Projekt domu - As V NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
ZanetaLodz
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2016, 14:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: ZanetaLodz »

Witam. Podoba nam się ten domek, fajnie że ktoś buduje i dzieli się informacjami. My jesteśmy na etapie wyboru projektu - dlatego - jak to możliwe - byśmy chcieli prosić o jakieś informacje dot. budowy, wskazówki, koszty itd.,,, bardzo dziękujemy i pozdrawiamy Żaneta i Marcin (zaneta29@interia.pl)
j.szuma
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: j.szuma »

Sławomir, bardzo dziękuje za podzielenie się zdjęciami i doświadczeniem z budowy domu As V. Również zdecydowalismy się na budowę tego domu z nielicznymi poprawkami. W związku z tym mam do Pana parę pytań i będę wdzięczna za odpowiedź.
1. Czy zadaszenie nad tarasem nie robi zbyt dużego cienia w oknach? Lubię słoneczne pomieszczenia i boję się, że daleko wypuszczony dach mógłby stwarzać cień, nie przepuszczać słońca do salonu. Wstępnie zdecydowaliśmy się skrócić dach nad tarasem do długości jak nad garażem.
2. Czy uważa Pan, mając już wybudowany dom, że pod schodami można zabudować kuchnię w podobny sposób jak na zdjęciu - rezygnując tym samym ze spiżarni? Obrazek
3. Czy uważa Pan, że warto podnieść ścianę kolankową o 1 pustak?

Będę wdzięczna za udzielenie odpowiedzi i rad dot. budowy oraz czekam na kolejne fotorelacje z budowy.

Pozdrawiam,
Załączniki
resize$860-860-1.jpg
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Witam
Bardzo proszę o zwracanie się na forum do siebie po imieniu bądź nicku ;) ja mam na imię Sławek.

ad. 1) Jeżeli lubisz dobrze nasłonecznione pomieszczenia to nie rezygnuj z dużych drzwi balkonowych.
Ja osobiście nie uważam, żeby dach w obecnej formie nadmiernie przesłaniał okna. Wręcz przeciwnie w upalne dni gdy słońce jest w zenicie powstrzyma duże nagrzanie salonu, a gdy słońce jest już niżej, to promienie pięknie wpadają do pomieszczenia i bardzo je doświetlają.

ad. 2) Sam pomysł na kuchnie pod schodami bardzo fajny, czy zmieści się w tym Asie, tego nie wiem. Jutro przy odrobinie czasu narysuję na ścianie w kuchni linię wyznaczającą schody i spróbuje wszystko z wymiarować.
Sam chciałem pod pierwszą częścią schodów (tą niską) zrobić szuflady, ale jakoś pomysł upadł, bo tak naprawdę tam jest bardzo mało miejsca na spiżarkę.

ad. 3)Jeżeli chodzi o ścianę kolanową to jest już bardzo wysoka. Ja mam może nie za dużo bo 173cm wzrostu i powiem, że przez okno dachowe nie jestem w stanie zobaczyć ogrodu, postaram się zrobić jakieś zdjęcia ze środka to je zamieszczę.
Poza tym zrezygnowaliśmy z tych dziwnych ścian które są w pokojach nad garażem i zyskaliśmy kilka dobrych cm. Może tam będzie nisko, ale jakąś szafkę tam wciśniemy lub zrobimy szafki ala garderoba z przesuwnymi drzwiami.

Jak tylko będzie jutro czas to wstawię kolejne zdjęcia.
P.S. Jutro pierwszy dzień hydraulików :D
j.szuma
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: j.szuma »

Słąwku ;) dzięki za wyczerpujące odpowiedzi na pytania :)
Czy możesz jeszcze napisać na jakiej wysokości znajduje się okno w kuchni? Czy parapet w kuchni będzie na tym samym poziomie co blat kuchenny? My wczoraj podpisaliśmy umowę z firmą budowlaną, jednak musimy trochę poczekać na załatwienie formalności. Czy masz może pomysł na zagospodarowanie małej kuchni? Bo trochę się przejmuję jej rozmiarami. Będę wdzięczna jak w przyszłości zamieścisz jakieś fotki z wewnątrz.
Nppn
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2016, 17:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Nppn »

Hej Sławku tak samo jak Ty zdecydowaliśmy się na Asa :) i mamy prośbę o wysłanie orientacyjnej kwoty ssz gdyż planujemy budżet wydatków do kredytu i bardzo by nam to pomogło nppn1987@gmail.com..pozdrawiam Paulina..no i czekamy na zdjęcia jak domek wygląda w środku :)
Nppn
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 16 mar 2016, 17:07
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Nppn »

Hejka mam jeszcze jedno pytanie Sławku czy można wpaść do ciebie na budowę w któryś wolny weekend? Mamy tylko 1,5 godz jazdy samochodem do Tarnowa, z chęcią oglądnęlibyśmy Asa już wybudowanego...pozdrawiam Paulina
Sławomir
Domator
Posty: 32
Rejestracja: 20 sty 2015, 06:41
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Sławomir »

Halo, Witam.
Zdjęcia ze środka jak najbardziej zamieszczę, ale teraz brak czasu.
W tym momencie mam przygotowanie otworów pow wstawienie okien, zaraz po świętach mam mieć okna i szybko po montażu, tynki :)
Co do spotkania to jestem za, sam też chciałem zobaczyć gotowego Asa przed zakupem projektu, lecz nikt na forum się nie udzielał. Teraz miałem już kilku "Zwiedzających" :o Termin ustalimy mailowo.

Pozdrawiam
Twonk
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 05 sty 2013, 23:56
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: Twonk »

Witam,
sprzedam gotowy projekt domu As V- odbicie lustrzane. Projekt zakupiony w pracowni
http://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty ... _odbicie/1
Więcej informacji na e-mail: kulesza.a@wp.pl.
no1muzzy
Domator
Posty: 27
Rejestracja: 23 kwie 2016, 01:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: no1muzzy »

Temat umarł a my właśnie kupiliśmy projekcik :). W związku z tym kilka pytań, może jeszcze ktoś z budujących zajrzy na forum:).

1. Czy może mi ktoś powiedzieć jaka jest oszczędność w sytuacji kiedy okno narożne w wykuszu zastąpimy jednym oknem na środku wykuszu, i jaki maksymalny rozmiar okna by tam pasował ?

2. Zamiana wentylacji mechanicznej na tradycyjną grawitacyjną, jak najłatwiej przeprowadzić tą zmianę, tzn którędy poprowadzić przewody wentylacyjne ?

3. wykończenie kuchni, czy pod schodami zmieści się lodówka, kosztem części spiżarki ? Może ktoś wrzucić fotki wykończonej kuchni, bo widziałem że parę osób ma swoje domu już praktycznie gotowe ?

4. buduje ktoś Asa V w okolicach Lublina ?:)


Pozdrawiam
j.szuma
Żółtodziób
Posty: 7
Rejestracja: 15 lut 2016, 18:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - As V NF40

Post autor: j.szuma »

tak, pod schodami zmieści się lodówka. Zajrzyj na forum as III G - tam kuchnia i spiżarka są takie same jak w Asie V.Chyba od strony 26 tamtego forum znajdują sie zdjęcia gotowych domów z zagospodarowanym schowkiem - również z wbudowaną lodówką.

Ja za miesiąc ruszam z budową As V, ale w okolicach Poznania.

Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości