Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Witam
Bławatek urzekł mnie prostotą, wyglądem zewnętrznym i rozplanowaniem wnętrz. Fakt są małe ale jakże ładne ... :) . Jestem na etapie papierologii więc chętnie zaczerpnę wiedzy od bardziej zaawansowanych :D . Pytanie do Gonii - jak dużo ( oczywiście w przybliżeniu ) kosztowały Cię zmiany naniesione na pierwotny projekt, zwłaszcza podwyższenie ścianki kolankowej ??? Będę wdzieczny za info. Czekam ( jak inni na zdjęcia ). To naprawdę fajny domek i jaki przytulny :D ... Takie przynajmniej sprawia wrażenie ;)
Pozdrawiam wszystkich budowniczych.
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

popieram opinie powyzej dodana przez mirka:) teraz to czekamy na realizacje tego projektu i oczywiscie zdjecia:)
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

witam budowniczych:)
w razie dostepnosci fotek z budowy..bylabym wdzieczna na przesłanie na mojego e-maila na aniapoznan23@o2.pl
dziekuje i pozdrawiam....czy ktos wie jak wyglada sprawa ze schodami?
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam wszystkich!
u nas narazie jest wykopana dziura pod fundamenty. Za parę dni, o ile pogoda pozwoli, będzie już coś więcej widać, więc zrobię pierwsze zdjęcia i wrzucę oczywiście na forum:) Jeśli chodzi o koszty zmian, to zapłaciliśmy za nie wraz z adaptacją projektu 3200 PLN (w tym były także koszty załatwiania papierów do pozwolenia na budowę oraz opłaty administracyjne). Ostateczne zmiany to podniesienie ścianki kolankowej, likwidacja tylnej lukarny, poszerzenie garażu o 65 cm i zmiana wymiarów niektórych okien. Oczywiście w trakcie budowy pewnie coś jeszcze "wyjdzie". Teraz stoimy przed ostatecznym wyborem materiałów do budowy. Byliśmy zdecydowani na pustaki ceramiczne ale ktoś nam podrzucił pomysł na silikaty. Może ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat lub doświadczenie/radę? W dalszej perspektywie przyjdzie nam wybrać dachówkę (ceramiczna vs cementowa).
Do aniapoznan23 - nie mam akurat przy sobie projektu, ale z tego co pamiętam, schody będą "wchodzić" delikatnie na salon. Nam to akurat nie przeszkadza.
Pozdrawiam!
Gosia
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

witam...
dzieki gosiu za odpowiedz..a wiec teraz czekamy na foteczki:)) pozdrowionka dla wszystkich!
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Witam
Bardzo dziękuję Ci Gosiu za "drogocenne" informacje - każde doświadczenie innych jest na wagę złota w i tak drogiej w całokształcie inwestycji. Ciekawi mnie jeszcze jedna rzecz : co z ogrzewaniem??? Gaz, a może paliwo stałe? Jak zaplanowano to w gotowym projekcie? Wszyscy "wielbiciele" Bławatka jakie Wy macie plany? Na mojej działce jest problem z przyłączem gazowym... I tu jest pies pogrzebany :roll:
Pozdrawiam Wszystkich
Mirek
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Witam. A ja postawię niewielką ściankę i będę miała schody oddzielone od salonu:) ogrzewanie na drewno i węgiel- na szczęście kotlownia duża, ruszać mieliśmy w następnym tygodniu, ale termin się obsunął troszkę. I........ja też czekam na zdjęcia:))pzdr
przespol
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: przespol »

Witam,

Jesteśmy z żoną na etapie szukania projektu. Bławatek wydaje sie Nam świetnym wyborem. Mamy tylko trochę wątpliwości co do pewnych rozwiązań i ogólnego kosztu budowy podanego w kosztorysie. Chcielibyśmy zlikwidować łazienke w sypialni i przerobić ją na garderobę bez okna. W głównej łazience chemy się pozbyć lukarny. W związku z tym, że pokoje na poddaszu mają niedużą powieżchnię, chcemy podnieść sciankę kolankową. Moje pytanie do osób które już kalkulowały koszt budowy albo mają po prostu więcej doświadczenia w temacie niż my, brzmi za ile da się wybudować taki dom korzystajc z tanich materiałów jak np. dachówka cementowa lub blaszana, sciany z taniego materiału + stryropian itp. Mamy mocno ograniczony budżet także dobrze było by znać orientacyjny koszt budowy np. stanu surowego zamkniętego czy deweloperskiego. Dodam, że część robót wykończeniowych będziemy wykonywać sposobem gospodarczym np. tynkowanie, malowanie, wstawianie okien, montaż grzejników itp. Z góry dziękuję za wszelkie informacje i życzę powodzenia. Mam nadzieje, że zanim zaczniemy z Naszą budową pojawią zdjęcia i pozytywne opinie na temat Bławatka!
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam wszystkich :)
My nadal mamy zrobione wykopy pod fundamenty i czekamy na lepszą pogodę z dalszą częścią robót. Jeśli chodzi o ogrzewanie domu, również mieliśmy dylemat z wyborem opcji paliwo stałe vs. gaz, ale jednak zdecydowaliśmy się na gaz (mamy przyłącze gazu na działce). Uznaliśmy, że będzie to opcja wygodniejsza dla nas (chociaż być może nie najtańsza w eksploatacji!). W projekcie tym pomieszczenie gospodarcze jest dosyć duże, więc myślę, że nie powinno być problemu z piecem na paliwo stałe, jednak zawsze wiąże się to małymi utrudnieniami (kupno węgla, składowanie go, "podrzucanie" do pieca itd.). No, ale coś za coś. Dodam, że w projekcie jest zaplanowane ogrzewanie na gaz, ale otrzymałam kiedyś informacje z pracowni "domowe klimaty", że możliwe jest przeprojektowanie instalacji na inne ogrzewanie (nie wiem ile to kosztuje).
Przespol my też narazie zrezygnujemy ze zrobieniem łazienki w sypialni, ale dociągniemy tam instalacje i zostawimy w ścianach (być może kiedyś się przyda). Pozostałe zmiany są podobne. Jeśli chodzi o koszt budowy tego domu, to skalkulowaliśmy stan deweloperski na ok. 280 tyś. Na to wszystko mamy wykonawcę (ściany najprawdopodobniej z silikatów + styropian 15, z dachówką jeszcze się zastanawiamy).
Nikt jeszcze nie ma żadnych informacji jak w praktyce "wychodzi" bławatek, ale dla pocieszenia powiem, że nasz kierownik budowy/projektant mówił o tym projekcie pozytywnie :)
Życzę powodzenia i nam i Wam :)
Pozdrawiam,
Gosia
przespol
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2010, 22:05
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: przespol »

Dzięki Gosiu za odpowiedź.

Pomysł z pociągnięciem isntalacji do drugiej łazienki wydaje się być trafiony. Mam jeszcze pytanie odnosnie lukarny w łazience. Czy w Waszym projekcie ją pozostawiacie czy rezygnujecie z niej. Ciekaw jestem też opini innych, jaki wpływ na koszty ma taka lukarna lub jej brak. Innymi słowy czy opłaca się zrezygnować z części przestrzeni i estetyki na rzeczy zaoszczędzonych pieniędzy? Czy może jej koszt nie jest w cale taki duży i gra nie jest warta świeczki?

Życzę powodzenia!
przespol
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości