Projekt domu - Borek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
admin
Administrator
Posty: 519
Rejestracja: 08 gru 2009, 15:27
Kontakt:

Projekt domu - Borek

Post autor: admin »

vangie
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Borek

Post autor: vangie »

Borek bardzo mi się podoba przy założeniu, iż dokona się pewnych modyfikacji.
Są w nim świetnie wykorzystane powierzchnie z przyzwoitymi pomieszczeniami na zaledwie 115m2 powierzchni użytkowej (co jest rzadko spotykane, szczególnie jesli na parterze chcemy mieć oprócz salonu równiez gabinet).
Plusem są również bardzo duże okna, które powinny dobrze doświetlać parter budynku. Do tego bardzo prosta bryła, obniżająca koszty budowy.
Na pewno zniechęca wygląd domku z zewnątrz oraz brak garażu. Dlatego też w naszym projekcie zlikwidowaniliśmy lukarnę nad wejściem, zastępując ją dwuspadowym daszkiem z kolumnami oraz wyprostowaliśmy dach. Dobudowaliśmy rownież duży garaż, gdyż jedna ściana świetnie się do tego nadaje, a za garażem zlokalizowaliśmy kotłownię (ogrzewanie piecem na ekogroszek).
Dodatkowo zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianek kolankowych (jednocześnie nie będziemy budować dodatkowych ścianek wewnętrz budynku na poddaszu, które zmniejszały powierzchnię podłogi).
vangie
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 07 kwie 2011, 14:31
Kontakt:

Re: Projekt domu - Borek

Post autor: vangie »

Minął rok od rozpoczęscia budowy i domek już stoi i powoli się wykańcza (kładą się kafelki itd.):D
Pomieszczenia wyglądają coraz lepiej i przestronniej :mrgreen:
Schowki będą bardzo przydatne. Domek jest akurat- przestronny z minimalną ilością niezbędnej komunikacji (jednocześnei nie jest wielki i nie będzie trzeba non stop tylko sprzątać 8-)
Naprawdę polecam (szczególnie po małej zmianie wyglądu zewnętrznego :D )
aska281292
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2019, 13:29
Kontakt:

Projekt domu - Borek

Post autor: aska281292 »

69538539_481279996042565_1486916470989389824_n.jpg
Według mnie projekt idealny . Tani w budowie a do tego wiele możliwości zmian wnętrza co jest na plus . wystarczający dla rodziny 2+3 :)
jedyny minus to bardzo mała kotłowia a raczej jej brak . :x
Jestem w trakcie budowy tego domku i uważam że był to strzał w 10 przy wyborze projektu.. :)
zmiany które wprowadziliśmy to:
* główna zmiana to planujemy zrobić małą werandę z przodu domu by poprawić wygląd zewnętrzny
* oddzielenie wc od kotłowni - drzwi do kotłowni mamy od wiatrołapu i dodatkowo na zewnątrz.
* zyskaliśmy możliwośc wmontowania prysznica (80x80) w wc
* zlikwidowanie ścianek dzielących korytarz od salonu i jadalni- mamy jedno duże pomieszczenie
* w miejscu kominka mamy jedynie mały filar (25x60) a kominek (bio) bedzie na scianie przy tv
* pokój na dole pomniejszony na szerokość 220 cm i wejście jest na skośnej ścianie - salon jest troszeczkę większy a pokój na dole wystarczający na łóżko i szafę
* okno w pokoju na dole zmienione do wymiarów 140x 150
* okno w kuchni zmieniejszone do wymiarow 150x150 w ten sposób kuchnia jest bardziej praktyczna dla mnie
* zlikwidowanie wykuszu - za mały więc nie praktyczny i z zewnątrz według mnie byłby nieładny a do tego zaoszczędziliśmy na oknach do niego )
* pomieszczenia na górze powiększone do maximum - korytarz zmniejszony na rzecz pokoi
* podniesienie ścianki kolankowej o 1 pustak i wydłurzenie dachu
* zadaszenie tarasu po całej szerokości domu i na długość 3m
* przeniesienie toalety na górze do pokoju tego po prawej i zmniejszenie okna na 60x150 - wydzielenie tam pralni przy skosie
* z toalety i schowka który wg mnie był niepraktyczny powstał pokój z oknem balkonowym 90x230
* pokój największy równierz ma drzwi balkonowe
* balkon do pokoi z lewej strony ( długość 4m a szerokość 1,5 m)
* zlikwidowanie okien dachowych
* przesunięcie drzwi wewnętrznych bardziej na lewo by szafa zmieściła się z prawej strony
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości