Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Witam. Ja u góry w pokojach mam okna 150x150 , teraz pokoje wydają się być bardzo jasne, z tym, że wychodzą na południe i nie mam obaw, że będzie tam ciemno, ale pożyjemy -zobaczymy...w każdym razie chcialam uniknąć okien dachowych i tak zrobiłam. W kuchni mam okno 150x145 i tak - z tego co pamiętam- mierzyłam , żeby mi lodówka w okno nie wchodziła, a u mnie będzie ona stać tam gdzie w oryginale są chyba drzwi do spizarni, aż muszę pojechać i posprawdzać, bo nie pamiętam dokładnie....pozdrawiam:)
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Witam Wszystkich po zimowym ( już niedługo :) ) przestoju.
Nawiązując do któregoś z poprzednich wpisów mam do Was pytanie :
Czy ktoś zaprojektował i będzie instalował w Bławatku wentylację mechaniczną ?
Ciekawią mnie szczegóły techniczne takiego rozwiązania.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie!!!
Życzę szybkiego nadejścia wiosny !!!
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam wszystkich prawie wiosennie :)
Pomału zaczynamy ruszać z dalszą budową. Niedługo postaram się zrobić zdjęcia z postępów prac i wrzucić na forum.
Odpowiadając na pytania użytkowniczki "goska_mikolow", to my w kuchni mamy okno 150x150, a i tak lodówka się nie zmieści (zostaje tam 55 cm). Aby wstawić tam lodówkę, można ewentualnie przesunąć trochę okno w prawo (patrząc na nie stojąc wewnątrz domu). My, lodówkę chcemy umieścić na ściance, gdzie jest spiżarka, a dokładnie przed wejściem do niej.

Dodatkowo, chciałam się podzielić jednym "mankamentem" projektu. Patrząc na dom od strony frontowej, po prawej stronie od lukarny, zaplanowane są podwójne okna połaciowe. My zrezygnowaliśmy z podwójnych i wszędzie chcemy dać pojedyncze. Ale, jeśli ktoś pozostawi sobie podwójne akurat w tym pokoju, to uprzedzam, że są one zaplanowane bardzo blisko lukarny, co może w przyszłości powodować, że będzie się na nie lała woda z daszku lukarny. Zastanówcie się też nad wymiarami drzwi wejściowych, ponieważ ich wymiary odbiegają od standardowych (a za to się dodatkowo płaci). Wysokość 235 cm, to stanowczo za dużo. Szerokość 110 cm, to też sporo. Pomyślcie również od razu nad drzwiami do spiżarki. Zwykłe drzwi raczej tam nie wchodzą w grę. Będzie trzeba dać np. łamane. U nas w trakcie budowy zmieniono również na górze słupy drewniane na murowane. Podobno po drewnianych widać pęknięcia na ścianach. Tyle w wielkim skrócie. Niestety czasu brakuje na wszystko. Totalne szaleństwo ;)

Pozdrawiam,
Gosia
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Mirek, u nas wentylacja grawitacyjna. Choć mechaniczna z rekuperatorem też mi się marzyła ;)
mart102
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2011, 21:20
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mart102 »

Witam serdecznie wszystkich budujących Bławatka.
Z uwagą prześledziłem cały wątek i przed wyborem tego projektu nurtuje mnie kilka pytań, na które Wy już może znacie odpowiedzi.
Pierwsza sprawa: rozmiar kotłowni; jako że nie mamy dostępu do gazociągu, chcielibyśmy zastosować kocioł na ekogroszek z automatycznym podajnikiem. Czy przy tym rozmiarze kotłowni da się w niej ustawić taki kocioł + ogrzewacz wody użytkowej (pionowy, pojemność ok. 250 l) oraz gdzie wygospodarować miejsce na składowanie opału). Czy da się to wszystko upchnąć w tym pomieszczeniu? Czy ktoś z Was będzie podobnie ogrzewał Bławatka?
Druga sprawa: Kominek - z rysunku rzutu poziomego parteru wynika, że oś kominka jest "rozminięta" z osią komina - jak to wygląda w praktyce? ,Jak wygląda wielkość ściany pomiędzy kominkiem a oknem ? Jeżeli ktoś z Was dysponuje zdjęciem prezentującym tą ścianę z już zbudowanym kominkiem prosiłbym o wrzucenie na forum.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
muras
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2011, 21:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: muras »

witam ja tez przymierzam się do bławatka wcześniej miałem inny projekt ale z racji opóźnień w realizacji okazał się teraz za duży syna chyba idzie na studia więc szukamy czegoś mniejszego a bławatek jest idealny. na pewno zmieniam ubikację na dole łącząc ją ze spiżarnią przez co uzyskam prysznic, a na górze likwiduję łazienkę w sypialni dzięki czemu tak mi się wydaje uzyskam większą garderobę którą będę mógł podzielić na dwa pokoje to na razie pierwsze spostrzeżenia
A&K
Żółtodziób
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: A&K »

Witamy,

my również oficjalnie dołączyliśmy do grona Bławatkowiczów - W PIĄTEK OTRZYMALIŚMY POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!

Będziemy budować się w województwie dolnośląskim. Zmiany w projekcie na chwilę obecną to: brak łazienki w sypialni oraz pomniejszona spiżarnia o połowę kosztem wnęki w przedsionku. Dodatkowo zastanawiamy się nad rezygnacją balkonu w łazience i wstawienia większego okna.

Pozdrawiamy
Anna i Krzysztof
Ardea
Żółtodziób
Posty: 12
Rejestracja: 28 mar 2011, 16:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Ardea »

Witam, oto nasze plany realizacji "Bławatka". Projekt zauroczył nas prostą, klasyczną i uniwersalną bryłą (nienarzucającą konkretnego stylu wykończenia), która pasuje do podmiejskiej zabudowy. Adaptując go do naszych potrzeb, poszerzyliśmy budynek od str. garażu o 65cm i rezygnując z podcienia, powiększyliśmy jadalnię. Zrezygnowaliśmy z "łukowatych" okien i szprosów. Ściana kolankowa nie została podniesiona nawet o 1 pustak, pozostawiliśmy lukarny i balkoniki, wyrzuciliśmy część połaciówek i okno w garażu. Wewnątrz - parter prawie bez zmian, na poddaszu baardzoo duże zmiany, m.in. zwężenie korytarza, a w miejscu łazienki z balkonem - minigabinet... Budowę właśnie rozpoczęliśmy - wylewamy ławy fundamentowe. Budujemy z Porothermu Winerbergera 25 P+W, a powierzchnia domu po zmianach to ok.150m. Pozdrawiamy
karolcia1b
Żółtodziób
Posty: 3
Rejestracja: 29 mar 2011, 20:50
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: karolcia1b »

Witam,
jesteśmy zainteresowani zakupieniem tego projektu. Czy ktoś może już wybudował ten domek i ma jakieś konstruktywne uwagi? Zastanawiamy się nad poszerzeniem o 0,5-1 m od strony kuchni, aby ją trochę powiększyć a tym samym również pokój u góry ten 7metrowy. Jaki jest koszt budowy, czy rzeczywiście taki jak w podanym przykładzie kosztorysu? Ktoś już może to zbadał w realu? Pozdrawiamy :-)
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Witam po zimowej przerwie:) cieplej się zrobiło i prace ruszyły- u nas zrobiony jest prąd, wstawione okna i działają tynkarze:)
Pare fotek z placu boju;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 mar 2011, 19:30 przez anila2005, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości