Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam!
My również zdecydowaliśmy się na likwidację jednej lukarny. Z tego, co mówił nam wykonawca, to można na tym zaoszczędzić jakieś 6-7 tyś. Ale za jej likwidacją zdecydowały również inne względy. Po pierwsze, wydaje mi się, że bez lukarny pomieszczenie będzie bardziej ustawne (dzięki podniesieniu również ścianki kolankowej). Po drugie likwidujemy tym samym "mostek termiczny", a w przypadku łazienki to bardzo ważne. Oczywiście ogólny wygląd budynku nie będzie już tak ładny, ale coś za coś ;) Tył naszego domu akurat będzie graniczył z naszym podwórkiem i polami więc aż tak bardzo nam nie zależało na estetyce ;)
Oczywiście musicie wziąć również pod uwagę to, że taką zmianę trzeba nanieść na projekt, a to może kosztować. Dobrze jest się najpierw rozeznać ile to będzie kosztować w Waszym przypadku, ponieważ niektórzy projektanci słono "biorą" za takie przeróbki i wtedy mogłoby się okazać, że rzeczywiście jest to gra nie warta świeczki. My zapłaciliśmy za wszystkie zmiany i adaptację + inne kwestie tak jak pisałam wyżej, więc się opłaciło.
Pozdrawiam.
Gosia
Mirek
Żółtodziób
Posty: 11
Rejestracja: 28 lip 2010, 22:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Mirek »

Ja to wszystko czytam i notuję :D :) :) :D :)
Także miałem wątpliwości co do pomysłu zmiany gabarytów ( likwidcja lukarny )... Dom traci swe "proporcje", jakże uroczo proporcjonalne :lol: . Aczkolwiek względy oszczędnościowe maję (niewątpliwie) znaczenie wielkie.
Na działce mam starą jabłoń - ten dom pasuje do tego drzewa ( głupie to :shock: ), a drzewo do niego i obawiam się, że ta lukarna będzie niezbędna dla zachowania atmosfery, pomimo kwestii ekonomicznych :P .
A budżet też skromny :?
Pozdrawiam Was BUDOWNICZYCH - zwłaszcza przecierających szlak!
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

LIKWIDUJAC LUKARNE NIESTETY DOM TRACI NA SWOIM UROKU... ;)
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

No i zaczęło się...........Obrazek

Obrazek
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

super!!!!czekamy na wiecej fotek z niecierpliwoscia...pozdrowionka....:)
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

ALE PIEKNE MIEJSCE NA DOMEK..GDZIE TO JEST?POPROSTU JAK Z BAJKI...POZAZDROSCIC:)
Gonia
Majsterkowicz
Posty: 27
Rejestracja: 19 sty 2010, 17:39
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Gonia »

Witam!
U nas też się troszkę ruszyło. Narazie jeszcze nie ma się za bardzo czym chwalić, ale pierwsze fotki są ;)
Niestety pogoda w kratkę :( Mamy nadzieję, że się poprawi.

Pozdrawiam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aniapoznan23
Żółtodziób
Posty: 15
Rejestracja: 13 lip 2010, 07:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: aniapoznan23 »

SWIETNIE..BŁAWATEK SIE ROZKRECA..CZEKAMY NA DALSZE INFO:) POWODZENIA DLA BUDUJACYCH:)
Sylwiak
Żółtodziób
Posty: 1
Rejestracja: 28 sie 2010, 18:33
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Sylwiak »

Ale Wam dobrze!!!
My tez zamierzamy wybrać ten projekt. Jest cudowny. proszę Was bardzo, wysyłajcie jak najwięcej zdjęć bo bardzo jesteśmy ciekawi postępu prac. My mamy zamiar rozpocząć budowę na wiosnę, mamy już działkę, tylko czekamy na kupca na nasz obecny dom.
Dzięki za "ufizycznianie" projektu i powodzenia w dalszej budowie!!!
anila2005
Domator
Posty: 52
Rejestracja: 20 lut 2010, 11:53
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: anila2005 »

Miło mi Aniu, że Ci się moje miejsce podoba:) a jest ono całkiem niedaleko za miastem, w którym mieszkam, 10 min od centrum- jak nie ma korków oczywiście :lol: dziś podnosiliśmy fundamenty bloczkami, ale nasz deszcz przegonił :cry:
pozdrawiam wszystkich bławatkowiczów!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości