Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
mnkkvk
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: mnkkvk »

Mozna zlikwidowac scianki pralni u gory i zrobic sobie maly salonik dzienny. Dorzucilismy okno dachowe posrodku tego saloniku czyli na wysokosci dawnej pralni i klatka schodowa jest doswietlona oraz caly przedpokoj z mini salonikiem.
justa712
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: justa712 »

Ja i mąż nie jesteśmy zwolennikami okien dachowych, dlatego klatkę schodową mamy doświetloną małym okienkiem ;)
Załączniki
20171219_081848.jpg
Bastek1980
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Bastek1980 »

Grzegorz78 pisze:Witam wszystkich serdecznie,
Zastanawiamy się z żoną pomiędzy ASami, ten jest najmniejszy i w zupełności pewnie by nam wystarczył - tylko przeraża Nas mała kuchnia. Czy możecie opisać wasze wrażenia? Wybudował się może ktoś w okolicach Tychów, kto dałby popatrzeć choćby zza płotu :)
Mój AS jest wprawdzie w budowie ale sprawę małej kuchni rozwiązałem w ten sposób, ze zrezygnowałem ze ścianki dzielącej kuchnie i spiżarke. W miejscu spiżarki zrobię zabudowę kuchenną, gdzie zmieści się lodówka, piekarnik, mikrofala w zabudowie i kilka szafek.
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Hej, my za to chcemy zostawić spiżarkę (teściowie mają taką i jest niezwykle przydatna), natomiast problem małej kuchni chcemy zlikwidować przesuwając 50 cm ściany bocznej (chcemy też troszkę powiększyć salon).

Dzięki temu przesunięciu, zyskamy metr blatów łącznie w kuchni.

Mam natomiast inne pytanie, czy ktoś zastanawiał się jak wyizolować akustycznie górę od dołu? Jakieś drzwi przesuwne? Kotara?

Pomieszkujemy czasem u teściów (np teraz na święta) i tam problemem mimo dużej powierzchni, jest właśnie akustyka. Jaka jest przyjemność z posiadania domu i dwóch poziomów, jeżeli ktoś oglądający tv na dole lub głośno dyskutujący, nie daje spać osobom w sypialniach u góry?

Taki problem istnieje zapewne z powodu braku drzwi na klatce schodowej, i zastanawiam się co zrobić, żeby tego uniknąć.

Ps. Zlitujcie się nad ciekawskimi, i wrzućcie jakieś foty wnętrz :)
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Hej :) Mam ogromną prośbę do tych , którzy mieszkają już w swoich Asikach : pochwalcie się proszę i dodajcie zdjęcia swoich gotowych pomieszczeń. Interesuje mnie najbardziej kuchnia, łazienki oraz salon ;). My ruszamy z budową w kolicach maja - czerwca ;) już nie możemy się doczekać. Pozdrawiamy , Ewa
Andrzela
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Andrzela »

Niestety my z mężem jeszcze nie mieszkamy, ale zamierzamy się wprowadzić w ciągu najbliższych trzech miesięcy :-) Łazienki już gotowe, większość podłóg też. Jesteśmy na etapie wyboru drzwi i mebli kuchennych. Z dotychczasowych doświadczeń możemy śmiało polecić dodatkowe okno dachowe nad klatką schodową (dzięki temu, że trochę światła dziennego wnika na schody, my sami czujemy się lepiej a i dla dzieci będzie bezpieczniej).
Andrzela
Domator
Posty: 7
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Andrzela »

Aaaa i zapomniałam dodać, że daszek nad tarasem był dla nas stanowczo za krótki ( 1 metr!) , dlatego zdecydowaliśmy się go wydłużyć. Zdjęcia zamieszczam poniżej. Ponadto zamurowaliśmy cześć wyjścia na taras, zostawiając jedynie dwa skrzydła- w ten sposób zyskaliśmy miejsce na komplet wypoczynkowy.
Załączniki
domek3.jpeg
domek2.jpeg
domek.jpeg
ManiekRSL
Domator
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2017, 15:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: ManiekRSL »

Myśmy też trochę zmodyfikowalisny swojego asa :)
W tym tygodniu stan surowy zamknięty, i jedziemy dalej puki pogoda sprzyja. Zdjęcia wrzucę jak będę miał chwilkę czasu i jak już będą okna.
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Cześć Andrzela :) cieszę się że się odezwałaś. My też planujemy wstawić okno na klatce schodowej , również ze względu na dzieci ;). Możesz w wolnej chwili wstawić zdjęcia gotowych łazienek? Ciekawa jestem ile faktycznie można pomieścić w tej małej łazience. Dzięki.
Ewa i Marcin
Domator
Posty: 30
Rejestracja: 29 paź 2017, 18:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Ewa i Marcin »

Cześć ManiekRSL :)
My dopiero na wiosnę ruszamy z budowa wiec już zazdroszczę tego etapu. Powodzenia . Dajcie znać co jeszcze warto zmienić ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości