Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Oczywiście, że nie odzyskam pieniędzy które włożyłem w dodatkowe rzeczy, zdaję sobie z tego sprawę. I nie taki był mój cel. Wartością dodaną, a u mnie chyba nadrzędną jest bardzo dobre wyciszenie domu. Przy 40 cm piany na poddaszu i oknach trzy szybowych jest bardzo cicho. W obecnym domy przez wszelkie nieszczelności wszystko w środku słychać, a w nowym, mimo braku elewacji już jest o niebo ciszej.

Pytasz o strop lany na poddaszu, jeżeli masz pieniądze i chęć to rób, ja nie zrobiłem i trochę żałuję, znajomy ma już kilka lat i zero pęknięć, też świetnie wygłuszone, dodatkowa ochrona podczas silnych wiatrów.

A propos mojej budowy, bo już jakiś czas nie wstawiałem zdjęć, to jestem już prawie na ukończeniu wykończenia, jak tylko będzie wszystko zrobione dodam nowe zdjęcia.

Pozdrawiam
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Witam ponownie, mam pytanie do tych którzy już zbudowali przynajmniej SS.

Pytanie dotyczy kawałka stropu nad wejściem do domu, czy wykorzystaliście tą przestrzeń żeby powiększyć pralnie i przesunęliście ścianę na której leży murłata do zewnątrz budynku ?
Jeśli tak to czy w jakiś sposób dozbrajaliście strop w tym miejscu?
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Skoro nikt, to pytanie do kogoś z biura projektowego: czy kawałek stropu nad wejściem (płyty balkonowej), można swobodnie wykorzystać rezygnując z ściany kolankowej w pralni i przenosząc na ścianę zewnętrzną dwa trzpienie opierając na niej murłatę, czy wymaga to zmian w zbrojeniu stropu ?

Zyskując tym samym większa powierzchnię w pralni.

Sprawa o tyle pilna że w tym tygodniu zaczynam zbrojenie na stropie....
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Witam
Nie dokładnie przeglądałeś wątek kolego !
Ja mam takie rozwiązanie, na stropie jest kilka drutów więcej. Ogólnie zrezygnowałem z podwójnego zbrojenia na rzecz "figur"
Kierownik budowy przed zalaniem stropu był, zatwierdził i cacy :D
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: jakubc »

no1muzzy pisze:Skoro nikt, to pytanie do kogoś z biura projektowego: czy kawałek stropu nad wejściem (płyty balkonowej), można swobodnie wykorzystać rezygnując z ściany kolankowej w pralni i przenosząc na ścianę zewnętrzną dwa trzpienie opierając na niej murłatę, czy wymaga to zmian w zbrojeniu stropu ?
i
Sławomir pisze:Ja mam takie rozwiązanie, na stropie jest kilka drutów więcej. Ogólnie zrezygnowałem z podwójnego zbrojenia na rzecz "figur"
Kierownik budowy przed zalaniem stropu był, zatwierdził i cacy :D
No i to by zamykało temat - trzeba by zazbroić dodatkowo, ale to w jakim stopniu leży w gestii kierownika budowy :) Generalnie sprawa wykonalna.
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Dzięki za odpowiedź.

Sławomir, czy masz może jakieś zdjęcia dozbrojonego kawałka stropu przed betonowaniem? Co tam dorzuciłeś ?
No i oczywiście czekam z niecierpliwością na jakieś zdjęcia z wnętrza wykończonego Asika :).

Poniżej wstawiam kilka fotek z naszej budowy:
Załączniki
DSC_0551.JPG
DSC_0562.JPG
DSC_0601.JPG
DSC_0604.JPG
DSC_0618.JPG
DSC_0641.JPG
DSC_0658.JPG
DSC_0662.JPG
DSC_0670.JPG
DSC_0675.JPG
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Cd.
Załączniki
DSC_0705.JPG
DSC_0707.JPG
DSC_0722.JPG
DSC_0726.JPG
DSC_0729.JPG
DSC_0730.JPG
DSC_0740.JPG
DSC_0749.JPG
DSC_0763.JPG
DSC_0778.JPG
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

cd2
Załączniki
DSC_0780.JPG
DSC_0781.JPG
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Niestety nie mam zdjęć konkretnej części stropu.
Co do zdjęć wykończonego Asa to trzeba jeszcze chwilę poczekać. Płytki już na ukończeniu, grzejniki łazienkowe wiszą, część sufitów pomalowana. Ale niestety nie wszystko zrobione do końca, obiecuję, że jak tylko będzie zrobione to wstawiam fotki.
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

A może ktoś krył dach płaską dachówką i chciałby podzielić się zdjeciami?:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości