Projekt domu - Akord II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Dokładnie tak mierzone od "wewnętrznej" tylko w pralni nie nad garażem. Udało mi się namierzyć moje notatki ze zmianami i wychodzi na to że mam 244 + 24 ściana czyli tak samo jak u Ciebie. Krokwie w niczym nie przeszkadzają bo" oś symetrii" otworu na drzwi jest zaledwie 25 cm przesunięta w stosunku do osi symetrii pomieszczenia nad garażem.
Załączniki
zmiany_poddasze.png
dogu
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2017, 22:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: dogu »

A powiedz jeszcze proszę masz stopień do pomieszczenia nad garażem czy masz na jednym poziomie ?
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Tak będą dwa stopnie, różnica poziomów jest prawie jak w projekcie tzn. 28cm zamiast 30cm bo mój Bob budowniczy się machnął o 2cm :lol:
dogu
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2017, 22:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: dogu »

U nas tez jest niżej 28 cm :) Ścianka kolankowa nad garażem ile ma u Ciebie ? Jak będziesz na budowie cyknąłbyś zdjęcie jak przechodzą krokwie nad drzwiami do pomieszczenia nad garażem :)
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Mówisz i masz dziś wieczorem jak robiłem elektrykę zrobiłem zdjęcie :) ściankę kolankową zmierzę jutro bo na pewno jest taka jak w projekcie + tolerancja mojego majstra tylko nie pamiętam ile tam w plusie wyszło :lol:
Załączniki
IMG_20181025_194155.jpg
dogu
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2017, 22:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: dogu »

Dzieki wielkie :) Miejsca nad drzwiami jest jeszcze sporo Widocznie ja coś źle pomierzyłem :)
jackal
Żółtodziób
Posty: 13
Rejestracja: 03 paź 2018, 08:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: jackal »

Zmierzyłem, ścianka kolankowa ma 50cm czyli jest 8cm wyższa niż w projekcie, oczywiście ta w części mieszkalnej też jest podwyższona żeby obydwa dachy się "zgrały".
dogu
Majsterkowicz
Posty: 26
Rejestracja: 13 lis 2017, 22:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: dogu »

Dzieki wielkie :) Wychodzi ,że mamy prawie identycznie bo u nas nad garażem scianka ma +- 48 cm :)
baka
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: baka »

witam, czy można prosić o zdjęcia kuchni już urządzonych, szukam inspiracji
pracusele
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: pracusele »

Witajcie,
Rozpoczynam ocieplanie poddasza , zdecydowałem się na Isover super mata 0,33, i teraz mam dylemat bo wg. projektu jest 40cm na skosach - czy tyle dawaliście? Krokwie 18 cm czy na pierwszą warstwę dawać 18cm wełny, jedni twierdza ze jak dobra membrana to dawać 18 cm bo i tak sie uleży, drudzy ze dawać 2 cm mniej. Jak robiliście i jaką finalnie daliście grubość. Czy ktoś może się podzielić czy przy zastosowanej grubości jest chłodno latem na poddaszu a zima ciepło? Dach mam nie deskowany. Wstępnie rozważałem położyć 2x 18cm ale czy to ma sens od strony technicznej ?
Z góry dzięki za wszelkie uwagi.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości