Projekt domu - Akord II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Sławek1977
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Sławek1977 »

Ja mam deskowanie i zamierzam dać 15 między krokwie i 10 lub 15 na. Czy będzie ciepło? Będzie, bo podkręcę ogrzewanie :) Ostatnie zimy sa raczej łagodne, temperatury mocno na minusie max 1 miesiąc. Czy warto pakować się w drogie wełny ? Nie jestem przekonany bo wełna z lambdą poniżej 0.35 to już dość droga wełna.
jdwo
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2018, 15:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jdwo »

Witam. Bardzo spodobał mi się projekt domu Akord II, chciałbym w przyszłym roku rozpocząć budowę i mam pytanie. Budował może ktoś taki dom w województwie podkarpackim i czy udostępniłby do obejrzenia? Pozdrawiam
pracusele
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: pracusele »

Sławek1977 pisze: 23 lis 2018, 21:32 Ja mam deskowanie i zamierzam dać 15 między krokwie i 10 lub 15 na. Czy będzie ciepło? Będzie, bo podkręcę ogrzewanie :) Ostatnie zimy sa raczej łagodne, temperatury mocno na minusie max 1 miesiąc. Czy warto pakować się w drogie wełny ? Nie jestem przekonany bo wełna z lambdą poniżej 0.35 to już dość droga wełna.
Dziś na składzie sprzedawca potwierdzał by zdecydowanie dać między krokwie 15cm wiec finalnie tak zrobię na krokwie tez 15cm. Faktycznie co do zim masz racje - to w lecie robi się coraz cieplej i tu dobrze było by to jakoś wyizolować by nie było za gorąco;)
lanvinka
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: lanvinka »

Hej :) mam takie pytanie do właścicieli domu, czy ktoś decydował się na jednopoziomową płytę fundamentową zamiast tradycyjnych fundamentów? czy dokonywaliście takich adaptacji do projektu i jak udało wam się obejść różnicę poziomów pomiędzy garażem a resztą domu? :?: ;)
Awatar użytkownika
jakubc
Moderator
Posty: 362
Rejestracja: 17 paź 2014, 09:26
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jakubc »

lanvinka pisze: 09 gru 2018, 16:08 Hej :) mam takie pytanie do właścicieli domu, czy ktoś decydował się na jednopoziomową płytę fundamentową zamiast tradycyjnych fundamentów? czy dokonywaliście takich adaptacji do projektu i jak udało wam się obejść różnicę poziomów pomiędzy garażem a resztą domu? :?: ;)
Witamy na forum :)
Nie pamiętam, jak tutaj w Akordzie, ale kilka osób na forum chwaliło się płytą fundamentową:
https://forum.domoweklimaty.pl/viewtopi ... ycie#p7458
https://forum.domoweklimaty.pl/viewtopi ... ycie#p2898
https://forum.domoweklimaty.pl/viewtopi ... ycie#p4719
https://forum.domoweklimaty.pl/viewtopi ... ycie#p4395

W Asie IIIG i w Alabastrze są zdjęcia - wyrównane poziomy między tymi pomieszczeniami, ew. później zmiana poziomów dokonana w grubości posadzki (parter ma dużo więcej styropianu ze względu na instalacje). W każdym razie warto też w tamtych tematach zasięgnąć jezyka :)
Pozdrowienia od zespołu DK :) - Jakub
DISCLAIMER: Prezentowane na forum opinie są indywidualnymi opiniami postującego. Oficjalne stanowisko Domowych Klimatów może być inne!
lanvinka
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 04 lis 2018, 16:18
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: lanvinka »

Dziękuję za wpis przyda się :!: :D na pewno się zapoznam :)
Damiannn2552
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2017, 13:35
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Damiannn2552 »

Witam. Pytanie odnośnie kosztów. Podzielicie się informacją, jak przedstawia się z waszej perspektywy czasu, koszt wybudowania Akorda w stanie surowym otwartym lub deweloperskim?
Dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam ;)
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Witam ponownie wszystkich forumowiczów, nadszedł czas na podsumowanie roku 2018. Zgodnie z tym co ostatnio pisałem udało się wykonać wszystkie zaplanowane zadania na listopad - grudzień a nawet jeszcze trochę więcej :D :D :D tzn :
-elewacja,
-elektryka,
-tynki,
-rekuperacja - pierwszy etap instalacji
-poddasze w trakcie realizacji,

A z okazji nadchodzącego 2019 r życzę wszystkim inwestorom szczęśliwego wykończenia wymarzonych Akordów w nadchodzącym roku.
Załączniki
takie tam z ukrycia :)
takie tam z ukrycia :)
IMG_20181227_110511.jpg
IMG_20181216_143102.jpg
IMG_20181222_161742.jpg
wełna 2x18 cm
wełna 2x18 cm
pomysł na "barierkę " murowaną
pomysł na "barierkę " murowaną
widok z góry
widok z góry
pajęczyna nad głową
pajęczyna nad głową
rekuperacja - piony w szafie tzn. w garderobie
rekuperacja - piony w szafie tzn. w garderobie
tynki
tynki
kozak_k
Żółtodziób
Posty: 20
Rejestracja: 30 kwie 2017, 19:06
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: kozak_k »

Hej Jackal
Tempo masz niezłe! Pokażesz dom od tyłu? Jak wyszły okna balkonowe w pokojach na górze?

No i wszystkim szczęśliwego wykończenia Akordów!
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Mówisz i masz :)
Załączniki
IMG_20181227_110614.jpg
IMG_20181227_110551.jpg
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości