Projekt domu - Verona NF40

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
lukasz
Domator
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2014, 08:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: lukasz »

Niestety mam mieszane uczucia odnośnie pokazywania domu na żywo, ale wrzucam kilka zdjęć wnętrza.
drzwi od dolnej łazienki, przesunięte bliżej pokoju
IMG_20160804_202507.jpg
zmieniony układ przy schodach z wydzieloną piwniczką
IMG_20160804_202424.jpg
ściana telewizyjna w salonie
IMG_20160804_202054.jpg
Tomek82
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 06 wrz 2016, 13:17
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: Tomek82 »

Dziękuje bardzo za zdjęcia;) Czy na chwilą obecną zrobiłby Pan jeszcze jakieś dodatkowe zmiany w projekcie? (pomijając te które Pan wprowadził podczas budowy)
lukasz
Domator
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2014, 08:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: lukasz »

- podłoga w garażu poszłaby o 15cm w górę, w projekcie jest tak zrobione że można się zabić o stelaż bramy garażowej wchodząc z wiatrołapu, poza tym dwa schodki zajmują sporo miejsca
- otwory na drzwi wewnętrzne musiałem obniżać, ktoś zaprojektował za wysokie
- wodomierz poszedłby do kotłowni, w garażu jeden już zamarzł w październiku
- okno w kuchni poszłoby w górę, tak żeby weszły szafki o wysokości 92-94cm,
- schody są porażką, nie da się na nich sensownie zrobić poręczy, zabiegi są źle wyprofilowane, schody są za wąskie,
- komin w kotłowni postawiłbym kanałem spalinowym na zewnątrz, tak żeby można było zawiesić piec na ścianie od garażu,
- rekuperator w kotłowni dałbym na ścianę od łazienki, żeby nie było zabawy z rurami,
- gaz do kuchni (w projekcie go nie ma),
- grzejniki na górze dałbym jednopłytowe (mniej odstające od ściany),
- przy wyjściu z kotłowni przydałoby się przedłużyć dach, żeby słońce nie świeciło na drzwi, (producenci drzwi wymagają minimum 1m zadaszenia, a drzwi od południa nie mają lekko),
- cieszę się, że wyrzuciłem strop betonowy nad tarasem, bo byłoby tam strasznie nisko po przyklejeniu styropianu,

Gdybym dziś miał budować drugi dom, zmieniłbym projekt na inny, ten jest pracochłonny, za dużo betonu, stali, drewna, styropianu, dachu, rynien . . . i czasu.
Tomk
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2017, 07:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: Tomk »

@lukasz
Dzieki za zdjecia i cenne uwagi. Czy dostosowywales dom to standardu NF40?
lukasz
Domator
Posty: 11
Rejestracja: 03 kwie 2014, 08:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: lukasz »

Tomk pisze:@lukasz
Dzieki za zdjecia i cenne uwagi. Czy dostosowywales dom to standardu NF40?
Dom w projekcie spełnia standard NF40, ale ja dodatkowo zrobiłem poprawki. Zmieniłem styropian na Termonium Plus oraz dałem cieplejszą wełnę Superrock λ = 0,035 W/mK. Również zmiana materiału ścian na beton komórkowy 600 ociepliła ściany.
W projekcie współczynnik U ścian zewnętrznych = 0,15 W/m2K a po zmianach U=0,1025 W/m2K (0,10 W/m2K dla NF15), dla stropu projekt zakłada U=0,12 W/m2K, po zmianach U=0,09 W/m2K (0,08 W/m2K dla NF15), stolarka zewnętrzna też zmieniona na U=0,8 W/m2K (jak dla NF15).
Jest ciepło, a gazu w pierwszym sezonie poszło 720m3, w tym dopiero 560m3 (z ciepłą wodą), mimo dużych mrozów i wiatru, uproszczając i na szybko licząc zmieszczę się w zakładanych 40 kWh/m2*rok.

Pozdrawiam.
karolero3
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2019, 19:00
Kontakt:

Re: Projekt domu - Verona NF40

Post autor: karolero3 »

Dzień dobry Kto zdecydował się na ten projekt? Zdjęcia mile widziane. Ktoś coś zmieniał w projekcie? Przejrzałem tysiące projektów ten mi najbardziej odpowiada
karolero3@wp.pl
Pozdr Karol
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości