem tam wygląda. Wiadomo że zdjęcia tego tak nie oddają ale...... mam również pytanie czy lepsze będą tradycyjne fundamenty czy płyta fundamentowa ( które tańsze). Myślałam nawet o płycie fundamentowej grzewczej ale tak właściwie nie potrafię żadnych rzetelnych informacji na ten temat znaleźć ( chodzi mi o yo czy np zrobienie na etapie płyty fundamentowej ogrzewanie będzie tansze?). Tak samo zastanawiamy się nad pompą ciepła. Mamy jeszcze tylko możliwość palenia węglem stąd także szukam i formacji jak to faktycznie z ta pompa wygląda. Czy warto. Jak z tymi dofinansowaniem? Będę ogromnie wdzięczna za każde informacje zarówno zdjęcia jak informacje o kosztach. Czy np lepiej wziąć firmę do wszystkiego czy np do fundamentów itp jednych do dachu drugich itp. Jakie są wszae doświadczenia? anna.gawlik@interia. eu pozdrawiam! !
evvel86
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2017, 10:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: evvel86 »

Witam! My również wybraliśmy ten projekt. W tej chwili jest u projektanta. Też chcemy wprowadzić trochę zmian: zmieniamy niektóre okna, zmniejszamy spiżarnię, robimy drzwi z sypialni do garderoby, zmieniamy okno w garażu na dwa mniejsze po drugiej stronie. Zastanawiamy się też nad drzwiami z garażu na zewnątrz. Chcielibyśmy też powiększyć trochę salon i zrównać ścianę z wykuszem.
marta_w`
Murarz
Posty: 53
Rejestracja: 22 gru 2016, 10:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: marta_w` »

Annamichalak pisze:Witam. Również rozważamy budowę tego domu. Bierzemy również pod uwagę ta większa bagatele 149 m2 ale zastanawiam się czy warto. Myślałam żeby w tym projekcie w salonie nie robić tego wykuszu tylko powiększyć salon i kuchnie na całej długości o te 60 cm tak żeby ściana tworzyła jedną linię. Czy można coś takiego zrobić. Myślałam także aby w garażu nie robić tego jednego okna tylko np 2- 3 mniejsze na przeciwnej ścianie. W kuchni natomiast myślałem żeby zrobić okno narożne? Najbardziej zastanawia mnie jak to faktycznie wygląda na poddaszu . Czy przestrzeń która tam powstanie będzie praktyczna. Napewno na poddaszu myślałem żeby zrobić pomieszczenie biurowe które jest mi bardzo potrzebne a także taką strefę rozrywkową dla dzieci. Będę ogromnie wdzięczna za zdjęcia poddasza. Nie chodzi mi tu i aranżacje tylko jak to mniej więcej z tym miejscem tam wygląda. Wiadomo że zdjęcia tego tak nie oddają ale...... mam również pytanie czy lepsze będą tradycyjne fundamenty czy płyta fundamentowa ( które tańsze). Myślałam nawet o płycie fundamentowej grzewczej ale tak właściwie nie potrafię żadnych rzetelnych informacji na ten temat znaleźć ( chodzi mi o yo czy np zrobienie na etapie płyty fundamentowej ogrzewanie będzie tansze?). Tak samo zastanawiamy się nad pompą ciepła. Mamy jeszcze tylko możliwość palenia węglem stąd także szukam i formacji jak to faktycznie z ta pompa wygląda. Czy warto. Jak z tymi dofinansowaniem? Będę ogromnie wdzięczna za każde informacje zarówno zdjęcia jak informacje o kosztach. Czy np lepiej wziąć firmę do wszystkiego czy np do fundamentów itp jednych do dachu drugich itp. Jakie są wszae doświadczenia? anna.gawlik@interia. eu pozdrawiam! !
Witam. My również zastanawialiśmy się i w sumie nadal zastanawiamy nad pompą ciepła. Jeżeli chodzi o dofinansowanie to u nas wynosi aż 2 tys i jest ograniczona liczba wniosków. Jak dzwoniłam w styczniu były już wnioski ponad stan. A żeby dostać dofinansowanie nie można mieć wykonanej pompy czyli wszystko na etapie wstępnych ustaleń. Przeraża mnie tylko co w przypadku braku prądu? Obecnie mamy dom ogrzewany eko groszkiem i jak zabraknie prądu (o dziwo ostatnio często tak było bo nasz monopolista miał awarie) wszystko się wyłącza i od nowa należy rozpalić.
Annamichalak
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2017, 19:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: Annamichalak »

Witam. Pytanie do budujących ile realnie wyniósł Was SSZ? może ktoś z budujących mógłby zamieścić jakie fotki z placu budowy czy już gotowego domu. Co osoby które są w trakcie budowy mogłyby doradzić osobom stojacym przed wyborem tego projektu? Z góry dziękuję! !
kj82
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2017, 06:26
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: kj82 »

Witam. Zastanawiamy sie z zona nad tym projektem niestety ciezko w necie znalezc fotki zrealizowanych projektow. Czy ktos skonczyl juz budowac ten dom? Bede wdzieczny za wrzucenie fotek.
A moze ktos go budowal lub buduje w woj lubelskim ?
michal0505
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2016, 21:30
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: michal0505 »

Nasza Bagatela
Załączniki
IMG_2490.JPG
IMG_2492.JPG
IMG_2490.JPG
IMG_2489.JPG
mnowak0510@op.pl
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2017, 20:24
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bagatela IV G2

Post autor: mnowak0510@op.pl »

Witam
Ile panstwa wyniosl koszt domu do tego stanu?, podoba nam sie z zoną strasznie ale niewiemy czy zmiescimy sie w kosztach

Z gory dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości