Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
korpol
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: korpol »

w końcu i my możemy zamieścić zdjęcie z budowy naszego bławatka;]
Obrazek
mloda84
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2012, 17:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mloda84 »

Witam wszystkich forumowiczow blawatka , ja tez bede budowac ten domek jest jak dla mnie idealny , ma to wszystko czego szukalam w projekcie , prace budowlane mam nadzieje ze rozpoczna sie na wiosne , chcialabym sie dowiedziec z czego najlepiej budowac Blawatka bo zdecydowalam sie na sciane jednowarstwowa, a jesli ktos moglby napisac ile materialow bedzie potrzebnych do budowy tj.( pustak ,cegla , drut....) bylabym wdzieczna , pozdrawiam
kwasek
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 07 paź 2012, 18:43
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: kwasek »

siemka.my tez z żoną planujemy budowę bławatka !! mielismy ruszyc jeszcze w tym roku ze stanem zerowym ale chyba juz nie damy rady ! tzn ekipa nie da rady ~! ale mysle że na wiosne ruszymy juz pełną parą !!! mamy w planach pare zmian między innymi podpiwniczenie garażu likwidacja spiżarni kosztem powiększenia łazienki tyle na parterze a na pięterku likwidacja łazienki z wykuszem ! chcemy zrobic jedną ale za to większą łazienke z dostępem do pralni !!! narazie tyle pomysów ;)
moniaistasiu
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: moniaistasiu »

WITAJCIE :)
Mloda84, u nas poszło około 3000 pustaka ceramicznego Roben, 2 tony pręta zbrojeniowego żebrowanego 12 i około 0,4 tony gładkiej 6 na strzemiona. Dachówki 200 m2 podstawowej, 60 gąsiorów i niecałe 100 bocznej. Więźba razem 7 m3.
Jeśli coś chcesz jeszcze wiedzieć, to pytaj :)Obrazek

Obrazek

Obrazek
mloda84
Żółtodziób
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2012, 17:38
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mloda84 »

Dziekuje Moniaistasiu za szybka odpowiedz :)napewno jeszcze odezwe sie z pytaniami zanim zaczne budowe:) widze ze Wasze gniazdko juz pieknie uroslo i niedlugo przed Wami najmilsza czesc z budowy domu :) wykonczenia i wystroj:) pozdrawiam Was goraco i do uslyszenia,
AHJ
Domator
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: AHJ »

Witam moniaistasiu, podziwiam jak rośnie Wasz Bławatek tym bardziej że prace wykonujecie sami. My również będziemy bydować Blawatka na Dolnym Śląsku ale dopiero w marcu ruszamy z pracami, jak narazie formalnosci pochłaniają nasz czas. Czy mogłabyś napisać na jaką głębokość robiliście wykopy pod fundament oraz ile wyniósł Was stan surowy? Czy podwyższaliscie ściankę kolankową lub też poszerzaliscie garaż bądź kuchnie bo my z mężem zastanawiamy się nad poszerzeniem o ok 0,5 m garażu i kuchni tylko nie wiem czy nie zmieni to konstrukcji dachu oraz strop teriva zastępujemy "tradycyjnym".
Drodzy Bławatkowicze czekamy na Wasze spostrzeżenia i wszystkie uwagi które napewno nam bardzo pomogą w budowie oraz rozplanowaniu budżetu.
Powodzenia w dalszych pracach! Pozdrawiamy!
moniaistasiu
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: moniaistasiu »

Witaj AJH :) Wykopy pod fundamenty robiliśmy na 150 cm. Materiał na fundamenty wyniósł nas 16000 zł, tylko,że jeszcze nie wylaliśmy chudziaka. Budujemy na terenie szkód górniczych, więc mamy więcej materiału na na ściągi. Budynek mamy zmieniony: poszerzony od strony garażu o 65 cm. Również dla mnie bardzo ważna zmiana, to likwidacja podcienia, przez co jest widoczna większa przestrzeń w salonie, jadalni i kuchni. Za domem będziemy mieli duży zadaszony taras 6x 3 m. Moim zdaniem budynku nie trzeba poszerzać od strony kuchni, tylko wystarczy wyprostować budynek. Ściankę kolankową mamy podniesioną o 44 cm i jest super, mogę podejść do samej ścianki.Źle jest wyliczona wysokość ścianki kolankowej nad garażem. Jeśli byłaby tak jak w projekcie, to nie wyszłaby 1 połać dachu, tylko 2 wysokości. Mamy także zmianę na dole,spiżarnię mamy od strony salonu, a drzwi na przeciw schodów. Ubikacji nie chcieliśmy mieć w salonie więc mamy we wiatrołapie.
Gdzie budujecie ? Pozdrawiam
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Witam Wszystkich!
Moniaistasiu, a moglibyście wkleić na forum rzut parteru - jak zamieniliście spiżarnię z wc, ponieważ mnie też irytuje wizja toalety w salonie i zastanawiam się jak tę kwestię rozwiązać. Dzięki z góry. Pozdrawiam budowniczych!
AHJ
Domator
Posty: 16
Rejestracja: 05 lut 2012, 14:55
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: AHJ »

Dziękuję Moniaistasiu za cenne wskazówki, będziemy mieli zapewne jeszcze wiele pytań:)

Czy zostawiliście tak jak w projekcie obie lukarny z balkonem, czy zrezygnowaliście z którejś. Ponadto co z łazienką, czy pozostawiliście tak jak w projekcie łazienkę z lukarną :)
Najbardziej nurtuje mnie jednak kotłownia, boję się, że będzie za mała- planujemy piec na paliwo stałe, pnadto czy te pokoiki na górze nad kuchnia nie będą zbyt małe? Nie mogę sobie tego wyobrazić. Oboje z mężem podjeliśmy decyzję, ze pozostawiamy półcień, mam tylko nadzieję, że sie pomieścimy, bo chciałabym mieć jednak jadalnię z prawdziwego zdarzenia. ;)

My będziemy budować naszego Bławatka w okolicach Złotoryi:) Pozdrawiamy i z niecierpliowścią czekamy na kolejne zdjęcia:)
bławatek
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: bławatek »

Witam! a oto nasz Bławatek prawie bez zmian :)Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości