Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

i jeszcze fota przodu;)
Obrazek
btmk
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 31 mar 2011, 19:41
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: btmk »

Witam
Już od dłuższego czasu śledzimy forum , my jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie . Nasze zmiany w projekcie to powiększenie salonu o podcień , likwidacja okien dachowych , większe okna w pokojach na piętrze to takie głowne zmiany . Mam pytanie czy ktoś pozostawił garaż bez zmian? Czy jest tam wystarczająco miejsca ? Bo czytam, że większość z Państwa poszerza garaż ? Będziemy budować na Dolnym Śląsku, jeżeli ktoś z Was pozwolił by nam obejrzeć swoją budowę, bylibysmy wdzięczni. Kontakt do nas : btmk@wp.pl ;)
karolcia1b
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2011, 20:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: karolcia1b »

My również dołączamy się do chętnych do obejrzenia. :-) Pozdrawiam :-)
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

My budujemy w Polsce Centralnej, dopiero murujemy stan 0 (optymistycznie zakładamy SSZ na jesień br.), więc na razie nie ma czego oglądać...
Garaż w projekcie ma 17m - na niewielką osobówkę -ok. My połączyliśmy pomieszczenie gospodarcze z wiatrołapem, uzyskując dość przestronny hall, więc zależało nam na dodatkowej przestrzeni garażu i kotłowni, noi z terenówki ciężko wysiąść, zwłaszcza z zakupami. Nasz, po powiększeniu będzie miał prawie 22m, a i powierzchnia na poddaszu się zwiększy - kosztów budowy i dalszej eksploatacji to znacząco nie podnosi, więc się zdecydowaliśmy.
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Witam!
Anila2005 - extra foto! Łaaadnie :) :D :) :D
Ardea - a gdzie budujesz, jeśli spytać mogę? Ja też z centralanej Polski jestem. Nawet na stan zero chętnie okiem rzucę jeśli można oczywiście. Mail mój: mjank@op.pl.
Osobiście walczę o media... :evil:

Pozdrawiam
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

Mirku, nasz "Bławatek" powstaje w woj. łódzkim, stan 0, tak jak wcześniej pisałam, właśnie się muruje i jeśli pogoda pozwoli, a ekipa będzie utrzymywała dotychczasowe tempo to najpóźniej w czerwcu staną całe mury (na sierpień mamy umówionych dekarzy). Nie wiem jak spostrzeżenia innych Bławatkowiczów, ale sam obrys budynku robi zastraszająco mizerne wrażenie (jakby zamiast pokojów - były miejsca na szafy wnękowe), jeśli Cię to nie przeraża (podobno pierwsze wrażenie jest bardzo ważne) to zapraszamy. Kontakt (także dla innych, którym po drodze) leksi at.gery.pl
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2011, 14:41 przez Ardea, łącznie zmieniany 1 raz.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Mirek--- dzięki :) ani się nie obejrzysz, a Twój będzie taki sam:)
Co do obrysu budynku, to chyba każdy przy wytyczaniu i fundamentach ma takie wrażenie, ja też minę miałam niewyraźną;)pozdrawiam
muras
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2011, 21:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: muras »

tak przy okazji jeśli któryś z bławatkowiczów byłby zainteresowany usługą wykonania wylewek maszynowych zapraszam obsługuję woj. opolskie i śląskie
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam ponownie wszystkich,
dawno nic nie pisałam, bo niestety brakuje czasu. Problemów i poprawek z budową bławatka nie brakuje. Wszystkim zainteresowanym chciałabym przekazać kilka informacji, które mogą uchronić przed błędami:
1. Na etapie projektowania kuchni okazało się, że w projekcie źle zaplanowano szerokość blatu. Zwróćcie uwagę, że pomiędzy ścianą, gdzie jest umywalka a tą, gdzie są drzwi od spiżarki (róg), jest dokładnie 60 cm. Standardowy blat ma właśnie taką szerokość. Na etapie naszej budowy można było albo kombinować ścięcie tego blatu (żeby zmieściła się ościeżnica drzwi) albo pomniejszyć otwór drzwi o 10 cm i tym samym wydłużyć tą ściankę. Opcją jeszcze było, żeby wstawić w tym miejscu zamiast blatu i szuflad, niegłębokich szafek, ale wyglądało to dosyć dziwnie. Myślę, że zwężenie drzwi do spiżarki jest najlepszą opcją. W sumie i tak zaplanowaliśmy tam drzwi łamane (inne zajmą dużo miejsca) i 60 powinny wystarczyć. Szkoda, że nie zauważyliśmy tego trochę wcześniej, bo teraz musieliśmy tą ścianę "doklejać".
2. Inną rzeczą, jaka wyszła przy planowaniu kuchni, to zbyt wysoko osadzony parapet. Nie wiem czy to wina naszego wykonawcy czy osoby, która robiła zmiany w projekcie, ale jeśli chcecie zamiast parapetu wpuścić pod okno blat kuchenny, to optymalną wysokością (odliczając podłoża i posadzki) jest 85 cm + blat min. 4 cm.
3. Przypominam również o drzwiach, bo nas czeka zmniejszanie ;)

PS. obrys budynku też wydawał nam się mikroskopijny, ale spokojnie, okazało się, że nie jest tak źle ;)
Pozdrawiam,
Gosia
Wojtek
Żółtodziób
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2011, 21:57
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Wojtek »

Witam!!
Poszukuje kogoś kto buduje dom Bławatek w Wielkopolsce?
Jestesmy zainteresowani zakupem projektu :D
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 84 gości