Projekt domu - Bławatek

Porozmawiajmy na temat projektów. Dedykowane wątki dla każdego projektu Domowych Klimatów.
bławatek
Domator
Posty: 12
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:04
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: bławatek »

Witam, obiecane zdjęcia Obrazek

Obrazek

Obrazek
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Bławatku! W Twoim domku jest pięknie, schody superowe, czekam na więcej zdjęć. Dzięki Bławatkowiczom czerpiemy wzajemne korzyści i możemy coś podglądnąć. Fajne są te nasze domki i każdy inny i każdy piękny.Pozdrawiam! ;)
korpol
Domator
Posty: 28
Rejestracja: 11 kwie 2011, 18:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: korpol »

Mam pytanie: Czy zmienialiście wysokość usytuowania okna w kuchni? Wydaje mi się, że jest ono trochę za nisko w projekcie.
elaaa2015
Domator
Posty: 2
Rejestracja: 25 sie 2015, 21:03
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: elaaa2015 »

My zmienilismy tzn dolozylismy ok15 cm ( 2 cegly) tak zeby bez problemu zlapac poziom mebli z parapetem mamy nadzieje ze przyniesie to zamierzony efekt. Wylewka z ociepleniem ok30cm a meble chcemy na 90cm wysokie. Dlatego takie rozwiazanie wydaje nam sie dobre...
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Witam! W projekcie jest błąd. Okno w kuchni jest za nisko, należy je podnieść troszkę do góry. Nasz majster od razu to zauważył, otwór okienny wykonał tak, aby blat kuchenny mógł pełnić od razu rolę parapetu. :)
madmenda
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2015, 07:52
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: madmenda »

Standardowym wymiarem szafki kuchennej jest wysokość 85 cm.
Na takiej wysokości w projekcie znajduje się okno. Wydaje mi się więc, że albo w projekcie zaszła jakaś zmiana albo montujecie Państwo wyższe szafki. CIEKAWOSTKA !!! W kuchni pracujemy z reguły na stojąco, dlatego wysokość blatu kuchennego musi nam umożliwiać przybranie wygodnej pozycji. Według dawnych standardów ustalonych niemal sto lat temu blat powinien być na wysokości 85 cm, jednak dziś, gdy jesteśmy coraz wyżsi, urządzenia i standardowe szafki są dopasowane do blatu na wysokości mniej więcej 90 cm.

Ale jeśli mamy taką możliwość, wysokość blatu najlepiej jest dopasować indywidualnie do wzrostu człowieka. Jest na to prosty sposób: w pozycji stojącej wyprostowanej zginamy rękę w łokciu, tak aby przedramię było równolegle do podłogi. Ramię trzymamy wzdłuż ciała.

Wygodna wysokość blatu roboczego powinna wynosić 20 cm poniżej zgiętego przedramienia.
goska_mikolow
Domator
Posty: 8
Rejestracja: 02 lut 2011, 10:37
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: goska_mikolow »

Witam Bławatkowiczów!
wrzucam fotki naszego tarasu. Taras z kostki brukowej - łatwy do utrzymania w czystości.
Pozdrawiam :)Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 08:39 przez goska_mikolow, łącznie zmieniany 1 raz.
PIOTR26
Domator
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwie 2012, 10:46
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: PIOTR26 »

Kasia&Michał pisze:Witam, czy ktoś z budujących Bławatka oddzielił kuchnię od pokoju stołowego? jak wyszła?
My to zrobiliśmy tak
Obrazek
Kamil1909
Żółtodziób
Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2016, 10:58
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: Kamil1909 »

witam wszystkich bławatkowiczów :-) Mam zamiar budować domek na dolnym śląsku. Szukam jakiejś sprawdzonej ekipy z okolic Świdnicy. Jaki był koszt robocizny stanu surowego otwartego z dachem? Dziękuję za odpowiedzi.
mania
Domator
Posty: 50
Rejestracja: 20 sty 2013, 21:40
Kontakt:

Re: Projekt domu - Bławatek

Post autor: mania »

Witam! Wybudowałam Bławatka w Łażanach koło Żarowa. Proszę napisać do mnie na meila to podam numer do ekipy budowlanej mczar@o2.pl Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości