Projekt Domu - Skromny II NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
evus
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2018, 16:09
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: evus »

ach.. piękne zdjęcia :) dopiero teraz widać, jak fajny to jest projekt i jak faktycznie domek wygląda. Super postępy :). u nas (okolice Łodzi) są oczekiwania na ekipę budowlaną ok 2 lat. Więc mam nadzieję, dowiemy się jak wrażenia po zamieszkaniu zanim my zaczniemy budować :)
pozdrawiam i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych etapów.
Ewa
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

Uszy do góry! Ja też myślałem, że jak zacznę poszukiwania ekipy, to do wbicia pierwszego szpadla zejdzie z pół roku co najmniej (budujemy w podkarpackim), ale projekt jest na tyle prosty i niewymagający, że wywołuje szeroki uśmiech u każdego wykonawcy i każdy nas jakoś tam wcześniej wciskał. Wiadomo, że co region, to inny problem, ale ogólnie projekt jest "przyjazny wykonawczo".
evus
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2018, 16:09
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: evus »

my już zaczęliśmy poszukiwania ekipy i pomimo prostego projektu 2 lata czekania :( ale za to powiedzieli, że jak wiosna zaczną to na zimę się wprowadzimy ;) a czy tak będzie.. też chcemy troszkę pokombinować z oknami, zależy nam na podwójnych balkonowych na górze, żeby dobrze doświetlić te dwa większe pokoje. Pozdrawiam serdecznie :)
evus
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2018, 16:09
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: evus »

Witam, mam pytanie do budujących domek :) czy przestrzeń za łazienką, obok garderoby może być jakoś wykorzystana? chodzi mi o to, czy dałoby radę zostawić to otwarte od strony garderoby. Można by tam przechowywać pudełka lub inne drobne rzeczy. Poza tym, jak budowa? Przyznam, że z niecierpliwością czekamy na kolejną fotorelację ;)
pozdrawiam, Ewa
evus
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2018, 16:09
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: evus »

mam jeszcze pytanie odnośnie ogrzewania domu. ze względu na położenie działki (otulina parku krajobrazowego) może być zastosowane tylko ogrzewanie gazowe (nie ma gazociągu) lub drewno/pellet. Czy kotłownia w tym domu wystarczy na przechowywanie choć 2 ton pelletu, przy założeniu że w kotłowni będzie tylko piec? Czy jednak dodatkowe pomieszczenie do składowania opału będzie potrzebne?
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

Sprawa wolnej przestrzeni za łazienką jest dość zagadkowa ;) Oczywiście my ją zlikwidowaliśmy otwierając tę wnękę do garderoby (przesunęliśmy ok 20 cm ścianę do łazienki). Dodatkowo podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak, więc w tak powstałym zaułku można się teraz swobodnie wyprostować a poza nami zmieści się tam spory regał na co-się-komu-zamarzy.
Co do kotłowni, to moja wyobraźnia nie radzi sobie z wizualizacją dwóch ton pelletu ;). Kotłownia w tym domku jest dość spora, ale oprócz pieca (pewnie z podajnikiem) musi się tam zmieścić jeszcze pojemnik na wodę i ewentualnie (jak w naszym przypadku) uzdatniacze do wody i hydrofor. Z miejscem na opał może być zatem krucho.
Wyszkowianka
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 04 wrz 2017, 08:06
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Wyszkowianka »

Dziękuje za cenne informacje na forum. Mamy zamiar właśnie zakupić ten projekt. Myślimy o poszerzeniu domu o 1 metr by zwiększyć salon i spiżarnię. Pod schodami zrobić kibelek z umywalką a w miejscu lazienki zrobić pralnię ale to narazie sa pomysły. Czy zmienilibyście coś jeszcze w domu po takim czasie?
Pozdrawiam Serdecznie z Mazowieckiego :)
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

Także ten, to my się już wprowadziliśmy. :) Mieszkamy od grudnia i no, nie powiem, nawet dość fajnie :) Jeszcze do zamknięcia planu troszkę zadań zostało, ale już jest milo. Rzutem na taśmę udało się dom docieplić przed zimą - umówiona prawie rok wcześniej załoga na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roboty oznajmiła, że rzuca to wszystko i jedzie w Bieszczady (no nie dosłownie, ale nonszalancja mniej więcej w tym tonie). Było więc dość nerwowo. Płytki i panele poszły gładko. Drzwi wewnętrzne pozwoliły mi rozwiązać zagadkę nadzwyczaj komfortowego przemieszczania się po górnej kondygnacji - wszystkie otwory miały ok. 220 cm wysokości (ościeżnice są na max 208, więc czekało nas kolejne poprawianie majstrów, za to żadnej nie trzeba było docinać, więc 10 par drzwi chłopaki wprawili w jeden dzień). Gaz woda i szambo (to ostatnie też oczywiście z drobnymi przygodami) były na czas. Malowanie wszystkiego - we własnym, że się pochwalę, zakresie. Przed pierwszymi śniegami i mrozami stworzyliśmy jeszcze tymczasowy chodnik i podest pod schody. Do tego jeszcze hipsterskie tarasy z palet i gotowe! Stan akceptowalny osiągnięty.
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

Troszkę zdjęć, żeby nie było...
Załączniki
20181010_201008.jpg
Kindziuk_W_Plastrach
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 09 sie 2016, 09:38
Kontakt:

Re: Projekt Domu - Skromny II NF40

Post autor: Kindziuk_W_Plastrach »

No tak, wyszło tylko jedno, to jeszcze raz
Załączniki
20181012_071717.jpg
20180726_154625.jpg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości