Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - As V NF40

Post autor: admin »

Tomi
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2014, 09:45
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Tomi »

Witam,
domek fajny ciekawe jakie koszty w systemie "normalnym" nie NF40 ??
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Witam
Zakupił ktoś ten projekt?

Jestem nim zainteresowany, wg. mnie prawie bez przeróbek czy istotnych zmian, chyba, że zdecydujemy z żoną o łazience w naszym pokoju wtedy cały układ góry się zmieni.
Pytanie do administratora - gdzie jest umieszczony rekuperator, w pralni?

Zaprasza do dyskusji, bo projekt wydaję się być bardzo ciekawy.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: jakubc »

Sławomir pisze:Witam
Zakupił ktoś ten projekt?

Jestem nim zainteresowany, wg. mnie prawie bez przeróbek czy istotnych zmian, chyba, że zdecydujemy z żoną o łazience w naszym pokoju wtedy cały układ góry się zmieni.
Pytanie do administratora - gdzie jest umieszczony rekuperator, w pralni?

Zaprasza do dyskusji, bo projekt wydaję się być bardzo ciekawy.
Rekuperator w Asie znajduje się w szczycie dachu (ponad sufitem poddasza). Trzeba zamontować składane schody strychowe lub klapę w suficie. Tak samo jest z rekuperacją w większości naszych projektów z poddaszem ;)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Wysokość ściany kolankowej, jaką wskazuje projektant to 110cm, czy jest to wysokość po wylewkach (ogrzewanie podłogowe) czy jest to wysokość przed wykończeniem?
Czy korzystanie z tak usytuowanego WC jest możliwe/wygodne?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: jakubc »

Sławomir pisze:Wysokość ściany kolankowej, jaką wskazuje projektant to 110cm, czy jest to wysokość po wylewkach (ogrzewanie podłogowe) czy jest to wysokość przed wykończeniem?
Czy korzystanie z tak usytuowanego WC jest możliwe/wygodne?
110 cm to wymiar od wykończonej powierzchni podłogi. W zależności od szczegółowego rozwiązania posadzki, jakie się zastosuje może się lekko wahać, ale nie więcej niż parę centymetrów.
Ścianka 110 cm to nie jest tak nisko, trzeba pamiętać że miska będzie jeszcze trochę odsunięta od ściany (o spłuczkę, która w projekcie mieści się w ściance, do której przymocowana jest miska ustępowa). To w zupełności wystarcza, żeby wygodnie korzystać i na siedząco i na stojąco.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

A czy w tym projekcie możliwe jest zrobienie schodów z przystankiem czy tyko zabiegowe?
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: jakubc »

Sławomir pisze:A czy w tym projekcie możliwe jest zrobienie schodów z przystankiem czy tyko zabiegowe?
Jest to możliwe, ale wymagałoby zmian w projekcie konstrukcyjnym - trzeba by zmienić wielkość otworu w stropie i przesunąć podciąg. Schody w Asie to nie są typowe schody zabiegowe - tutaj jest spocznik trójkątny, dosyć wygodny.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Pytań pewno będę miał sporo, odpowiadających proszę o cierpliwość ;)
Tak a propos, projekt już zakupiłem, z czego się bardzo cieszę.

Pytania na dziś:
- jaka jest powierzchnia ścian nośnych? Nie mogę się doszukać w projekcie.
- jaka jest powierzchnia ścian działowych?

Zapraszam osoby które zakupiły projekt do komentowania, zastanawia mnie jakie ciekawe rozwiązania zastosowaliście w Waszych Asach.
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: jakubc »

Na adres e-mail wysłałem tabelę z zestawieniem takich danych. Szczegółowe pytania proszę kierować raczej na pocztę pracowni, wówczas łatwiej udzielić odpowiedzi, jeśli chodzi o załączniki itp...
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości