Projekt domu - Akord II

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
artklu
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 29 gru 2017, 16:11
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: artklu »

Czy ktoś buduje w okolicy Krakowa(Małopolski i nawet Śląska) którąś z wersji Akord? Przymierzam się do rozpoczęcia w tym roku, chciałbym posiłkować się namacalnym przykladem. Jesli ktoś z Panstwa miałby uprzejmość pokazać swoj projekt i opowiedziec pokrótce o nim, proszę o wiadomosć lub mail: kluczewski.artur@gmail.com
Z góry dziękuję!
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

Czy Wasze trójkątne okna się otwierają? Firma, w której mamy zamówione okna twierdzi, że kąt za ostry i okno nie będzie się otwierało. Proszę o pomoc - czy ma ktoś je otwierane i gdzie było zamawiane?
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

Sławek1977 pisze:Obrazek

u mnie krok dalej ale nie za daleko :D Okna zamówione, dekarz w październiku i na ten rok finito
dzień dobry,
czy Pana okno trójkatne się otwiera? jeśli tak, to z jakiej firmy Pan je zamawiał?
pracusele
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: pracusele »

Witam,
W oknie trójkątnym oba skrzydła są otwieralne. Okna zamawiałem w Oknoplast.
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

dziękuję za informację. A jakie wyszły Panu wymiary tego okna (podstawa i wysokość)? chcieliśmy okno podzielić na 3 części i nawet w tej opcji firma mówi, że ta środkowa część nie będzie się otwierała :( a nie umiem sobie wyobrazić, że mam nie myć okna : (

pracusele pisze:Witam,
W oknie trójkątnym oba skrzydła są otwieralne. Okna zamawiałem w Oknoplast.
Sławek1977
Majsterkowicz
Posty: 32
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:16
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: Sławek1977 »

Ja musiałem zwężyć odrobinę garaż i ekipa budowlana zasugerowała zmniejszenie również okna do 3m ( orginalnie 3,33m) . Zamawiając w firmie Vetrex miało być wszystko uchylno otwieralne. Po montażu okazało się że jest tylko uchylne co wprawiło nas w niemałe osłupinie. Okazało się że firma vetrex nie była w stanie wyprodukować takiego okna więc poinformowała moją firmę montażową o tym fakcie a firma nie poinformowała nas . Skończyło się dość nieprzyjemnie ale dostaliśmy dodatkowy rabat i się rozstaliśmy .
Okno można opuścić w dość łatwy sposób na zawiasach w celu np. umycia.

Obrazek
mariuszg
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2018, 17:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: mariuszg »

Witam.Mam pytanie czy ktos na slasku lub w okolicy buduje dom akord II?jestem zainteresowany budowa takiego domu ale jak narazie szukam jakis danych zeby koszta wycenic(musze sie okreslic przy kredycie hipotecznym czy bedzie mnie stac na ten dom niestety) jaki jest koszt budowy w stanie surowym? czy moze ktos podesłac kosztorys zebym mogł w kilku firmach dac do wyceny i porównac bo znajac życie rożnice mogą byc kolosalne.z góry dziekuje
aniol120
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 20 gru 2017, 12:47
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: aniol120 »

witam,

budujemy ten dom na Śląsku w Kobielicach. Aktualnie rozpoczęliśmy układanie dachówki. Kosztorysu nie mamy, ale wiemy, że stan surowy zamknięty wyniesie nas 250 tys, z tym, że z dość dobrych materiałów budowaliśmy, dobre okna zamówiliśmy, drzwi, a do tego podnosiliśmy się dość sporo od ziemi, co też zwiększyło koszta i dodaliśmy z tyłu domu ogromny balkon, na który wychodzi się z dwóch pokoi, więc doszły i spore słupy, no i dodatkowe koszty. Pewnie można go o wiele taniej do tego stanu doprowadzić.
pracusele
Majsterkowicz
Posty: 31
Rejestracja: 25 wrz 2016, 13:10
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: pracusele »

aniol120 pisze:dziękuję za informację. A jakie wyszły Panu wymiary tego okna (podstawa i wysokość)? chcieliśmy okno podzielić na 3 części i nawet w tej opcji firma mówi, że ta środkowa część nie będzie się otwierała :( a nie umiem sobie wyobrazić, że mam nie myć okna : (

pracusele pisze:Witam,
W oknie trójkątnym oba skrzydła są otwieralne. Okna zamawiałem w Oknoplast.

Wymiar to 3450x1400, poszerzałem garaż i ze względu na małą zmianę kąta dachu okno jest niższe niż w projekcie.
Obrazek
baka
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:29
Kontakt:

Re: Projekt domu - Akord II NF40

Post autor: baka »

Witam wszystkich budujących, my na wiosnę zaczynamy z budową Akorda i bardzo bym chciałbym zobaczyć zdjęcia waszych akordów w środku tj. schody i rozłożenie kominka bo nie wiem czy my dobrze zrobiliśmy zmieniając jego położenie w salonie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości