Projekt domu - Akord II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

A to nasze schody - w końcu można normalnie już wchodzić :)
Załączniki
49568734_691655021231731_7571565427705249792_n.jpg
Budujemynaszdom
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2019, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Budujemynaszdom »

Witam wszystkich ;) od dłuższego czasu przyglądam się projektowi i forum. Od kąd podjęliśmy decyzję o budowie domu akord jest bezkonkurencyjny faworytem wręcz idealny dla nas ze względu na wąska działkę jak i 5 osobowa rodzinę 😁. Ale do sedna chciałam się Was zapytać jakie zmiany zrobiliście co byście ewentualnie jeszcze zmienili ja myślę o dużym salonie kosztem pokoju na dole, przedłużenie korytarza na górze celem uzyskania pokoju nad garażem zastanawiam się czy w pokojach na górze zrobić zwykle okna czy balkony francuskie no i spiżarka przy kuchni co lepsze więcej szafek czy spiżarka??? Zastanawia mnie jeszcze kosztorys czy ta wycena ma jakieś odniesienie w rzeczywistości. Będziemy budować na Mazowszu okolice Siedlec (mam nadzieję bo projekt jeszcze nie kupiony) 😁 pozdrawiam
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

Dla nas najlepszą zmianą jaką zrobiliśmy to dołożenie balkonu dla górnych pokoi o wymiarach 8x3- dzięki temu mamy zadaszony taras. a co chodzi o kosztorys - niestety nas wszystko wyniosło dużo dużo więcej.
Marta7
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 22:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Marta7 »

Witam wszystkich na forum :). Startujemy z budową w marcu (o ile pogoda pozwoli) na Mazowszu. Zmian w projekcie zrobiliśmy niewiele chociaż wydaje mi się, że takich znaczących pod względem funkcjonalnym: podnieśliśmy ściany poddasza, dodaliśmy okno w pomieszczeniu gospodarczym, dodaliśmy okno ścienne na klatce schodowej oraz zlikwidowaliśmy kominek... Jesteśmy na etapie tworzenia kosztorysu i tutaj moja prośba do szczęśliwych posiadaczy gotowych Akordów o podzielenie się kosztorysem marta.guziak7@gmail.com. Co prawda wycenę inwestorską wykona nam architekt, ale chciałabym tak realnie wiedzieć na jakie koszty mniej więcej się szykować. Z góry wielkie dzięki.
Paweł, Akord VI
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Paweł, Akord VI »

A czy ktoś pokusił się o zmianę stropu na teriwa, i czy jest to możliwe ?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 12:49 przez Paweł, Akord VI, łącznie zmieniany 1 raz.
Budujemynaszdom
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2019, 13:36
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Budujemynaszdom »

A jaki koszt +/- ssz (mam na myśli ściany dach okna+drzwi)? Znajomy znajomego nie znając szczegółowo projektu ale widząc postawiony dom powiedział około 150 tys czy to realna kwota - wybaczcie jeśli się wygłupiłam z pytaniem ale kompletnie nie znam się na budowie planuje pierwsza budowę w swoim życiu ;)
Marta7
Żółtodziób
Posty: 10
Rejestracja: 07 sty 2019, 22:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Marta7 »

Podłączam się pod pytanie z postu powyżej. Również nie mam kompletnie wiedzy na temat budowy domu, a co dopiero kosztów. Przeglądając uważnie wątek i mając już trochę wycen za sobą - zarówno z materiałem jak i bez, zakładam około 240 tys SSZ, ale sama już nie wiem.... bo wahania kosztów robocizny to jest 100%. :shock:
Paweł, Akord VI
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 10 sty 2019, 16:49
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Paweł, Akord VI »

Witam. jeżeli ktoś z forum z okolic woj.Lubelskiego zechciałby pochwalic się swoim wybudowanym (w różnym stanie zaawansowania) Akordem to z miłą chęcią wybralibyśmy się z żoną na wycieczkę i na wymianę spostrzeżeń. Jeżeli znajdą sie chętni to proszę o kontakt na email pawel304@vp.pl. Z góry dziękuje.
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

Witam, aktualnie wykańczamy środek. SSZ kosztował nas ponad 230 000. Nic nie robiliśmy sami. Oczywiście można do takiego stanu doprowadzić wiele taniej, tylko pytanie co dla kogo jest ważne. Dla przykładu: koszt rolet z silnikami 10 000. Okno przesuwne w salonie + 3 000. Okna energooszczędne, płaska dachówka, odgrom na dachu, łupek na kominie, czapy granitowe - to rzeczy, które u nas zdecydowanie wpłynęły na taki wynik końcowy. Budowa balkonu 8mx3m = dodatkowe słupy, zbrojenia, beton. Nawet antracytowa brama garażowa czy drzwi wejściowe - > ceny są przeróżne. Zatem SSZ można zrobić i za więcej niż 250 000, a można też pewnie za 150 000.
dogu
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2017, 22:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: dogu »

Budujemynaszdom pisze: 14 sty 2019, 13:56 Ale do sedna chciałam się Was zapytać jakie zmiany zrobiliście co byście ewentualnie jeszcze zmienili ja myślę o dużym salonie kosztem pokoju na dole, przedłużenie korytarza na górze celem uzyskania pokoju nad garażem zastanawiam się czy w pokojach na górze zrobić zwykle okna czy balkony francuskie
U nas robimy balkony francuskie i mamy korytarz na strych z tym,że nasz Akord to VI więc ten korytarz jest krotszy niż w II
Załączniki
IMG_20181102_141058.jpg
IMG_20181025_171407.jpg
Ostatnio zmieniony 15 sty 2019, 14:02 przez dogu, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości