Projekt domu - Akord IV

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: jakubc »

Wybaczcie opóźnienie, dopiero wróciłem z urlopu :)
dorgos pisze:Witam,
Już ruszyliśmy :-) i pojawiają się pierwsze pytania ze strony Wykonawcy. Mianowicie padło pytanie czy konieczne jest wykonanie nad ścianą fundamentową wieńca żelbetowego na całej szerokości ściany i co ma na celu takie wzmocnienie. Dlatego chciałam się nieśmiało zwrócić z prośbą do Pana JakubaC... :) Padł również pomysł/propozycja, że można by wykonać te wieńce tylko w narożach budynku np. Jak Pan to widzi?
Nasze projekty standardowo mają wieniec i jest on ujęty w obliczeniach konstruktorskich. Ja nie mogę polecić ze swojej strony nie wykonywania wieńca. Zdarza się czasem, że jakiś element w budynku jest przeprojektowany (czyli zbyt wytrzymały - ostatecznie lepiej w tę stronę), ale nie spotkałem się wcześniej z próbami zrezygnowania z wieńca :)
Jeśli chodzi o robienie go w narożnikach - co do zasady wieniec ma mieć postać ciągłą na całym obwodzie. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie sztywności budynku w poziomie, a nie przenoszenie obciążeń w pionie. Robienie go tylko w narożnikach mijałoby się z celem!
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
dorgos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 02:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: dorgos »

Domyśliłam się, że urlop:) każdemu się należy :-)
Dziękuję za odpowiedź!
joce
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: joce »

Witam, my już jesteśmy na etapie wykańczania naszego Akord IV. Co do zmian w projekcie: zmieniliśmy wyjście na taras (aktualnie w tym miejscu jest duże trzykwaterowe okno, wyjście na taras jest na drugiej ścianie w miejscu okna, drugie okno pozostało bez zmian), przedłużyliśmy nad nim dach, żeby częściowo osłaniał taras, podnieśliśmy ścianki kolankowe o dwa pustaki, osłoniliśmy wejście do domu ścianką. Co do zmian w środku, przesuneliśmy ściankę w kuchni o 60 cm w kierunku salonu, przez co mamy większą wnękę na szafę w korytarzu, a w kuchni mam miejsce na wysoką zabudowę, lodówkę i kuchenkę. Na piętrze zmniejszyliśmy pralnię. Po wybudowaniu komina okazało się, że jest tam dosyć wąskie przejście (to był dla mnie jeden z większych defektów tego projektu). Po za tym trzymamy się projektu, który czasami zadziwiał budowlańców np. jeśli chodzi o izolacje. Pozdrawiam
dorgos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 02:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: dorgos »

Witam,
A można prosić o jakieś zdjęcia z zewnątrz - chodzi mi głównie o tę ściankę osłaniającą wejście z przodu. A okna wstawiacie takie jak w projekcie czy dzielicie na pól np.?
My jesteśmy na etapie wstawiania okien i za moment rekuperacji. Ostatecznie też wnękę w kuchni poszerzyliśmy - niewiele kosztem spiżarni, żeby linię zachować. I głębokość tej wnęki oraz głębokość wnęki na szafę. Robicie może wejście pod schody? Z kotłowni planowaliśmy wejście zrobić, żeby pod schodami składować pellet, ale prawdopodobnie się to nie uda, więc trzeba będzie od strony korytarza.
Pozdrawiam!
whizzwoman
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2017, 13:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: whizzwoman »

Witam,

Czy mogłabym się dowiedzieć w jakiej kwocie zmieściliście się za stan deweloperski (bez działki oczywiście)?
Czy kosztorys ze strony jest wiarygodny?
Również ciekawa jestem zdjęć z zewnątrz oraz ze środka, a szczególnie pomieszczeń z piętra po podniesieniu ścianki kolankowej.

Pozdrawiam serdecznie.
joce
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: joce »

Witam, przesyłam w załączeniu kilka zdjęć, mniej lub bardziej aktualnych. Jest tam korytarz ujęty z góry ze strychu, już po przesunięciu ścianki. Schody, jeszcze przed wylewkami. No i zdjęcia z zewnątrz, też już nieaktualne. Co do kosztów, nie potrafię tak powiedzieć na szybko. Pozdrawiam
Załączniki
IMG_20170401_120819.jpg
IMG_20170627_165746.jpg
IMG_20170627_170025.jpg
IMG_20161223_130948.jpg
IMG_20170608_080248.jpg
paula91
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2017, 15:02
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: paula91 »

Witam
Interesuje mnie czy koszt podany w projekcie jest adekwatny w rzeczywistości:)
Czy ktoś z budujących okno tarasowe wymieniał w salonie na przesuwane:)
Pozdrawiam

[EDIT]
Proszę o zdjęcie kuchni przesuniętej o 60 cm posiadacza konta joce i dorgos.
Z góry Dziękuje
dorgos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 02:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: dorgos »

Witam,
Joce, dzięki za wstawienie zdjęć-szczególnie schodów, których jeszcze nie mamy:) Bardzo fajny pomysł z przesunięciem ściany w pralni.
Wrzucam kilka zdjęć parteru z tym, że nasza wnęka w kuchni jet powiększona niewiele kosztem spiżarni.
Załączniki
DSCN0569.JPG
DSCN0568.JPG
DSCN0567.JPG
DSCN0566.JPG
DSCN0565.JPG
DSCN0636.JPG
DSCN0640.JPG
joce
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 28 cze 2017, 12:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: joce »

Znalazlam zdjecie kuchni jeszcze przed wylewkami. Moge sie pochwalić już kominkiem :)
Załączniki
20427161_1594244007276165_1426209763_o (1).jpg
IMG_20170401_120817.jpg
dorgos
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2017, 02:13
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord IV

Post autor: dorgos »

Wow! Super! Bardzo fajnie to wygląda :-) A jakie rozwiązanie z meblami w kuchni planujecie?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości