Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Witam ponownie, widzę chwilowy zastój w wątku:).
Pytanie mam odnośnie okien dachowych: ze względu na wysoką ścianę kolankową, jakiego typu okna macie zamontowane ? Chodzi mi o sposób otwierania i oś obrotu, głównie.

Prawdopodobnie na naszym Asie w ciągu dwóch tygodni wyląduje płaska dachówka Koramic Orea 9 :D, także zapewne niedługo podzielę się zdjęciami.

A póki co kolejne etapy budowy za nami:
Załączniki
Zbrojenie Stropu 1
Zbrojenie Stropu 1
Zbrojenie stropu 2
Zbrojenie stropu 2
Zbrojenie schodów. Tu skorzystaliśmy z pomysłu Sławomira na poszerzenie stopni :)
Zbrojenie schodów. Tu skorzystaliśmy z pomysłu Sławomira na poszerzenie stopni :)
Balkon nad wykuszem.
Balkon nad wykuszem.
Dozbrojony balkonik nad wejściem. Wysunęliśmy także trzpienie  na zewnętrzną ścianę kolankową.
Dozbrojony balkonik nad wejściem. Wysunęliśmy także trzpienie na zewnętrzną ścianę kolankową.
Asik z zabetonowany stropem, czeka na murarzy :).
Asik z zabetonowany stropem, czeka na murarzy :).
Gotowe schody...w stanie surowym oczywiście.
Gotowe schody...w stanie surowym oczywiście.
Sciany kolankowe gotowe, czekają na zbrojenie wieńców.
Sciany kolankowe gotowe, czekają na zbrojenie wieńców.
I betonowanie trzpieni i wieńców.
I betonowanie trzpieni i wieńców.
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Jest na forum ktoś kto już wykończył asa i chciałby podzielić się jakimiś zdjęciami (elewacja/wnętrze)?
mnkkvk
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:18
Kontakt:

Jak rozwiązać wentylację w tym projekcie?

Post autor: mnkkvk »

Witam.
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia lub opisać jak rozmieścił wentylację niemechaniczną w domu? Na dachu mam zainstalowane 3 dodatkowe kominki wentylacyjne. Czy mogę podłączyć (np trojakiem na stychu) kilka pomieszczeń pod jeden kominek. Konkretnie mowie o polaczeniu wentylacji kuchni z lazienką u góry.. Idzie to w jednym pionie, więc czy mogę poprowadzić 2 kanały z rur na strych i tam połączyć trojakiem do jednego kominka na dachu. Jakich rurek się używa do wentylacji?
Bastek1980
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Bastek1980 »

Witam. Właśnie niedawno podpisaliśmy umowę rezerwacyjną na Asa piątego. Kupujemy (mam nadzieję) ten dom w stanie deweloperskim. Szukałem jakichkolwiek wizualizacji lub zdjęć wykończonych wnętrz tego domu, jednak bezskutecznie. Zamieszkał już ktoś w tym domu? Macie jakieś zdjęcia? Szukam inspiracji i ewentualnych podpowiedzi, zwłaszcza w aranżacji kuchni i salonu.
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Jak rozwiązać wentylację w tym projekcie?

Post autor: no1muzzy »

mnkkvk pisze:Witam.
Mógłby ktoś wrzucić zdjęcia lub opisać jak rozmieścił wentylację niemechaniczną w domu? Na dachu mam zainstalowane 3 dodatkowe kominki wentylacyjne. Czy mogę podłączyć (np trojakiem na stychu) kilka pomieszczeń pod jeden kominek. Konkretnie mowie o polaczeniu wentylacji kuchni z lazienką u góry.. Idzie to w jednym pionie, więc czy mogę poprowadzić 2 kanały z rur na strych i tam połączyć trojakiem do jednego kominka na dachu. Jakich rurek się używa do wentylacji?

Witaj kolego, kuchnia to jednak powinna mieć swój kanał wentylacyjny, a najlepiej dwa (jeden do okapu). Połączyć na strychu trójnikiem można wentylację z dwóch pomieszczeń, chociaż nie jest to zalecane przez projektantów, ale generalnie się to sprawdza.
Ja osobiście dołożyłem jeden komin w którym mam trzy kanały wentylacyjne, od kuchni dwa i jeden od łazienki na górze.
Bastek1980
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Bastek1980 »

Jaki jest wymiar okien kuchennych?
Bastek1980
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Bastek1980 »

Poważnie? Nikt nie zna wymiaru tych okien, czy nikt nie czyta już tego forum?
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Witam kolego
Oczywiście każdy czyta, tylko czasu brak na odpowiedź ;)
Ja w sprawie okien nie pomogę bo u siebie całkowicie zmieniłem układ okien w kuchni.

Oczywiście dotrzymam obietnicy co do wstawienia zdjęć z gotowego ASA.
Coraz bliżej do końca.

W przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia gotowej elewacji jak by ktoś był zainteresowany.
Bastek1980
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Bastek1980 »

Sławomir pisze:Witam kolego
Oczywiście każdy czyta, tylko czasu brak na odpowiedź ;)
Ja w sprawie okien nie pomogę bo u siebie całkowicie zmieniłem układ okien w kuchni.

Oczywiście dotrzymam obietnicy co do wstawienia zdjęć z gotowego ASA.
Coraz bliżej do końca.

W przyszłym tygodniu wrzucę zdjęcia gotowej elewacji jak by ktoś był zainteresowany.
Na wszelkie podpowiedzi i inspiracje odnośnie wyglądu domu jestem otwarty :) Jeżeli zmieniałeś rozmiar okien, to może w oryginalnym projekcie masz je zwymiarowane?
justa712
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 26 sty 2017, 12:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: justa712 »

Wymiar okien w kuchni w świetle konstrukcji: szer. 750 x wys. 1500 i szer. 1800 x wys. 1500 ;)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości