Projekt domu - Taurus G2 NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: admin »

Damian84D
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 13:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: Damian84D »

Witajcie,
czy ktoś z Państwa buduje projekt Taurus G NF40 bądź już wybudował? :)
pastelinkaa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: pastelinkaa »

my jestesmy w trakcie.
na chwile obecna zlikwidowalismy sciane w przedsionku, zeby byla wieksza przestrzen, zrezygnowalismy z kominka i powiekszylismy wejscie do kuchni, zrezygnowalismy z spizarni w kuchni i z dzrzwi z przedsionka, spizarnie przeniesiemy prawdopodobnie pod schody, a wam jak idzie drodzy taurusi, macie jakies rady?
gustaw13
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2017, 13:27
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: gustaw13 »

Witam, przymierzam się do budowy taurusa. Niestety nie wiem do końca czy mnie na niego stać. Czy można ufać kosztorysom 350 tyś do stanu deweloperskiego ? Jestem ciekaw. Jak wasze finanse podpowiedzcie coś w tej materii. Dzięki pozdrawiam i powodzenia w budowie Robert (kujawsko - pomorskie)
katinka74
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: katinka74 »

Witam,
My również jesteśmy zainteresowani tym projektem. Martwi mnie tylko trochę mała kuchnia, ale po likwidacji spiżarni może jakoś to będzie.Chcemy dokonać kilku zmian np. na dole w łazience zrobić pralnie. Parę zmian z oknami. Zmienialiście może położenie kominka? A czy ktoś wybudował już ten dom i może coś powiedzieć o kosztach?
pastelinkaa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: pastelinkaa »

Cięzko mi powiedzieć o kosztach, my teraz konczymy stan surowy, a we wrzesniu mamy umowiona ekipę na dach. Daleka droga do stanu deweloperskiego:)
Co do projektu, to w przedsionku zrezygnowalismy ze sciany, dzięki temu powiekszyl nam sie holl. Nie zrobilismy drzwi z hollu do kuchni, dzięki temu w kuchni zrobie sobie szafki od podlogi do sufitu. W kuchni nie bedzie spizarani, tylko przeniesiemy ja pod schody. W salonie zrezygnowalismy z mniejszego okna tarasowego, bedziemy miec duzo okno i pod nim umiescimy kaloryfer. W garderobie po srodku umiesimy drzwi, bo teraz wyglada to smiesznie, polka jes przewidziana na waskiego buta.
Na dachy bedziemy miec dachowke betonowa tevivve brass.
Z kominka zrezygnowalismy, teraz sa takie inteligentne piece, sterowane na telefon, ze nie bedziemy sie chcieli bawic rozpaleniem kominka.
katinka74
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: katinka74 »

Witam
A stan surowy, ile Was do tej pory kosztował? Mam pytanie jeszcze odnośnie garderoby. Czy ona jest tak mała, że wchodzą tylko wąskie półki? Nie ma tam z 60cm?
pozdrawiam
pastelinkaa
Żółtodziób
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2017, 20:28
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: pastelinkaa »

w garderobie jedna strona byla wieksza niz 60cm, ok 90, a z drugiej strony 20, a teraz przerobilismy na 45 i 65
katinka74
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: katinka74 »

Dziękuję.Tak też mi się wydawało, że coś jest nie tak z tymi ścianami. Na rzucie piętra, na stronie architekta, z jednej strony jest jakby mniejsza, ale narysowana jest szafa, więc można sugerować się, że powinna mieć chociażby z 60 cm. A tu klops :( To w gruncie rzeczy za duża to ona chyba nie będzie?
A czy może mi jeszcze ktoś powiedzieć, czy na tej ściance w przedsionku, zaraz przy wejściu, graniczącej z kuchnią da się postawić np. szafkę na buty? Czy tam jest trochę miejsca czy bardzo wąsko?
I tak jeszcze z czystej ciekawości. Czy za te zmiany typu: zmiany/skrócenia okien, likwidacja spiżarni czy zamurowanie wejścia do kuchni od strony przedsionka architekt adaptujący projekt policzył sobie kaskę, czy nie zmienialiście tego w projekcie, tylko robicie to dopiero na etapie budowy?
pozdrawiam
katinka74
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Projekt domu - Taurus G2 NF40

Post autor: katinka74 »

Czy robicie rekuperację?
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości